IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Денеска си купив оценка...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денеска си купив оценка...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака Обратен редослед
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Денеска си купив оценка...
    Испратена: 08.Април.2008 во 19:23
бИСЕРНА, СЛЕДНИОТ ПАТ КОГА ЌЕ ФОРМУЛИРАШ ТЕМА, ПОТРУДИ СЕ ДА ПОСТАВИШ И ЦЕЛ НА ИСТАТА... ОАВА Е КЛАСИЧЕН ПРИМЕР ЗА БЕСЦЕЛНА ТЕМА... НИТУ ПАК Е ФОРМУЛИРАНА КАКО ШТО ТРЕБА...МЕНЕ ПОВЕЌЕ МИ ЛИЧИ НА ТВОЈА ФАЛБА ДЕКА СИ ДОБИЛА ПЕТКА, АМА НЕ ЗНАЕШ КАКО ДА НИ СЕ ПОФАЛИШ
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 14:49
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:


Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Originally posted by SINA PTICA SINA PTICA напиша:

Иста одговорност имаат и тој кој дава и тој кој зема мито.


ОВА НЕМА ВРСКА СО ДАВАЊЕ И ЗЕМАЊЕ МИТО.ПРОФЕСОРКАТА СЕ ОБИДЕЛА ДА ГИ МОТИВИРА ДА ГО КОРИСТАТ ИНТЕРНЕТОТ ВО ФУНКЦИЈА НА НАСТАВАТА.
во функција на наставата ?? смеење ако е во функција на наставата да извадам слики од интернет,... со шминкани очи,... трепкање и да му ги дадам,.... а тој којзнае каде да ги стави,... тогаш се откажувам од образованиево и од професориве,..... им нема надеж плазење


БИСЕРНА...немој да се лутиш. Најпрво не си објаснила во најавата по кој предмет , каква точно задача сте добиле и со каква цел ,со што создаваш забуна и неправилна дискусија.За да ги добие дискусијата саканите ефекти,најпрво треба добро да ги воведеш читателите и да го објасниш проблемот.На лошо поставено прашање можеш да очекуваш само лоши одговори.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 10:19
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Originally posted by SINA PTICA SINA PTICA напиша:

Иста одговорност имаат и тој кој дава и тој кој зема мито.


ОВА НЕМА ВРСКА СО ДАВАЊЕ И ЗЕМАЊЕ МИТО.ПРОФЕСОРКАТА СЕ ОБИДЕЛА ДА ГИ МОТИВИРА ДА ГО КОРИСТАТ ИНТЕРНЕТОТ ВО ФУНКЦИЈА НА НАСТАВАТА.во функција на наставата ?? смеење ако е во функција на наставата да извадам слики од интернет,... со шминкани очи,... трепкање и да му ги дадам,.... а тој којзнае каде да ги стави,... тогаш се откажувам од образованиево и од професориве,..... им нема надеж плазење
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 09:15
Токму така, тоа е сериозен недостаток на образовниот систем кој своите корени ги влече уште од основното образование, па потоа последователно се пресликува се' до добивањето на факултетска диплома. Безглавото итање кон десетки се покажува како јалова работа кога стекнатото знаење ќе треба да се примени во пракса.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 09:11
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Quentin Quentin напиша:

А што е битна оцената, луѓе? Тоа што го имаш како вредност, како дух, ниедна пара не може да го купи. Капиталистичково општество ни ги зема душите и не' претвори во автоматизирани суштества. Која и чија категоризација од 1 до 5 или од 5 до 10 може да ја измери вашата вредност? Никоја и ничија. Самите мериме колку вредиме и самите се создаваме, сето останато е образовна формалност. Верувајте во себе, не во оценките.
...ushte da se moze so verbata vo sebe, da se zapishe sekoj kaj shto saka...


Многу од моите соученици од средно кои со напумпани петки се запишаа на факултет, се откажаа уште во вториот семестар. Тоа покажува дека оценките не се никакво мерило за вредноста и интелектуалниот капацитет на ученикот/студентот. Затоа и препорачав секој првенствено да верува во своите способности, а не да се разочарува од нечија категоризација на знаење, која да признаеме во основните и средните училишта е подложна на јака шминка. Не мора сето тоа да биде сфатено на циничен начин. Ако немаме верба дека на крајот сепак испливува квалитетот, тогаш зошто се школуваме???
... jas sum prva protiv petkomanijata... i sum pobornik na opisnoto ocenuvanje... ne pokazav ironija na tvojot napis... tuku na kriteriumite za upis...pak se stavi akcent na ocenkite... a ne na znaenjeto...pak prodolzuva trkata po 5... ne po znaenje...
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 09:04
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Quentin Quentin напиша:

А што е битна оцената, луѓе? Тоа што го имаш како вредност, како дух, ниедна пара не може да го купи. Капиталистичково општество ни ги зема душите и не' претвори во автоматизирани суштества. Која и чија категоризација од 1 до 5 или од 5 до 10 може да ја измери вашата вредност? Никоја и ничија. Самите мериме колку вредиме и самите се создаваме, сето останато е образовна формалност. Верувајте во себе, не во оценките.
...ushte da se moze so verbata vo sebe, da se zapishe sekoj kaj shto saka...


Многу од моите соученици од средно кои со напумпани петки се запишаа на факултет, се откажаа уште во вториот семестар. Тоа покажува дека оценките не се никакво мерило за вредноста и интелектуалниот капацитет на ученикот/студентот. Затоа и препорачав секој првенствено да верува во своите способности, а не да се разочарува од нечија категоризација на знаење, која да признаеме во основните и средните училишта е подложна на јака шминка. Не мора сето тоа да биде сфатено на циничен начин. Ако немаме верба дека на крајот сепак испливува квалитетот, тогаш зошто се школуваме???Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 08:52
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

А што е битна оцената, луѓе? Тоа што го имаш како вредност, како дух, ниедна пара не може да го купи. Капиталистичково општество ни ги зема душите и не' претвори во автоматизирани суштества. Која и чија категоризација од 1 до 5 или од 5 до 10 може да ја измери вашата вредност? Никоја и ничија. Самите мериме колку вредиме и самите се создаваме, сето останато е образовна формалност. Верувајте во себе, не во оценките.

...ushte da se moze so verbata vo sebe, da se zapishe sekoj kaj shto saka...
Кон врв
kazoO Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kazoO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 01:46
Кога веќе спомнавте матурска задача јас поминав еден викенд пред компјутер за да ја направам како што треба и 400 ден дадов за да се испринта тоа во боја и да изгледа како што треба за да можат „дебелите“ газови од министерството да го прегледаат


Изменето од kazoO - 07.Април.2008 во 01:47
Тоа ти е судбина на уметникот...jedni te velichaju,a drugi proklinju
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 21:34
Originally posted by SINA PTICA SINA PTICA напиша:

Иста одговорност имаат и тој кој дава и тој кој зема мито.


ОВА НЕМА ВРСКА СО ДАВАЊЕ И ЗЕМАЊЕ МИТО.ПРОФЕСОРКАТА СЕ ОБИДЕЛА ДА ГИ МОТИВИРА ДА ГО КОРИСТАТ ИНТЕРНЕТОТ ВО ФУНКЦИЈА НА НАСТАВАТА.
Кон врв
Sanja_Inter Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja_Inter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 19:42
POSLE FON NE IM CINEL!!! CCCCC A GLEDATE LI VO NASEVO OBRAZOVANIE SO SE PRAVI!!??
Кон врв
SINA PTICA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2008
Локација: Argentina
Статус: Офлајн
Поени: 109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SINA PTICA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 16:00
Иста одговорност имаат и тој кој дава и тој кој зема мито.
,,орлите рано летаат,,
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 15:44
А што е битна оцената, луѓе? Тоа што го имаш како вредност, како дух, ниедна пара не може да го купи. Капиталистичково општество ни ги зема душите и не' претвори во автоматизирани суштества. Која и чија категоризација од 1 до 5 или од 5 до 10 може да ја измери вашата вредност? Никоја и ничија. Самите мериме колку вредиме и самите се создаваме, сето останато е образовна формалност. Верувајте во себе, не во оценките.
Кон врв
Eliot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eliot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 15:29
Парата го врти светот.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 12:11
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

не се некои големи пари
на лепак, на копирање, на хамер и такви ствари голема%20насмевка
и толкунекој и толку нема да даде тага
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.