IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Саем на книгата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Саем на книгата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
xxx Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Саем на книгата
    Испратена: 12.Април.2008 во 16:47
predlozi za knigi koj moze da se kupat na saemot na kniga vo Skopje

Изменето од mamma - 13.Април.2008 во 14:33
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 17:12
Јас со сигурност ќе ги купам Сестрата на Сигмунд Фројд од Гоце Смилевски и Вештица од Венко Андоновски. Има и една книга од една блог-девојка Фем Герила алијас Ирена Цветковиќ - Алена. Книгата се вика Оргазмични писма. Изгледа и таа ќе ја купам.

Изменето од Quentin - 12.Април.2008 во 17:13
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 17:58
Новата од Блаже Минески Нишан, мислам се вика
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 14:32
А може ли прво да појдам на саем,да изнакупам па да ви кажам отпосле што све сум изнакупила?
Еве,саемот почнува во вторник на 15-ти,а јас во среда,најдоцна четврток ќе ви поднесам рапорт.
Може така?
Кон врв
xxx Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 14:43
moze moze
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 22:34

Mojot spisok e golem zatoa ke odam so odnapred opredelen fond голема%20насмевка

Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 22:57
Сакам да читам нешто од Фројд. Може да ми препорачате некое негово дело?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 19:11
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Сакам да читам нешто од Фројд. Може да ми препорачате некое негово дело?Па ја би ти препорачал се!

Сериозен сум, ако се смеам.    Од Фројд се е многу вредно, а најдобра слика во врска со функционирањето на човековиот ум можеш да добиеш ако прочиташ се од него!
Ако немаш толку време, се разбира, тогаш зависи од вкусот. На повеќето им се допаѓа Толкување на соништата, на пример, (која сега ја има и на македонски јазик)!
   Изменето од james dean - 15.Април.2008 во 20:27
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 21:25
Originally posted by james dean james dean напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Сакам да читам нешто од Фројд. Може да ми препорачате некое негово дело?Па ја би ти препорачал се!

Сериозен сум, ако се смеам.    Од Фројд се е многу вредно, а најдобра слика во врска со функционирањето на човековиот ум можеш да добиеш ако прочиташ се од него!
Ако немаш толку време, се разбира, тогаш зависи од вкусот. На повеќето им се допаѓа Толкување на соништата, на пример, (која сега ја има и на македонски јазик)!
   
Па јас секако планирам да читам повеќе од него, ама не знам со што да почнам. Оваа штом е на македонски сигурно ќе ми биде полесна за сфаќање па најверојано неа ќе ја земам. Благодарам за советот
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 21:32
ФРОЈД ЗА ГЕНЕРАЦИЈАТА ШТО РАСТЕ.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 21:36


Ништо Monuska, молам.

Ја има на саемов ја видов, само не сум сигурен, мислам дека беше на штандот на Култура, само не видов колку пари е. Исто така мислам дека има два тома, а не сум сигурен дали вториот е преведен. Во секој случај мислам дека нема шанси да згрешиш!

Изменето од james dean - 15.Април.2008 во 21:37
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 22:20
STETA NEMA DA MOZAM DA OTIDAM NA SAEMOT,A BAS BI SAKALA!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 23:41
Jas BI VI ja preporacala knigata "Tolstoj za Muhamed" vredi da se procita, ja ima na saemot....

A druga nekoja....
Pa Erih From "Umetnosta na ljubova" ja ima vo matica. Jas ja kupiv, super e...
malku pevodot e ....
no se cita
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 11:12
Originally posted by james dean james dean напиша:Ништо Monuska, молам.

Ја има на саемов ја видов, само не сум сигурен, мислам дека беше на штандот на Култура, само не видов колку пари е. Исто така мислам дека има два тома, а не сум сигурен дали вториот е преведен. Во секој случај мислам дека нема шанси да згрешиш!
Ќе побарам прво таму... А баш сонив нешто, хм, интересно да речеме, па можеби ќе можам да протолкувам Како што го разбрав проф. по философија Фројд протолкувал преку 600 000 сонови
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.