IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надмине разводот???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надмине разводот???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
Автор
Порака
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како да се надмине разводот???
    Испратена: 25.Март.2008 во 12:15

eve jas licno sum vo edna glupava emotivna sostojba.....pred razvod...

moze li nekoj sto go pominal seto toa da mi pise kako najbezbolno(da se premine seto toa)?????????.............
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 17:11
Originally posted by bibce bibce напиша:

eve jas licno sum vo edna glupava emotivna sostojba.....pred razvod...


moze li nekoj sto go pominal seto toa da mi pise kako najbezbolno(da se premine seto toa)?????????.............


ufff ..... toa ti e malce opsirno gradivo , dali sakas da se zacuva brakot ili ste reseni na razvod braka ..... sum go pominal indirekno mnogu pati ( 7 ) .... tolku pati tatko mi se razveduvase !!!
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 22:30
паа,.... продолжи со главата нагоре,.... намигнување мајка ми така направи,.... и гледам дека нема зажалено големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 22:59
....ПОOПШИРНО ВО ТЕМА..САМОУБИСТВО!!!...ИМА СЛИКИ НА ПРИРАЧНИ СРЕДСТВА..УПАТСТВА ЗА КОРИСТЕЊЕ..УСЛОВИ И ТЕРМИНИ..ОБРАЗОВАНИЕ НА ЛИЧНОСТА И СЛИЧНО ..!...IDIVIDI

Изменето од zagor - 25.Март.2008 во 23:00
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 23:16
Originally posted by zagor zagor напиша:

....ПОOПШИРНО ВО ТЕМА..САМОУБИСТВО!!!...ИМА СЛИКИ НА ПРИРАЧНИ СРЕДСТВА..УПАТСТВА ЗА КОРИСТЕЊЕ..УСЛОВИ И ТЕРМИНИ..ОБРАЗОВАНИЕ НА ЛИЧНОСТА И СЛИЧНО ..!...IDIVIDI


Ne si voopsto smesen.Ne e secij zivot zaebancija kako tvojot.Me razocara.Ako nemas nesto pametno da kazes,ne kazuvaj voopsto.


P.S.-Bibce znaes deka ja imas mojata podrska


Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 23:25
...АБЕ НЕЛИ ГЛЕДАШ ДЕКА СЕ ЗАЕБАВА СО НАС!..АКО НЕКОЈ ДОЈДЕ ДО ТОЈ СТЕПЕН ОД ОВДЕ(ФОРУМИ И БЛОГОВИ )ДА БАРА РЕШЕНИЕ...СИГУРНО ЌЕ ГО НАДМИНЕ ПРОБЛЕМОТ!!!

                            ...bibce...ГО ЗНАЕШ МОЈОТ СТАВ....РАЗВЕДИ СЕ!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 23:30
Ima tuka i iskreni luge ,veruvaj.Trgnuvam od sebe!Zaebanciite se za vo tema Razno!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 23:33
...ИМА..ИМА..!!!...ЕТЕ И ЈАС СУМ СЕРИОЗЕН!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 23:35
Ete,odma si mi posimpaticen!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 23:40
....ТУКУ,АКО НЕ ЈА РАЗРАБОТАМ ТЕМАВА...ОСТАНА bibce...ВО БРАК!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 00:02
Originally posted by bibce bibce напиша:

eve jas licno sum vo edna glupava emotivna sostojba.....pred razvod...


moze li nekoj sto go pominal seto toa da mi pise kako najbezbolno(da se premine seto toa)?????????.............

КОГА БИ ИМАЛО ГУМА ДА ГО ИЗБРИШЕШ СЕТО ЗАД, НАЈЛЕСНО БИ БИЛО...АМА НЕМА...НАЈДОБРО Е ПРОСТУВАЊЕТО, АКО ИМАШ СИЛИ ЗА ТОЈ ЧЕКОР... И МИСЛИ НА ДЕЦАТА...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 10:42
Originally posted by zagor zagor напиша:

....ПОOПШИРНО ВО ТЕМА..САМОУБИСТВО!!!...ИМА СЛИКИ НА ПРИРАЧНИ СРЕДСТВА..УПАТСТВА ЗА КОРИСТЕЊЕ..УСЛОВИ И ТЕРМИНИ..ОБРАЗОВАНИЕ НА ЛИЧНОСТА И СЛИЧНО ..!...IDIVIDI
 
 
..................NAVISTINA NE MI E JASNO KAKO MOZES DA SE "SALIS" ZA TAKVO NESTO??????............NE NI POMISLUVAM NA SAMOUBISTVO............NIKOJ NE E VREDEN ZA DA JAS SI GO DADAM MOJOT ZIVOT.................
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 10:46
ufff ..... toa ti e malce opsirno gradivo , dali sakas da se zacuva brakot ili ste reseni na razvod braka ..... sum go pominal indirekno mnogu pati ( 7 ) .... tolku pati tatko mi se razveduvase !!! [/QUOTE]
 
.......probav na sekakov nacin da se zacuva brakot i da se uspee........no nesto koga ne odi ne odi.......dzabe e sve toa jas sto go pravam..........zatoa sum resena i sakam da prestane veke....zaradi samata sebe i  zaradi mir na  decata........... 
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 11:15
Treba da si mnogu silna za takvo neshto.Ako navistina ne odi poveke se e bezpolezno.No smetam deka toa treba da e lichno tvoja opredelba,i dobro velish-za mir na decata....
No sovetuvam doooobro da razmislish,ne e se tolku ednostavno,mozebi ke e i poteshko.
Ne ochekuvaj od drugite,pogotovo tuka od nas nekoe solomonsko reshenie za sopstvenata srekja.
Podrshka imash-barem od mene-ako toa ti znachi i treba vo momentov za se shto  ke odluchish,no SAMA.
A ...za nadminuvanjeto na bolkata,...vremeto ke si go kaze svoeto,losh*te raboti navistina poteshko se zaboravaat,no ako si srekjna i zadovolna posle razvodot nishto drugo i ne e vazno.Dovolno ke e da pomislish deka si se oslobodila od teret koj ti bil prechka za normalen zivot...i ponatamu sama si go organizirash zivotot.

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.