IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - До владата на Република Македониjа: следн
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

До владата на Република Македониjа: следн

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 18:44
Во ред,  фала  многу  што се  изкажавте



Поздрав и до вас


                            ............од гласот на владата ......намигнување
Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 18:46
vlada ? koja vlada ? ima li nesto takvo ? намигнување
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 23:51
Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Vo ovoj moment so noviot dogovor so SAD, makedonija treba realno da se obiduva se uste da vleze vo NATO i EU, iako dobro znaeme deka toa nema da se sluci. Vo isto vreme, da ja igra kartata so amerikancite kako i dosega. so drugi zborovi, kako sto Tito na vremeto igrase megju Zapadot i Rusija, nie denes da igrame megju edinstvenite dve super sili SAD i EU.
Pa ne bi rekol deka se samo SAD i EU.Ja zaboravash Rusija.Ako malce se sogledaat rabotite realno ke se vidi deka grcite izigraa za rusite na samitot na NATO.Se raboti za geostrateshki i geopoliticki igri vo koj grcite mislat deka ke dobijat neshto a samo ke bidat zrtveno jagne.Vremeto ke pokaze



Rusija???
ahahahahaa..... ne si ozbilna...
Кон врв
SINA PTICA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2008
Локација: Argentina
Статус: Офлајн
Поени: 109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SINA PTICA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 02:28
Дали воопшто имаме власт и опозиција?
,,орлите рано летаат,,
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 08:24
Доколку и Макединија ја примаат во НАТО и ЕУ , предвреме ке завршит колонизацијата на Балканот!!!
Останавме уште ние и косово како колонии а на веле-силите им сме поатрактивни како колонија а не како суверена и раноправна нивна членка!!!
За писмото кое е суштина на темава ке кажам само едно-КАЈ ШТО ИМАТ СИЛА НЕМАТ ПРАВДА! Но во случајов немаме што да изгубиме така да силно сум ЗА предлогот!
ГОСПОД НЕКА НИ Е НАПОМОШ!
car's freack
Кон врв
Aminta2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aminta2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 19:34
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Во ред,  фала  многу  што се  изкажавтеПоздрав и до вас                             ............од гласот на владата ......намигнување


Само како потврда за предлозите изнесени на темава, да го додадам објаснувањето на Мирка и Миленко:

http://milenko.com.mk/videa_20.html


Нема преговори, нема промена на име! Трулото е кај нас. Тоа треба да го исечеме и да одиме напред. Чекорите се дадени...



Изменето од Aminta2 - 07.Април.2008 во 19:34
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 21:52
Originally posted by al_pachino al_pachino напиша:

vlada ? koja vlada ? ima li nesto takvo ? намигнување
 
pa kako nemame vlada?
 
koj ne krade, ako nemame vlada?
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 10:22
Originally posted by Aminta2 Aminta2 напиша:

Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Во ред,  фала  многу  што се  изкажавтеПоздрав и до вас                             ............од гласот на владата ......намигнување


Само како потврда за предлозите изнесени на темава, да го додадам објаснувањето на Мирка и Миленко:

http://milenko.com.mk/videa_20.html


Нема преговори, нема промена на име! Трулото е кај нас. Тоа треба да го исечеме и да одиме напред. Чекорите се дадени...



ti se zajebavas haha milenko
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
postariot brat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 491
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај postariot brat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 03:57
Mrazam nihilizam . Se izvinuvam do site koi se naogjaat vo taa konotacija.
Prasanjeto e dali sakame da se vikame Makedonija i da vlezeme kako takvi vo ON, i vo NATO, i vo EU. i tolu, ako odgovorot e DA togas drugoto e nedostatok na samodoverba. I posle pocnuva ona poznato"NEEEEEEE BEEE!NEMA SHANSI! Jas licno se sekjavam koga nekoi 91 god. velea deka makedonija ako se otcepit nema da izdrzit ni edna godina, arno ama se otcepi i izdrza evo 17 godini, a onaa srbija za koja misleja deka e tolku silna so golemata rusija zad sebe eve sega e svedena na Belgradski pashaluk.
  Brakja povtorno ke vi recam daj prasajte se dali ste Makedonci ili ne, ako ste makedonci togas probajte da vlezite vo nato bez da go promenite imeto, ako pak vi se brza ene vi Bugarski pasosh, ili probajte da dobiete viza prikazuvajki se kako gej malcinstvo ugneteno vo Makedonija, siguren sum deka i vo dvata slucai za brzo vreme ke si odite vo Evropa. Ama nemojte da odlucuvate za site, jas sakam da vo ovaa demokratska zemja imam pravo da sam go dadam svojot glas za vaka bitno prasanje, dosta so toa komunisticko poimanje na ednoumna demokratija kade navodno politicarot smee da mu rece na narodot deka toj ne e dorasnat sam da donesuva odluki, a vsusnost i samiot e izglasan od istiot toj narod.
Nikoj mene ne me prasa na poslednite izbori dali sum za promena na imeto i nikogo ne ovlastiv da mi go menuva, pa zatoa ili referendum ili izbori pa makar i da pobedit Pavle trajanov jas ke go glasam edinstveno onoj koj ke mi garantira deka nema da mi go promeni imeto.

Inaku se soglasuvam so avtorot na pocetniot tekst i treba da se iskoristat site mozni varijanti pred da se pomisli da se napravi taka glupav cekor kako sto e promena na imeto poradi sto siguren sum ke ne iskinat od zafrkavanje i prekari site lugje vo svetot.
Od iskona, do denes, a i vo vecnosta sekogas so nas e postariot brat Hristos, zosto se smiluva na nas i ni dade sansa da poveruvame, i da se nareceme ceda bozji.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.