IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Што е вистинска љубов?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е вистинска љубов?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 37>
Автор
Порака
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2011 во 01:41
razmisliv sanja i ocigledno vistinskata ne postoi голема%20насмевка ali aj ti napraj smekersko facule da te poglednam poubavo za sekoj slucaj трепкање
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2011 во 01:43

се шмекери бре ...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2011 во 01:49
a ima i drugi a изненадување eoten sme off moderatorot na ovoj pdf ke ne ubie od @#$%голема%20насмевка
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2011 во 21:20
бајка збунетост плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2011 во 18:23
Vistinska ljubov -----> bezuslovna ljubov
Do nea se stignuva samo preku "sebichnost" odnosno bezuslovna ljubov sprema sebe si.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2011 во 19:22
 za da ostane bezuslovena i kako takva da ja isporachashнамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2011 во 19:27
Originally posted by pajser pajser напиша:

 za da ostane bezuslovena i kako takva da ja isporachashнамигнување


izvini vaka sho prashuvam direktno, a da ne imash nekoja maka so okoto
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2011 во 19:31
 imam ....imam., .. i da znaesh ti si kriva ., a ti go vidam avatarot okoto refleksno reagiraцрвенеење., e sega i drugovo oko pochna da se ponasha nekontroliranoнамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2011 во 19:36
Originally posted by pajser pajser напиша:

 imam ....imam., .. i da znaesh ti si kriva ., a ti go vidam avatarot okoto refleksno reagiraцрвенеење., e sega i drugovo oko pochna da se ponasha nekontroliranoнамигнување


znachi do mene e; da ne se chudam vekje zoshto stalno go shtrakash
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2011 во 00:47
Е таа вистинската не се опишува...
таа се доживува..
се чуствува..
погледот, сјајот во очите, насмевката,допирот, воздишките...
треба да се доживее....и да се знае...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2011 во 23:59
Вистинската љубов не познава завист, бидејќи е богата. Не го повредува телото, бидејќи е внатре во духот. Тоа е силна наклонетост која и донесува на душата задоволство во изобилство. Длабока глад која го храни срцето. Чувство кое раѓа желба, но не ја предизвикува. Копнеж која светот го претвора во рај, животот во сладок сон. Најважно е вистинската љубов да ја изговориш со молчење, да ја почувствуваш со насмевка, да ја допреш со срцето. Само тогаш ќе знаеш дека ЉУБОВТА не е само ТЕ САКАМ !!!
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2011 во 00:24
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Вистинската љубов не познава завист, бидејќи е богата. Не го повредува телото, бидејќи е внатре во духот. Тоа е силна наклонетост која и донесува на душата задоволство во изобилство. Длабока глад која го храни срцето. Чувство кое раѓа желба, но не ја предизвикува. Копнеж која светот го претвора во рај, животот во сладок сон. Најважно е вистинската љубов да ја изговориш со молчење, да ја почувствуваш со насмевка, да ја допреш со срцето. Само тогаш ќе знаеш дека ЉУБОВТА не е само ТЕ САКАМ !!!


Bravo a se sto e poinaku od ova znaci ...sobiraj alistata na pogresna adresa baras nesto sto nema....
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2011 во 00:28
Da se nadovrzam ,bidejki nema vistinska ljubov ako e ednostrana ,vistinskata onaa pravata ljubov se dozivuva samo dokolku dvajcata se sakaat ,koga saka samo edniot toa e veke ljuboven zanes
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2011 во 00:53
 
 
Љубовта е чудна напивка, го поматува умот и ја зоврива крвта. Ги зачинува чувствата со мистериозност и копнеж, со желба и посакување, го исполнува денот со радост и тага, а ноќта со бескрајно исчекување... Го разигрува срцето, умот станува непослушен, телото растреперено - отфрла сѐ друго и нѝ поставува една цел - достигнување на заедничка илузија, да се создаде целина, две души со еден ум, две срца со едно чувство“.
 
Марија Л. Фишер
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 37>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.