IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Утки во образованието
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Утки во образованието

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 22:26

а една од новите утки е и 2 пати поништениот конк*рс за средните училишта.како ли оформиле 6 албански паралелки во Прилеп,кога во Прилеп нема ни едно албанско семејство???

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 22:27
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

ОКОЛУ НАЗНАЧУВАЊЕТО ДИРЕКТОРИ- ЗАРЕМ СДСМ ПОСТАВИ НЕКОЈ НЕОПРЕДЕЛЕН ИЛИ НЕ ДАЈ БОЖЕ ВМРОВЕЦ?
КОЈА ПАРТИЈА КАКО ЌЕ ДОЈДЕ НА ВЛАСТ ПОСТАВУВА СВОИ ЛУЃЕ ЗА
ДИРЕКТОРИ И ПРИМА СВОИ КАДРИ НА РАБОТА. А ЗА СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА МЕНАЏЕРИ
СЕ НАДЕВАМ МИСЛИШ...ОБИЧНА ФАРСА, ЗА КОГА ЌЕ ГИ СМЕНАТ ДА КАЖАТ ДЕКА
ЕКСПЕРТИТЕ ГИ ЗАМЕНИЛЕ СО ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ, ОТИ ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ СИТЕ
ДО ЕДЕН СЕ ЕКСПЕРТИ.
ОКОЛУ СОСТАВОТ НА ЛУЃЕТО ОД БИРОТО НЕ МОЖАМ ДА ЗБОРУВАМ, ЗАШТО НЕМАМ НИКАКОВ УВИД.---------------------------------------------------------------------------------------------------... a kaj rekov jas deka sdsm postavi vmrovec...samo kazuvam fakti..sdsm si im dade sertifikati na svoite ( i toa bez da platat), vmro im gi anulirashe... pa postavi svoi bez sertifikati...koi vo meguvreme gi dobija(iskreno si gi platija)...ama fer e da se spomne deka i ednite i drugite (sekoja cest na isklucocite) se shupelki. sega nema direktori.. ima izvrsh*teli na direktivi...Najvazno... pa ne sme vo Njujork... vo Makedonija site se znaeme...pa znaeme kako shetaat od partija vo partija... kako se ponizuvaat samo da go dobijat toa mesto... Bidi iskren pa kazi shto napravija i ednite i drugite... koj reformi gi vide... a za sovetnicite od BRO ne zboruvam...tie se sekogash tamu...im se menuvaat samo direktorite...i ramkovno...tak normalno ako e direktorot od makedonskiot blok...zamenikot e Albanec...i obratno...sovetnicite se vo istata situacija kako nastavnicite/profesorite... gledaat seir... i cekaat novi izbori... igraat bingo so glavite na direktorite...


ЗНАМ ДЕКА ТАЛЕ САКАШЕ СО БУРЕК ДА НЕ ХРАНИ, А ДА НИ ЈА СОПРЕ ХРАНАРИНАТА...СЕ НАДЕВАМ ТЕ ДРЖИ ПОМТЕЊЕТО. ЗНАМ ДЕКА КОГА ТРЕБАШЕ ДА СЕ РАЗГОВАРА СО СИНДИКАТОТ ОКОЛУ ПЛАТИТЕ- ФОРМИРАА ПАРАСИНДИКАТ, А ЧЛЕНСТВОТО НА СДСМ СЕ ПРАВЕА НЕДОВЕТНИ И ПОМИНАА ВО СИНДИКАТОТ НА ВЕСЕЛИНКА, МОЖЕБИ НЕ СИТЕ И НЕ СЕКАДЕ...ЗБОРУВАМ ЗА КАЈ МЕНЕ.
ЗНАМ ДЕКА ОВИЕ ЈА ПОКАЧИЈА ПЛАТАТА БЕЗ ШТРАЈК, МОЖЕБИ НЕ МНОГУ, АМА ПОВЕЌЕ ОД СТОТЕ ДЕНАРИ НА БУЧКОВСКИ.
А ОВАА ТЕМА ЧУВСТВУВАМ ДЕКА Е ВО СКЛАД СО КАМПАЊАТА, А СТАВЕНА НА ОБРАЗОВАНИЕ ДА НЕ СЕ ОСЕТИ.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 22:31
ти ја покачиле платата,а си се запрашал ли колку ги поскапеа основните животни намирници?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 22:32
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

а една од новите утки е и 2 пати поништениот конк*рс за средните училишта.како ли оформиле 6 албански паралелки во Прилеп,кога во Прилеп нема ни едно албанско семејство???


...de pa ti ne cicijashi... ne se mnogu pari... samo 7000 evra po oglas... znaci 3 po 7000 = 21 000 evra... i shto ako nema Albanci vo Prilep... pa ke gi nosat so avtobus... ene go kaj e Tetovo... Kicevo...zarem neznaesh deka ako ucenikot patuva vo ucilishte koe e oddaleceno od svoeto mesto na ziveenje...drzavata treba da mu obezbedi prevoz... e toa sega shto vazi samo ako vo mestoto na ziveenje nema soodvetno ucilishte... aj pa ti zakon se preprava... vazno e da ima slozna koalicija...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 22:32
Не бе, темата е за хаосот со Матурскиот испит и фалбите за големите реформи во образованието...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 22:36
..УЧИТЕЛСКА ШКОЛА!(I-дел)
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 22:43
ЗНАМ ДЕКА ТАЛЕ САКАШЕ СО БУРЕК ДА НЕ ХРАНИ, А ДА НИ ЈА СОПРЕ ХРАНАРИНАТА...СЕ НАДЕВАМ ТЕ ДРЖИ ПОМТЕЊЕТО. ЗНАМ ДЕКА КОГА ТРЕБАШЕ ДА СЕ РАЗГОВАРА СО СИНДИКАТОТ ОКОЛУ ПЛАТИТЕ- ФОРМИРАА ПАРАСИНДИКАТ, А ЧЛЕНСТВОТО НА СДСМ СЕ ПРАВЕА НЕДОВЕТНИ И ПОМИНАА ВО СИНДИКАТОТ НА ВЕСЕЛИНКА, МОЖЕБИ НЕ СИТЕ И НЕ СЕКАДЕ...ЗБОРУВАМ ЗА КАЈ МЕНЕ.
ЗНАМ ДЕКА ОВИЕ ЈА ПОКАЧИЈА ПЛАТАТА БЕЗ ШТРАЈК, МОЖЕБИ НЕ МНОГУ, АМА ПОВЕЌЕ ОД СТОТЕ ДЕНАРИ НА БУЧКОВСКИ.
А ОВАА ТЕМА ЧУВСТВУВАМ ДЕКА Е ВО СКЛАД СО КАМПАЊАТА, А СТАВЕНА НА ОБРАЗОВАНИЕ ДА НЕ СЕ ОСЕТИ.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
... ne beshe geramitcijata...tuku manasijata... covekot "ubavo" imashe presmetano... 100 denari ti se dosta za pojadok...a shto ako se zdebelat nastavnicite od mnogu jadenje...pa da gi vfati mrza da rabotat... a bucle... shto ti trebashe da mi go spomnesh...aj ne mi ja rasipuvaj vecerta... e shto sakash ti da ti dadeshe poveke... a posle od kaj pari za specijalizacijata..magistraturata... na buckoica II.  E sega nekoi preminaa kaj "Baba Zumbula" , neznaev deka se vika Veselinka, ama nekoi si se otkazaa od site...muratco...dojcinceto... baba zumbulceto...pa mesto na niv ... 140 den.. kaj sebe vo dzeb...e ovie tocno gi pokacija platite... ama rush*tceto neznaeshe shto e celodnevna... pa na nastavnicite od celodnevna (koi za volja na vistinata imaat najgolema klasna obvrska) im go skina na pola dodatokot za klasno rakovodstvo taka da ovie jadnici dobivaat pomalo pokacuvanje... i zatoa gnevot na edno 340 dushi e navlecen tokmu na "reformite" na ovaa vlada. Na poteg e GRuevski, so eden aneks moze da ja popravi greshkata na negoviot mnogu strucen minister....ne se mnogu pari , tolku negoviot minister potroshi za 3 pogreshni konk*rsi...
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 22:44
utkite gi ima mnogu,ako po4nam da gi nabrojuvam.....ke se razdeni... prvo da po4neme od profesorite i nastavnicite,pa nivnoto odnesuvanje kon nas u4enicite,pa u4ebnicite i nivnite sodrzini,preobilen materijal se sto treba i ne treba!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 22:48
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

а една од новите утки е и 2 пати поништениот конк*рс за средните училишта.како ли оформиле 6 албански паралелки во Прилеп,кога во Прилеп нема ни едно албанско семејство???



какви бе шиптарски паралелки.....еден нема да дојде на школо а камоли да учи од тие...пците
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 22:50
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

а една од новите утки е и 2 пати поништениот конк*рс за средните училишта.како ли оформиле 6 албански паралелки во Прилеп,кога во Прилеп нема ни едно албанско семејство???



какви бе шиптарски паралелки.....еден нема да дојде на школо а камоли да учи од тие...пците
еееејјјјј
смири ги духовите
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 22:52
Originally posted by nikita nikita напиша:

utkite gi ima mnogu,ako po4nam da gi nabrojuvam.....ke se razdeni... prvo da po4neme od profesorite i nastavnicite,pa nivnoto odnesuvanje kon nas u4enicite,pa u4ebnicite i nivnite sodrzini,preobilen materijal se sto treba i ne treba!

...e aj sega ne pteteruvaj...pa ne gi izmisli profesorite/nastavnicite premierov... a za vreme na ovaa vlada seushe ne izlegoa novi ucebnici... si se  zabunil...tie ti se nasledstvo od prethodnata vlada...
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 23:17
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

ЗНАМ ДЕКА ТАЛЕ САКАШЕ СО БУРЕК ДА НЕ ХРАНИ, А ДА НИ ЈА СОПРЕ
ХРАНАРИНАТА...СЕ НАДЕВАМ ТЕ ДРЖИ ПОМТЕЊЕТО. ЗНАМ ДЕКА КОГА ТРЕБАШЕ ДА
СЕ РАЗГОВАРА СО СИНДИКАТОТ ОКОЛУ ПЛАТИТЕ- ФОРМИРАА ПАРАСИНДИКАТ, А
ЧЛЕНСТВОТО НА СДСМ СЕ ПРАВЕА НЕДОВЕТНИ И ПОМИНАА ВО СИНДИКАТОТ НА
ВЕСЕЛИНКА, МОЖЕБИ НЕ СИТЕ И НЕ СЕКАДЕ...ЗБОРУВАМ ЗА КАЈ МЕНЕ.
ЗНАМ ДЕКА ОВИЕ ЈА ПОКАЧИЈА ПЛАТАТА БЕЗ ШТРАЈК, МОЖЕБИ НЕ МНОГУ, АМА ПОВЕЌЕ ОД СТОТЕ ДЕНАРИ НА БУЧКОВСКИ.
А ОВАА ТЕМА ЧУВСТВУВАМ ДЕКА Е ВО СКЛАД СО КАМПАЊАТА, А СТАВЕНА НА ОБРАЗОВАНИЕ ДА НЕ СЕ ОСЕТИ.---------------------------------------------------------------------------------------------------... ne beshe geramitcijata...tuku manasijata... covekot "ubavo" imashe presmetano... 100 denari ti se dosta za pojadok...a shto ako se zdebelat nastavnicite od mnogu jadenje...pa da gi vfati mrza da rabotat... a bucle... shto ti trebashe da mi go spomnesh...aj ne mi ja rasipuvaj vecerta... e shto sakash ti da ti dadeshe poveke... a posle od kaj pari za specijalizacijata..magistraturata... na buckoica II. E sega nekoi preminaa kaj "Baba Zumbula" , neznaev deka se vika Veselinka, ama nekoi si se otkazaa od site...muratco...dojcinceto... baba zumbulceto...pa mesto na niv ... 140 den.. kaj sebe vo dzeb...e ovie tocno gi pokacija platite... ama rush*tceto neznaeshe shto e celodnevna... pa na nastavnicite od celodnevna (koi za volja na vistinata imaat najgolema klasna obvrska) im go skina na pola dodatokot za klasno rakovodstvo taka da ovie jadnici dobivaat pomalo pokacuvanje... i zatoa gnevot na edno 340 dushi e navlecen tokmu na "reformite" na ovaa vlada. Na poteg e GRuevski, so eden aneks moze da ja popravi greshkata na negoviot mnogu strucen minister....ne se mnogu pari , tolku negoviot minister potroshi za 3 pogreshni konk*rsi...


MAMAMD,СЕТИ СЕ - ЗА БУРЕКОТ НЕ БЕШЕ МАНАСИЕВСКИ, ТУКУ ТАЛЕ ГЕРАМИТЧИОСКИ. ЧОВЕКОТ РЕЧЕ ДЕКА И ТАКА НАСТАВНИЦИТЕ НЕ СЕ ХРАНАТ ДОБРО, ТУКУ ЈАДАТ НАЈЧЕСТО БУРЕК, ЌЕ ИМ ЈА УКИНЕМЕ ХРАНАРИНАТА И ЌЕ ДОБИВААТ БУРЕК СО ЈОГУРТ...МОЖЕБИ ОТТАМУ ОНАА- ЈАДИ БУРЕК!
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 23:19
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Не бе, темата е за хаосот со Матурскиот испит и фалбите за големите реформи во образованието...


АМА НЕ ЗНАМ ШТО СЕ МЕШАШ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО КОГА СИ МАЈСТОР, СЕ НАДЕВАМ ИМАШ ПОЛОЖЕНО И МАТУРА...ОВА ТЕБЕ И ТАКА НЕ ТЕ ЗАСЕГА.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 23:35
ПА И ТИ СИ НАСТАВНИК, А СЕ МЕШАШ ВО ПОЛИТИКА...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.