IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е АЛАХ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е АЛАХ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
Автор
Порака
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:32
ЕВАНГЕЛОС , САМО ДА ТЕ ПОЗДРАВАМ

И СЛОВОТО СТАНА ТЕЛО И СЕ ВСЕЛИ ВО НАС ПОЛНО СО БЛАГОДАТ И ВИСТИНА , И НИЕ ЈА ВИДОВМЕ НЕГОВАТА СЛАВА, СЛАВА КАКО НА ЕДИНОРОДЕН ОД ОТЕЦОТ.
ЕВАНГЕЛИЕ СПОРЕД ЈОВАН 1:14

ЕВАНГЕЛОС , НАШИОТ СПАСИТЕЛ Е ЖИВ,РАДУВАЈ СЕ БРАТЕ.
Кон врв
svemirski_duh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svemirski_duh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:34
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Модератори ве молам реагирајте. Не ме искушувајте да спаднам на негово ниво среќа


Samoto toa sto zamisluvas deka si dostignal nekoe nivo,ti ja otkriva naj golemata bolest.
Covekot na iskusenija se gleda kakov e.
Covekot e kako edna kofa so voda.... ako ja ostavis da nalegne vodata e bistra,no koga ke ja promuckas ke osetis smrad od nea.
Do sega glumese prosvetlen... toa e samo maska,EvAngelos moj drag,koja odavna ti ja izvadiv,,, no drugite ne te prepoznaa.
Ako si keljav keljav si,dzaba kapa da nosis.

Ti sigurno ocekuvas site so tebe da se slozime,,, nemoj taka. Ti kazav ednas,kloni se od slatki zborovi.
Kolku sto e sladok sekerot tolku e losa sekernata bolest. Lekot,sto pogorcliv toa poefikasen.
Za da se izlecis,smigni i goltni,kolku saka da bide gorcliv treba da go prifatis.

Vo nekoe pleme,tradicija bilo lugeto da se tetoviraat.
Posol nekoj od toa pleme kaj mesarot i mu rekol: Sakam sto poubava i plava gravura da mi napravis.
Ovoj go prasal: Sto sakas da ti napravam o vest coveku ?! Sakam golem Lav,bil odgovorot.
Koga mesarot ja zabil prvata igla,kako bi ja zapocnal rabotata,snazniot covek pocnal da jauka,pa prasal:
Sto tetoviras sega ?
Opaskata,rekol majstorot.
Ostaj,rekol covekot... napravi go bez opaska.Mnogu me zabole opaskata,rekol,pa ostaja...
Pocnal majstorot da bode,no grubo,bez milost.
Sto e sega na red,sto slikas ?
Gi crtam ush*te,rekol majstorot.
Neka bide lavot bez usi,rekol covekot,ostavi gi usite,nemoj da gi tetoviras.
Majstorot pocnal da bude na treta strana a mladicot povtorno go prasal: Koj del sega go slikas ?
Trupot,rekol majstorot.
Ostavi go,rekol,neka nema ni trup,jas nemozam poveke bodezite da gi podnesam.
Na ovie zborovi majstorot se iznenadil i od nervoza pocnal da gi grize prstite.
Ja frlil iglata nervozno i rekol: Imal li nekoj polos musterija od mene ?
Lav bez opas,ushi i trup,kako moze da bide ? Pa kakov togas ke bide ?! Takov go sozdal Bog.

Bidi pameten,izvleci pouka.

Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:35
Originally posted by gospel gospel напиша:

ЕВАНГЕЛОС , САМО ДА ТЕ ПОЗДРАВАМ

И СЛОВОТО СТАНА ТЕЛО И СЕ ВСЕЛИ ВО НАС ПОЛНО СО БЛАГОДАТ И ВИСТИНА , И НИЕ ЈА ВИДОВМЕ НЕГОВАТА СЛАВА, СЛАВА КАКО НА ЕДИНОРОДЕН ОД ОТЕЦОТ.
ЕВАНГЕЛИЕ СПОРЕД ЈОВАН 1:14

ЕВАНГЕЛОС , НАШИОТ СПАСИТЕЛ Е ЖИВ,РАДУВАЈ СЕ БРАТЕ.


Ако де,радувајте си се,и ние се радуваме на повторното доаѓање на Иса а.с..Едвај чекаме да дојде.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:38
Originally posted by gospel gospel напиша:

ЕВАНГЕЛОС , САМО ДА ТЕ ПОЗДРАВАМ

И СЛОВОТО СТАНА ТЕЛО И СЕ ВСЕЛИ ВО НАС ПОЛНО СО БЛАГОДАТ И ВИСТИНА , И НИЕ ЈА ВИДОВМЕ НЕГОВАТА СЛАВА, СЛАВА КАКО НА ЕДИНОРОДЕН ОД ОТЕЦОТ.
ЕВАНГЕЛИЕ СПОРЕД ЈОВАН 1:14

ЕВАНГЕЛОС , НАШИОТ СПАСИТЕЛ Е ЖИВ,РАДУВАЈ СЕ БРАТЕ.



Nasiot spasitel od sekogas bil ziv, nego ni son ni dremka nemoze da go nadvladee........... Slaven da e ALLAH Gospodarot na se sto postoi!     
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:39
ПРАШАЊЕТО Е: САМО КАКО КЕ ЗАСТАНЕШ ПРЕД НЕГО СО СЕТА СВОЈА ПРАВЕДНОСТ ШТО ВИ ЈА НУДИ ИСЛАМОТ.
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:40
АМА ПО СЕ ИЗГЛЕДА ДЕКА СПИЕ.
Кон врв
svemirski_duh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svemirski_duh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:42
Originally posted by gospel gospel напиша:

ПРАШАЊЕТО Е: САМО КАКО КЕ ЗАСТАНЕШ ПРЕД НЕГО СО СЕТА СВОЈА ПРАВЕДНОСТ ШТО ВИ ЈА НУДИ ИСЛАМОТ.


Sto razbiras ti od Islamot ?
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:43
Originally posted by gospel gospel напиша:

ПРАШАЊЕТО Е: САМО КАКО КЕ ЗАСТАНЕШ ПРЕД НЕГО СО СЕТА СВОЈА ПРАВЕДНОСТ ШТО ВИ ЈА НУДИ ИСЛАМОТ.


Ќе застанам гордо за разлика од тебе.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:43
КОЛКУ ЈАС ТОЛКУ ТИ
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:44
Originally posted by gospel gospel напиша:

КОЛКУ ЈАС ТОЛКУ ТИ


Госпел,да те прашам нешто:Кој е твојот Бог?
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:45
ИСУС СПАСИТЕЛОТ МОЈ
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:45
Originally posted by gospel gospel напиша:

ИСУС СПАСИТЕЛОТ МОЈ


А Јехова и Елохим што се тие?
Нели се спомнуваат во Библијата?
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:46
ЗА РАЗЛИКА ОД МЕНЕ ТИ НЕМАШ СПАСИТЕЛ. КЕ МОРАШ САМ ДА СЕ СПАСУВАШ СО ТВОИТЕ ДЕЛА
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:47
ДОВОЛНО БЕШЕ ДА СЕ ПРЕПУЦАВАМЕ. КРАЈОТ КЕ ГО КРАСИ ДЕЛОТО. СПАСИТЕЛОТ МОЈ Е ВЕРЕН , А ВАШИОТ КЕ ВИДЕМЕ...


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.