IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Хуманост на дело
  Активни теми Активни теми RSS - Пепи Бафтировски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пепи Бафтировски

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
trampolina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trampolina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пепи Бафтировски
    Испратена: 27.Март.2008 во 08:33
Pocituvani,
Vo denesniot broj na Utrinski Vesnik bese objaveno deka na nasiot pejac Pepi Baftirovski, koj sega zivee vo USA, mu treba pomos. Vo eden od komentarite na citatelite e ponudena pomos od nasinka koja zivee vo USA. Ve molam, dokolku nekoj od Vas ima kontakt so gospodinot Baftirovski, prosledete ja do nego nejzinata email adresa: irenabbogdanova@hotmail.com -iako mozebi taa ima napraveno pecatna greska ispisuvajki ja so dve "b", mozebi treba samo
irenabogdanova@hotmail.com
Eve go nejziniot komentar na vesta vo Utrinski:
Од: irenabbogdanova@hotmail.com
Датум: 27.03.2008 01:43:45
pepi,javi mi na imael kade si ke dojdam da te donesam vo greenwich connectikat. molimte ne se vrakaj vo makedonija. vo bolnisata tuka ke najdeme lek i za tebe, i nema nisto da te kosta. jas sum sestra na ole, prijatelkata tvoja od bife daniel. molimte nemoj da se vrakas vo makedonija i da ti ja poklonat cela. ako nekoj ja procita mojot apel ve molam pratete mi kontakt telefon ili adresa. pepi ti izgleda ne si bil odamna vo skopje, pa neznaes kakva e situacijata tamo, sega ne e vreme za vrakanje tamo, a imas golemi sansi tuka. jas se ke storam da ti pomognam pozdrav irena na tetka vida kerka. mama mnogu te pozdravuva i bas sega i kazav za tebe ama ne deka si bolan, mama vika deka mnogu ubavo pees, sto site nie toa go znaeme.pozdrav od mene i majkami.
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 19:49
Da se sekavame na Pepi Baftirovski i spremni sme da pomogneme kolku mozeme ,vprocem makedonecot sekogas bil takov no moram da kazam deka navistina ne iznervira Irena kako da ona otisla od tuka a nie vo medju vreme sme stanale divljaci pa saka na Pepi da mu poraca nikako da ne doadja ove , ni cela Makedonija da mu ja daleлутинаPa koga ke razmislam malku poarno Irena da si sedi vo USA ovde so takvo srce ne i e mesto i jaden Pepi ako ona  mu pomogne i toa bez da plati.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
Anne_sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2008
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anne_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2008 во 19:28
pred 40 dena pocinal
pocivaj vo mir
I LOVE MY LIFE
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2008 во 19:53
Da Pepi pocina bas na prv den na Veligden 27.04 .Pocivaj vo mir
Bidi izvor sto pretekuva a ne bunar so zastoena voda,davaj i primaj ljubov bez granici
Кон врв
mikeg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikeg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 14:40
Pepi pocivaj vo mir
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 13:44
Господи, подари му на Пепи мир и Царство Небесно
и почивка на место светло и топло
каде што нема солза ниту трага од тага
и каде што царува Мирот и Љубовта
и каде што Единствен Цар Си Ти, Свети Боже! големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
 
Амин!
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 17:41
Пепи Бафтировски остави зад себе убави народни песни во кои најмногу провејуваше тагата и копнежот на печалбарите по родниот крај.

Неможам да сфатам, како некои луѓе се осмелуваат да сугерираат некому да оди или не оди некаде и да му кажуваат што да прави, како дотичната иреналутина.

Ќе ми биде само ептен криво ако починал тажен што е далеку од родниот крај за кој толку многу пееше.

Нека почива во мир.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.