IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Вистина
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вистина

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
Автор
Порака
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 00:04Во темата Мислам,значи-постојам веќе кажав, но и тука ќе повторам -

"Повеќе ја сакаше најтешката вистина, од најдрагата илузија." - Carl Sagan за Johannes Kepler

Вистината, каква и да е, е подобра од лага!
Нема тука болно, не болно - САМО ВИСТИНА И НИШТО ДРУГО!
Изменето од james dean - 06.Февруари.2010 во 18:23
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 00:18
VISTINATA MI E PREDIZVIK, VISTINATA MI E PATOKAZ....KAMO SREKA PORANO DA JA DOZNAEV. VAKA.........тага
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 00:26
зависи на што точно мислиш....сигурно непријатно или можеби тажно....но како и да е јас секогаш ама баш секогаш сум за вистината...каква и да е ...секоја болна вистина е подобра од најслатката лага.....
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 01:19
Ako ja kazam vistinata za moite prikrieni dimenzii eeeee
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 01:32
Некои луѓе се плашат од вистината како ѓаволот од темјан.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 02:01
In forum veritas
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 12:26
кога е ми ја кажат вистината,... посакувам да ми ја кажеле барем малце порано,.... а не кога е предоцна среќа
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 13:48
Vistinata nikogas ne e finalen proizvod
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 14:07
Sekogash sakam da sum "na chisto" so ludjeto okolu mene
no za zal,ne sekoj go deli moeto mislenje.
Velat deka vistinata povreduvala...mozebi,...DA..povreduva
ponekogash,mozebi i sekogash....no poveke me povreduva laga


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
invader Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 14:10
vistinata najmnogu gi boli makedoncite! zatoa i si ziveat vo edna golema zabluda.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 14:23
prijatelche....temava e filozofija i psihologija
takvi vistini ...vo politika

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 17:38
Мразам лаги, мразам кога морам да излажам и кога ме лажат. Белите лаги се само изговор, и јас ги користам но знам дека се само изговор да не се конфронтирам. Втора работа што најмногу ја мразам е префрлањето, таквите коментари ги сместувам во лаги, затоа што штом некој не ми кажува нешто директно, значи ми мачка очи, а јас тоа навистина мразам. Знам дека помалку ќе ме боли вистината, кога некој ќе ми каже директно и искрено, отколку постојано да ми префрла со цинични коментари.

Изменето од Monuska - 26.Март.2008 во 17:39
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 18:28
ako imas namera da lazes, togas podobro molci! Ili kazi ja vistinata ili kuti!!!
Sekogas sum bila protiv lagi, kako se vika, na lagite im se kratki nozete!!!

Ako premolcis znaci ne si bil iskren, no isto taka i ne si lazel...
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 18:35
ZNAM SAMO DEKA VISTINATA PONEKOGAS ZNAE DA BOLI...ZNAE DA BIDE KAKO MALIGEN TUMOR..ZATOA PONEKOGAS E PODOBRO DA SE IZLAZE..CISTO PORADI DOLGATA I BOLNA HOMEOTERAPIJA
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.