IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би промениле вера за милион долари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би промениле вера за милион долари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 25>
Автор
Порака
KGB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KGB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали би промениле вера за милион долари?
    Испратена: 12.Април.2008 во 19:29
Prashanjeto e jasno dali bi ste se konvertirale vo druga religiska organizacija za milion dolari.
Prasjanjevo ne se odnesuva za ateisti?
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:35
Celo bogatstvo na ovoj svet da mi bide na raspolaganje, nema ni malce da me pokoleba vo mojata vera- sto znaci odgovorot na tvoeto prasanje e sekako NE!


Zadovolen sum Allah dz.s. da mi bide Gospodar, Muhammed a.s. Pejkamber, a Islamot veraголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање



Кон врв
dzem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:37
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Celo bogatstvo na ovoj svet da mi bide na raspolaganje, nema ni malce da me pokoleba vo mojata vera- sto znaci odgovorot na tvoeto prasanje e sekako NE! Zadovolen sum Allah dz.s. da mi bide Gospodar, Muhammed a.s. Pejkamber, a Islamot veraголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

Euzu Billahi minessejtanirradzim Bismillahirrahmanirrahim ~ HasbunAllahu ve ni`mel vekil~
Кон врв
ivan_grozni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2008
Локација: Western Sahara
Статус: Офлајн
Поени: 267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_grozni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:38
e ova se vika vernik ....
Кон врв
ivan_grozni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2008
Локација: Western Sahara
Статус: Офлајн
Поени: 267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_grozni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:39
osven sto koga nekoi odat na adzilak , za da se isplati patot svercuvaat ponesto ... kolku patot da izleze ....
Кон врв
dzem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:41
Originally posted by ivan_grozni ivan_grozni напиша:

osven sto koga nekoi odat na adzilak , za da se isplati patot svercuvaat ponesto ... kolku patot da izleze ....



ti smeta nesto toa
Euzu Billahi minessejtanirradzim Bismillahirrahmanirrahim ~ HasbunAllahu ve ni`mel vekil~
Кон врв
ivan_grozni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2008
Локација: Western Sahara
Статус: Офлајн
Поени: 267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_grozni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:42
ma jok ... se e toa vo sklad so bozjite zapovedi ... a plus , + , uste poubavo e koga se vraca covek od takvo sveto mesto ... vednas mu e prosteno se ....
Кон врв
dzem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:44

Toa Allah si znae bato

sekoj ce odgovara za sebe!!!
Euzu Billahi minessejtanirradzim Bismillahirrahmanirrahim ~ HasbunAllahu ve ni`mel vekil~
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:57
Јас познавам луѓе кои за пари се конвертирале во друга вера, а сумата била далеку под милион долариболен
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 19:59
Originally posted by KGB KGB напиша:

Prashanjeto e jasno dali bi ste se konvertirale vo druga religiska organizacija za milion dolari.
Prasjanjevo ne se odnesuva za ateisti?


Мислам дека Јеховините Сведоци баш тоа го прават, работат во организација за пари и се најдосадните од која било Христијанска секта.

Исто така, има и други Христијани кои учествуваат во некои Христијански секти во форма на организации, не дека се убедени, него дека им плаќаат. Пример знам за Адвентистите, па мислам дека има и тука примери на форумов од Протестантите.

Вербата во нешто се менува ако нешто друго ја надвладее таа верба, значи . . . ако поверуваш во нешто друго и тоа што си верувал фактички си докажал дека не е веќе за верување.

Кон врв
KGB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KGB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 20:01
@Almahdi

Kakva e taa organizacija za pari?
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 20:06
Човек неможе истовремено да им служи и на Бога и на парите.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
ivan_grozni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2008
Локација: Western Sahara
Статус: Офлајн
Поени: 267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_grozni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 20:08
a sto ako e alcen za pari ama i " golem vernik " ? .... ja care sega ....
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 20:08
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Човек неможе истовремено да им служи и на Бога и на парите.


Работата е што не служат на Бога, се претставуаваат дека му служат нему, а вслушност служат на парите . . или поточно на ѓаоло, како што викаше Ѓорѓи Колозов на Македонски Народни Приказни

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.