IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Што е вистинска љубов?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е вистинска љубов?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 37>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2013 во 16:16
Помеѓу куп напишани работи можам да кажам:
Дури кога ќе ги проститраш гаќите на жица ќе се сетиш дека си сакал само да си прдниш тогаш... арно ама...

Љубов... тоа беше она кога кога се надеваш дека ќе запали, иако ти цркнала бобината...

ТОКМУ ТАКА!

Тоа е кога се надеваш дека никогаш повеќе нема да ти скрие нешто, а таа штотуку тоа го прави;
тоа е она кога и велиш дека не смее да кажува наоколу, а таа ти вика НЕЕЕЕЕЕЕЕ! (таман работа...изненадување... знаеш....);
Шодека ќе и се довериш, секоја ОДМА ќе и кажи на мајка и... мајка и секако на уште пола град... и така ќе си играме замисленост
Тоа е она кога ти одиш со кола да ја земаш за да не ја врни и ја гледаш дека уствари пола саат стоела со другарките на дожд...
Тоа е кога ти вика -  ќе ја сменам оваа навика, само дај ми време... а ти уствари си и го дал живото а таа не сваќа...
.... кога цела ноќ го ремонтираш карбураторот за другиот ден да не и мрзни газот по ладното ,а таа уште ти се ѕвери дека си седел до ниедно време
...кога ќе и пречутиш после едно : таа- „ не вака е... слушај ме ко ти велам.. ништо никош не ме слушаш... аман еднаш да ме послушаше во живото ....ејјј не е така ко шо прајшш... само ти де знајш на светов... така? алоооооо.....ејјј... пази...  УПС... извини.. добро, така е црвенеење
... кога тебе ти чади низ уши и ти иди да ја испалиш на марс, а таа ти вика : нешто имаш да ми кажиш? кажи ми де... те гледам!  - Не немам ништо (читај:не ми копај по рани, смртоносен сум) !!!!  - Ама те гледам јас... ајде зборувај...   (и така едно пола саат)

Не бе не...
љубов е она кога цела ноќ седиш и го поправаш карбураторот , а и сам знаеш дека никад од тоа не бива добра кола ... ама ако...


Изменето од volkswagen - 12.Февруари.2013 во 16:18
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2013 во 08:49
da go sakas i koga ne e prisuten....бакнеж
vivi
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2013 во 08:51
ама ако...
големо гушкање
vivi
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2013 во 18:46
Вистинска љубов е додека навистина го мисли тоа и не е само заради “тоа“ голема насмевка
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2013 во 18:28
Вистинската љубов,никогаш вистински не завршува.Таа трае.Се сакате и тогаш кога се мразите.Дури и кога го свртувате погледот настрана,вие сеуште гледате еден во друг.Се смеете заедно,но плачете посебно,затоа што не сакаш таа да те гледа тажен,не сакаш тој да те гледа со солзи.Тоа е вистинска љубов.Таа љубов,ја познаваат големите луѓе.Таа љубов носи голема болка.Но големите луѓе имаат големи болки!А поднесуваат болка како никој друг,во тоа е нивната големина,плачат тивко,а се смеат гласно!

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2013 во 22:07
Onaa koja sto ne poznava granici.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2013 во 17:13
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Onaa koja sto ne poznava granici.

да


Затоа јас често пати велам дека вистинската Љубов не е ништо друго туку давање на сопствениот живот за другиот - потполно и целосно предавање, без остаток, сомнение или било каква резерва.

Тоа е Вистинска Љубов.

Сето друго е атракција или трговија, есап на Егото.










Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2013 во 17:19
Ah мечтаење
Kolku poveke mu gi ucam i ubavite strani i maanite se poveke go sakam. Zatoa sto go iskusuvam toa taka i definirav. плазење
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2013 во 07:46
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2013 во 16:00
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:


АМИН!

Токму за ова говорам !






Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2013 во 16:49
мислев дека имам одговор за прашањево, ама немат
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2013 во 22:19
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:


АМИН!

Токму за ова говорам !







среќа A najubavo e koga ke se pocuvstvuva.љубов
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2013 во 22:27
Така, најубаво е кога се практицира во секојдневното живеење.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2013 во 02:02
не разбирам, не одат љубовта и приврзувањето заедно? зарем не е љубовта форма на приврзување, чувство на припадност во душата на друг човек, и неговата припадност кон твојата?
зарем не ја пронаоѓаш љубовта кај оној што те исполнува? пронаоѓањето на другата половина од себеси?
меѓудругото, нели чувство на приврзаност подразбира многу работи? не мора да значи дека си зависен од нешто...
како можеш воопшто да почувствуваш љубов без приврзаност кон некого?

...и милион други прашања кои ми побудуваат неопределени, недифинирани, flyby изреки како погорнава...

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 37>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,656 секунди.