IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Универзитетот ФОН
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Универзитетот ФОН

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 47>
Автор
Порака
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Универзитетот ФОН
    Испратена: 28.Март.2008 во 19:54
Sto mislite za fon univerzitet ?
 
dali gi narusuva site pravila za eden student i za eden univerzitet
 
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 19:27
na fon se zapisuvaat samo onie sto ne mozat da zavrsat na drzaven i onie sto ne im se u4i!nema da izlezat od tamu so nikakvo znaenje.glupi se ko to4ak!dzabe frlanje na parite!
prav primer vi e devojkata sto bese na "milioner"!samo se izbruka-ne znaese kade e hollywood i+ ne znaese koga MK bila primena vo ON,a u4i politi4ki nauki!bruki!!!!1
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 19:32
Originally posted by nikita nikita напиша:

na fon se zapisuvaat samo onie sto ne mozat da zavrsat na drzaven i onie sto ne im se u4i!nema da izlezat od tamu so nikakvo znaenje.glupi se ko to4ak!dzabe frlanje na parite!
prav primer vi e devojkata sto bese na "milioner"!samo se izbruka-ne znaese kade e hollywood i+ ne znaese koga MK bila primena vo ON,a u4i politi4ki nauki!bruki!!!!1

potpolno se soglasuvam
a nema nikakva pojdovna smisla da se sporeduva so bilo koj drzaven fakultet
ja sum na drzaven fakultet....i ako povtorno bi izbiral bez somnenie i bez nikakvo razmisluvanje povtorno bi izbral drzaven fakultet
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 00:30
Jas mislam deka toj sto uci sekade uci bilo na koj univerzitet drzaven ili na privaten jas znam studenti na drzaven sto se i pojma nemat od nisto a znam i na privaten sto studirat i se prefrleni vo USA da studirat sakam da kazam koj sto uci sekade uci ako imas znaenje ne e bitno kade ke zavrsis fakultetot.. A tie vo drzavno sto studirat i sto mislat deka sve znaat toa e samo ludost. Zaradi toa diplomite na drzavnite univerziteti vazat do Kavadarci i  do Kumanovo.......A privatnite vazi sekade jas znam studenti od privaten sto se prefrlija vo  Evropa i vo USA i site ispiti sto imat polozeno na privaten im e prizanto vo stranstvo a od drzavnite nisto ne e prizanto.....

Изменето од xxll - 30.Март.2008 во 00:34
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 00:53
Originally posted by xxll xxll напиша:

Jas mislam deka toj sto uci sekade uci bilo na koj univerzitet drzaven ili na privaten jas znam studenti na drzaven sto se i pojma nemat od nisto a znam i na privaten sto studirat i se prefrleni vo USA da studirat sakam da kazam koj sto uci sekade uci ako imas znaenje ne e bitno kade ke zavrsis fakultetot.. A tie vo drzavno sto studirat i sto mislat deka sve znaat toa e samo ludost. Zaradi toa diplomite na drzavnite univerziteti vazat do Kavadarci i  do Kumanovo.......A privatnite vazi sekade jas znam studenti od privaten sto se prefrlija vo  Evropa i vo USA i site ispiti sto imat polozeno na privaten im e prizanto vo stranstvo a od drzavnite nisto ne e prizanto.....

Нивната диплома е призната во Европа и САД...ц ц ц ....а како ја земаат дипломата(ова важи за поголемиот процент на студенти , не за сите)...и за што се создадени тие приватни факултети?????
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 01:05
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by xxll xxll напиша:

Jas mislam deka toj sto uci sekade uci bilo na koj univerzitet drzaven ili na privaten jas znam studenti na drzaven sto se i pojma nemat od nisto a znam i na privaten sto studirat i se prefrleni vo USA da studirat sakam da kazam koj sto uci sekade uci ako imas znaenje ne e bitno kade ke zavrsis fakultetot.. A tie vo drzavno sto studirat i sto mislat deka sve znaat toa e samo ludost. Zaradi toa diplomite na drzavnite univerziteti vazat do Kavadarci i  do Kumanovo.......A privatnite vazi sekade jas znam studenti od privaten sto se prefrlija vo  Evropa i vo USA i site ispiti sto imat polozeno na privaten im e prizanto vo stranstvo a od drzavnite nisto ne e prizanto.....

Нивната диплома е призната во Европа и САД...ц ц ц ....а како ја земаат дипломата(ова важи за поголемиот процент на студенти , не за сите)...и за што се создадени тие приватни факултети?????
---------Dobro a da te prasuvam nesto zosto pirvatnite univerziteti vo Evropa i vo USA se poceneti nego drzavnite a kaj nas obratno e drzavnite se ceneti.. Jas licno pojke gi cenam privatnite univerziteti zosto gi cenam ako me prasuvas ke ti kazam bidejki po kvalitetno se dobiva znaenje zatoa sto drugo e eden profesor da predava na 500 dusi  a drugo e na 20 dusi da predava e zaradi toa pojke gi cenam privatnite i plus nema sansi mito korupcija da postoi kako sto bese na drzavnite ama balkanskiot narod od toa ne razbira dzabe muabeti. i plus drzavnite univerziteti se komunisticki orientirani za zal izgleda uste nekolku godini ke ostanuva tragite na komunizmot...

Изменето од xxll - 30.Март.2008 во 01:15
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 01:22
Го ценам твојот став како и што си е ред нели секој има право на свое мислење.
Па во склоп на твојот пост ќе го образложам следното:
-kako прво државните факултети не се комунистички настроени
-второ нема повеќе мито и корупција ( за тоа најмногу "сноси вина" новиот Кредит Трансфер Систем)
-трето мислам дека глупаво е да се споредуваат професори од државните факултети со оние од приватните
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 11:21
Ne mozat da se sporedat drzavnite i privatnite fakulteti.
kako prvo od kaj nas nieden privaten ne e priznaen i tesko deka so takov ke uspeat da napravat nesto vo stranstvo.A so parite sto gi davaat na privaten vsusnost si gi plakaat dobrite ocenki!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 12:26
а ја и се лигавев на мајка ми да одам на фон тага

што е лошово ?? збунетост
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 14:10
Originally posted by nikita nikita напиша:

Ne mozat da se sporedat drzavnite i privatnite fakulteti.
kako prvo od kaj nas nieden privaten ne e priznaen i tesko deka so takov ke uspeat da napravat nesto vo stranstvo.A so parite sto gi davaat na privaten vsusnost si gi plakaat dobrite ocenki!
-------Kako ne e priznaen koga jas znam studenti sto se prefrlija vo SAD i vo evropskite zemii da studirat i skoro site ispiti beja priznati ne znam od kade dobivate vakvi glupavi informacii.....
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 14:50
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

а ја и се лигавев на мајка ми да одам на фон тагашто е лошово ?? збунетост

nemoj.......
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 16:10
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

а ја и се лигавев на мајка ми да одам на фон тагашто е лошово ?? збунетост

nemoj.......


не ме давате за таму а смеење
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 18:51
A ja pa ne znam koj tebe toa te lazel deka so diplomite od FON odele vo USA,toa potesko.Imam drugarka sto u4i na FON,ne se pojavuva na ispit pa pak site ocenki i se 9 i 8.i posle na FON site u4ele.NE SUM TOLKU SIGURNA VO TOA!!!!
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 19:12
Што има да се коментира за ФОН? Тие самите си се коментираат. Сестра ми има две другарки - ФОНКИ. Едната студира менаџмент, па минатата година ги носеа на прошетка во Дубровник, каде што полагале колоквиум во хотелска сала за ручеци, вечери и свадби. Другата студира англиски и тешко и е да научи 9 страни за колоквиум во период од недела дена. Коментарот на сестра ми беше: Мори, на кинески да се ќе ги научам. И што да ви кажам друго?

Изменето од Quentin - 30.Март.2008 во 19:22
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 47>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.