IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Денеска си купив оценка...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денеска си купив оценка...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 23:31
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

BUTEL,и јас го користам интернетот за да ги проширам знаењата на
учениците, но најчесто јас ја завршувам работата и на мој
трошок...зашто работам во основно. Моите ученици се мали и недоволно
информирани, а на интернет имате море од информации, па и неточни.Еднаш
им дадов на ученици- лошо го сработија, иако беа пресреќни дека добиле
некаква задача...и за тоа не пишувам петки. Не сум сигурен дека се е
така како што кажува БИСЕРНА,зашто порано имаше тема (од неа)-БИБЛИЈАТА
ЗА ЛЕКТИРА!?
Колку што знам во средно работат некое евангелие, а тоа не е исто.----------------------------------------------------------------------------------------------lpartik...barem ti znaesh deka i preku greshkite decata ucat... gi analiziraat greshkite... koregiraat... inaku tocno e deka Biblijata se razrabotuva vo srednite...ne evangelie... skoro sinot na prijatelkata barashe da mu ja pozajmam Biblijata i malku da mu pomognam vo odredeni segmenti... navistina nekoi profesori doslovce gi svakaat celite od programata i gi teraat decata da im odmili...


mamamd,сега не е тема,но да те прашам - дали ти лично можеш да помислиш дека некој може целата Библија да ја прочита и разбере, или само евангелие, или да речеме- Повеста за Јов.Па Библијата е море од личности и не е една приказна...таа е збир од дела поделени според хронологијата на Стар и Нов завет.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 23:31
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

кој си има пари ќе си купи исто и како сето останато: некој има пари и си купува секој ден месо, втор нема пари, па си одгледува стока, трети немаат ниту пари ниту стока - тие гладуваат...
...ovoj prviot ima opsnosti da nabie holesterol... ovoj vtoriv bruciloza... e tretite ...


третите ја бараат вината секаде, само не во себе...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
MLEKCE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MLEKCE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 01:32
парите железни врати отвараат, а не оценка да купат.
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 02:36
Makedonska rabota pak so ovie temi se zamarate...
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 04:07
e ti da ne si amerikanec, pa tuka se pravis koj si i ne si.

Parite ne samo ocenka sto kupuvaat tuku i ocenki prodavaat, no za toa prvo e potrebno investicija da si otvoris univerzitet pa posle da prodavas ocenki. Ova ti e moderen nacin, mnogu ponapreden od site drugi, prvo kaj nas e isprobanнамигнување
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 12:11
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

не се некои големи пари
на лепак, на копирање, на хамер и такви ствари голема%20насмевка
и толкунекој и толку нема да даде тага
Кон врв
Eliot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eliot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 15:29
Парата го врти светот.
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 15:44
А што е битна оцената, луѓе? Тоа што го имаш како вредност, како дух, ниедна пара не може да го купи. Капиталистичково општество ни ги зема душите и не' претвори во автоматизирани суштества. Која и чија категоризација од 1 до 5 или од 5 до 10 може да ја измери вашата вредност? Никоја и ничија. Самите мериме колку вредиме и самите се создаваме, сето останато е образовна формалност. Верувајте во себе, не во оценките.
Кон врв
SINA PTICA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2008
Локација: Argentina
Статус: Офлајн
Поени: 109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SINA PTICA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 16:00
Иста одговорност имаат и тој кој дава и тој кој зема мито.
,,орлите рано летаат,,
Кон врв
Sanja_Inter Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja_Inter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 19:42
POSLE FON NE IM CINEL!!! CCCCC A GLEDATE LI VO NASEVO OBRAZOVANIE SO SE PRAVI!!??
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 21:34
Originally posted by SINA PTICA SINA PTICA напиша:

Иста одговорност имаат и тој кој дава и тој кој зема мито.


ОВА НЕМА ВРСКА СО ДАВАЊЕ И ЗЕМАЊЕ МИТО.ПРОФЕСОРКАТА СЕ ОБИДЕЛА ДА ГИ МОТИВИРА ДА ГО КОРИСТАТ ИНТЕРНЕТОТ ВО ФУНКЦИЈА НА НАСТАВАТА.
Кон врв
kazoO Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kazoO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 01:46
Кога веќе спомнавте матурска задача јас поминав еден викенд пред компјутер за да ја направам како што треба и 400 ден дадов за да се испринта тоа во боја и да изгледа како што треба за да можат „дебелите“ газови од министерството да го прегледаат


Изменето од kazoO - 07.Април.2008 во 01:47
Тоа ти е судбина на уметникот...jedni te velichaju,a drugi proklinju
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 08:52
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

А што е битна оцената, луѓе? Тоа што го имаш како вредност, како дух, ниедна пара не може да го купи. Капиталистичково општество ни ги зема душите и не' претвори во автоматизирани суштества. Која и чија категоризација од 1 до 5 или од 5 до 10 може да ја измери вашата вредност? Никоја и ничија. Самите мериме колку вредиме и самите се создаваме, сето останато е образовна формалност. Верувајте во себе, не во оценките.

...ushte da se moze so verbata vo sebe, da se zapishe sekoj kaj shto saka...
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 09:04
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Quentin Quentin напиша:

А што е битна оцената, луѓе? Тоа што го имаш како вредност, како дух, ниедна пара не може да го купи. Капиталистичково општество ни ги зема душите и не' претвори во автоматизирани суштества. Која и чија категоризација од 1 до 5 или од 5 до 10 може да ја измери вашата вредност? Никоја и ничија. Самите мериме колку вредиме и самите се создаваме, сето останато е образовна формалност. Верувајте во себе, не во оценките.
...ushte da se moze so verbata vo sebe, da se zapishe sekoj kaj shto saka...


Многу од моите соученици од средно кои со напумпани петки се запишаа на факултет, се откажаа уште во вториот семестар. Тоа покажува дека оценките не се никакво мерило за вредноста и интелектуалниот капацитет на ученикот/студентот. Затоа и препорачав секој првенствено да верува во своите способности, а не да се разочарува од нечија категоризација на знаење, која да признаеме во основните и средните училишта е подложна на јака шминка. Не мора сето тоа да биде сфатено на циничен начин. Ако немаме верба дека на крајот сепак испливува квалитетот, тогаш зошто се школуваме???Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.