IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би промениле вера за милион долари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би промениле вера за милион долари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 232425
Автор
Порака
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 14:19
za vakvi temi , mozes vo politika ... tuka se zboruva za drugo ... i mislam , poprikladno bi bilo , a i pokorektno , da ne se rasfrlame mnogu so pari , da naslovot na temata se promeni vo : DALI BI E SMENILE VERATA ZA DVE TORBI URDA ...... sepak , milion dolari se mnogu pari ... pa makar i hipoteticki .....
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 14:24
Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Originally posted by petar_thegreat petar_thegreat напиша:

hahahahahahah .... makedoncinja ... hahahahaha ... ako postoete ..... a ti sto si be skapan ? ...... da ne si mozebi aboridzin ? ..... ili eskim ? .... anuit ..... hahahahahahaahahah .......
Jas sum Elhamdulillah Musliman!! Nacijata nikogash ne me interesirala i nema da me interesirat!! Ednostavno mi se odvratni onie koi povikuvaat na Nacija!! Muhammed.a.s.rekol:Onoj koj povikuvat na Nacija, se boret za nacija, i umret za nacija ne e od nas!! Taka da Makedonche,ne me interesirat nacijata!!! Gi pochituvam ovie zborovi na mojot mil Pejgamber!! p.s Veche ti kazav so sum!!!!

 

 

nisto ne kaza ..... ti samo kaza sto bi sakal da bides .... MISSION IMPOSSIBLE ..... 4 - ti del голема%20насмевка 


Stavisi cvikeri!! zatoa pisham so volkavi Bukvi(nekoi me obvinia deka sum se zakanuval so volkavite bukvi so sum pishel)...Ama,Navistina vo Pravo sum bil..Eve ti ne si videl!!!!

Makedonche,,Aj vratise i vidi sho sum jas!!!


ELHAMDULILLAH MUSLIMAN SUM!!!!!

Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!
Кон врв
petar_thegreat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar_thegreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 14:55
osnovni pravila i nacela ..... mrazi go sekoj eden sto ne veruva vo ona sto ti e nametnato da go veruvas .... a znaete li koj e podlozen na nametnuvanje ? .... samo i isklucivo edinki bez svest .....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 232425
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.