IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Универзитетот ФОН
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Универзитетот ФОН

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 47>
Автор
Порака
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 15:42
xxl  pa site znaeme deka ziveeme vo kapitalisticko vreme
i treba da ima privatni fakulteti
amo ne vakvi
i taa privatno ima nekakvi efekt
 
moj drugar e tamu i toj e Vonreden vo FON
i raboti  11 casa dnevno i ima sloboden den samo vo nedela
normalno i koga ima Ispiti
i dosega znaete sto pod 9 nema ocenka
 
paj kazi ti kade toj moze da uci ?
paj kazi ti utre koga ke zavrsi toj i na primer ti ako si na derzaven ?
koj ke se kvalifikuva podobro ? ti ili toj ?
 
 
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 15:49
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

xxl  pa site znaeme deka ziveeme vo kapitalisticko vreme
i treba da ima privatni fakulteti
amo ne vakvi
i taa privatno ima nekakvi efekt
 
moj drugar e tamu i toj e Vonreden vo FON
i raboti  11 casa dnevno i ima sloboden den samo vo nedela
normalno i koga ima Ispiti
i dosega znaete sto pod 9 nema ocenka
 
paj kazi ti kade toj moze da uci ?
paj kazi ti utre koga ke zavrsi toj i na primer ti ako si na derzaven ?
koj ke se kvalifikuva podobro ? ti ili toj ?
 
 
  Nedaj boze da sum na drzaven jas sum na privaten i studiram vo Evropskiot Univerzitet  ne studiram vo FON ama gi podrzuvam site privatni univerziteti i ne sakam barem da slusam pozitivni raboti nesto za drzavnite univerziteti bidejki ne zasluzuvaat.........

Изменето од xxll - 01.Април.2008 во 15:50
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 15:50
dito i ja vonreden fonist, i ja rabotam....se e do voljata, ako imas volja se ke ti uspee.......btw informatika anyone?
Кон врв
Oko_okO Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oko_okO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 17:04
Originally posted by nikita nikita напиша:

na fon se zapisuvaat samo onie sto ne mozat da zavrsat na drzaven i onie sto ne im se u4i!nema da izlezat od tamu so nikakvo znaenje.glupi se ko to4ak!dzabe frlanje na parite!
prav primer vi e devojkata sto bese na "milioner"!samo se izbruka-ne znaese kade e hollywood i+ ne znaese koga MK bila primena vo ON,a u4i politi4ki nauki!bruki!!!!1

Да малце се лефтерни на општо знаење, а од се најдобро им е тоа што уште во студии имаат можност да видат како е да се работи во областа која ја учат дека во тек на студии одат по фирми иодма го стекнуваат искуството. Всушност секој од нас да биде ставен на некое работно место во некоја фирма ќе научи да го работи тоа и без фон, само што фон им помага да дојдат до некој фирма.
Кон врв
CaVaLi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CaVaLi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 17:37
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by CaVaLi CaVaLi напиша:

кај тоа нема више корупција на државни универзитети?,,аха,обавезно тоа,,јас сум на државен и знам колку може да ти попуштат нервите од само еден испит,да не збориме за поише,учиш,вложуваш труд,и некоја дегенка асистентка ти вика за тебе доволно е 6-ка ,професорот нормално одобрил да го заменат некои такви потрчковци,додека он си има свои активности,ручек,доагање на работа од 12 до 13 ч,онака колку да се појави и сл,,на приватен бар знаеш дека професорите ти се достапни во секое време,плакаш ама имаш далекуу подобри услови,а овие на државен ги чекаш во приемни денови,ама и тогаш ги нема,срека ако видеш по некој онака случајно па да земеш оцена,консултации не доага во предвид,,

мразам шпекулирања.......
Јас сум на државен факултет и ова што го напиша во целост се глупости


од каде таа сигурност дека е шпекулација,да не сакаш и да ми наметнеш мислење,да ги почитувам државните фак ???,,,ај демантирај ме на тоа што го напишав,а мислиш дека е шпекулација,,професорите на државни се цкекиња,не си полагал испит од 16 до 22 ч и тоа во недела?,,не те малтретирал никој за оцена?,,секогаш коа ке имаш потреба ти ги отвараат вратите ??? ај молим те
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 19:46
Originally posted by CaVaLi CaVaLi напиша:

Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by CaVaLi CaVaLi напиша:

кај тоа нема више корупција на државни универзитети?,,аха,обавезно тоа,,јас сум на државен и знам колку може да ти попуштат нервите од само еден испит,да не збориме за поише,учиш,вложуваш труд,и некоја дегенка асистентка ти вика за тебе доволно е 6-ка ,професорот нормално одобрил да го заменат некои такви потрчковци,додека он си има свои активности,ручек,доагање на работа од 12 до 13 ч,онака колку да се појави и сл,,на приватен бар знаеш дека професорите ти се достапни во секое време,плакаш ама имаш далекуу подобри услови,а овие на државен ги чекаш во приемни денови,ама и тогаш ги нема,срека ако видеш по некој онака случајно па да земеш оцена,консултации не доага во предвид,,

мразам шпекулирања.......
Јас сум на државен факултет и ова што го напиша во целост се глупости


од каде таа сигурност дека е шпекулација,да не сакаш и да ми наметнеш мислење,да ги почитувам државните фак ???,,,ај демантирај ме на тоа што го напишав,а мислиш дека е шпекулација,,професорите на државни се цкекиња,не си полагал испит од 16 до 22 ч и тоа во недела?,,не те малтретирал никој за оцена?,,секогаш коа ке имаш потреба ти ги отвараат вратите ??? ај молим те

ма дај.......не знам дали да се смеам на ова или да плачам.......какви се тоа глупости да се полага од 16 до 22 па дури и во недела......ма дај не тропај од памет......и не ти наметнувам мисла да ги почитуваш државните факултети него ако барем малце трезвено размислуваш ти сам ќе ги почитуваш......и на крај.....нема нити еден студент досега што се пожалил да професор му ја затворил вратата......ја досега ретко сум бил на консултации но никогаш не сум бил вратен.....а и не сум слушнал некој да биде вратен......а од која причина да биде вратен.....???
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
CaVaLi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CaVaLi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 21:00
да бе да глупости,,дај ми демант а не да се вадиш на тоа дека лупетам без везе,предходната седмица полагав во недела,,коа ке ги дадат резултатите ти стаам линк,па ке праиме тогаш муабет во кој ден сум полагал,,вака нема ефект,само ми се контрираш и ништо друго
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 21:22
Не контрирам јас ништо.....Јас студирам на државен факултет скоро цели 4 години(оваа ми е последна,уште 2 месеци)и досега нити еднаш не се случило да има закажано испит/колоквиум во недела а камоли да се полага тогаш а кога веќе спомена дека сте полагале во недела тоа сигурно било колоквиум........друго......доколку не ви одговара да полагате во недела вие студентите доколку сте единствени можете да побарате истиот да се одложи,барем тоа да направите и сигурен сум дека колоквиумот ќе биде одложен.....што лично ние (јас и мои колеги,колешки) сме побарале повеќе пати и секогаш имало одложување односно преместување на датумот на одржување на колоквиумот што сигурен сум дека такви ингеренции немаат студентите од приватните факултети.....така да....нема да речам во целост но во голем процент грешиш и ти си тој што контрира.....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 21:26
se gleda na milioner kolku se pametni tie od FON
imam prochitano oglasi za rabota vo koi se naglasuva deka se baraat lugje so diplomi iskluchivo od drzaven univerzitet.epa sega...ova kazuva mnogu...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 00:01
Originally posted by IQ IQ напиша:

se gleda na milioner kolku se pametni tie od FON
imam prochitano oglasi za rabota vo koi se naglasuva deka se baraat lugje so diplomi iskluchivo od drzaven univerzitet.epa sega...ova kazuva mnogu...
   Toa bese nesreken slucaj daj boze po beter da im se sluci na studentite od drzaven....
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 00:06
Originally posted by IQ IQ напиша:

se gleda na milioner kolku se pametni tie od FON
imam prochitano oglasi za rabota vo koi se naglasuva deka se baraat lugje so diplomi iskluchivo od drzaven univerzitet.epa sega...ova kazuva mnogu...
 
i jas sum videl oglasi od kade licno ne primat studenti od FOn
 
a za evropski ne znam kako odi tamu vo fon mi se site drugari i zatoa zboruvam
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 00:11
Originally posted by xxll xxll напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

se gleda na milioner kolku se pametni tie od FON imam prochitano oglasi za rabota vo koi se naglasuva deka se baraat lugje so diplomi iskluchivo od drzaven univerzitet.epa sega...ova kazuva mnogu...
   Toa bese nesreken slucaj daj boze po beter da im se sluci na studentite od drzaven....

несреќен случај
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 01:04
Originally posted by xxll xxll напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

se gleda na milioner kolku se pametni tie od FON imam prochitano oglasi za rabota vo koi se naglasuva deka se baraat lugje so diplomi iskluchivo od drzaven univerzitet.epa sega...ova kazuva mnogu...
   Toa bese nesreken slucaj daj boze po beter da im se sluci na studentite od drzaven....


nema da im se sluchi, bidejki studentite na drzavnite fakulteti polagaat so znaenje a ne so pari!


nesreken sluchaj be

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 16:01
Ispitno prasanje na FON:

Koja e najgolema reka vo Makedonija?

1)  Vodno

2)  Vardar

3)  Treska


I zamislete si covekot sto mi kazuvase, mnogu se mislel... tesko mnogu mu bilo, a jas samo sto ne go pustiv od smeenjeгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


Изменето од muhadzir - 02.Април.2008 во 16:02
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 47>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.