IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што сонувавте денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сонувавте денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5051525354 55>
Автор
Порака
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:44
ti sto sonuvase, daj da protumacime
vivi
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:47
ја лоши соништа сонвам предолг период ... 
нешто си знам а повеќето не ни сакам да тумачам 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:49
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

а то појма неам ... битно е да не се обрнува внимание на соновите 


Баба ми ми викаше: оди застани над WC шољата, кажи си го гласно сонот и пушти вода, да појде сонот по ѓаволите.хи, хи...

Не знам дали е до тоа, ама кај мене функционира тоа што не им обраќам внимание на лошите сонови.
Сакам да си ги паметам само убавите.мечтаењеКон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:50
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

ја лоши соништа сонвам предолг период ... 
нешто си знам а повеќето не ни сакам да тумачам 
e kazi de,moze ke pomogneme i nie nestoголема насмевка
vivi
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:51
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

 
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

непозната црна особа


Претскажувањето на сонови кажува дека ќе ти се случи немил настан збунетост тага


од немили настани веќе аман...

Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:52
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

а то појма неам ... битно е да не се обрнува внимание на соновите 


Баба ми ми викаше: оди застани над WC шољата, кажи си го гласно сонот и пушти вода, да појде сонот по ѓаволите.хи, хи...

Не знам дали е до тоа, ама кај мене функционира тоа што не им обраќам внимание на лошите сонови.
Сакам да си ги паметам само убавите.мечтаење
Има разно разни приказни и преданија за соновите ... но сепак ни добрите ни лошите соновите не се на арно ... тоа сите го кажале 
Инаку боље добар сон кој брзо се заборава него лош сон кој те копка онака ... да не речам у пм плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:53
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

ја лоши соништа сонвам предолг период ... 
нешто си знам а повеќето не ни сакам да тумачам 
e kazi de,moze ke pomogneme i nie nestoголема насмевка

Ако нешто знаеш за тоа , на ЛП 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:53
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

непозната црна особа
kolku bese crnзбунетост
vivi
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:53
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

 
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

непозната црна особа


Претскажувањето на сонови кажува дека ќе ти се случи немил настан збунетост тага


од немили настани веќе аман...

,


исто ... секојдневие ... него што побрзо го заборавиш сонот тоа подобро 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:54
црн, како црн тен, црна коса во таа смисла
имаше вино плус
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:55
jas pamtam nekoi sonovi od pred x godini
i mislam deka ke se ostvarat...zatoa i gi pamtam
vivi
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:56
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

црн, како црн тен, црна коса во таа смисла
имаше вино плус
ti rece nesto..ili samo pievteзбунетост
vivi
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 23:59
пиевме...
...толку, ѕвонеше алармот
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 00:01
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

пиевме...
...толку, ѕвонеше алармот

ubavo e toa..ljubov be sanja...so sreka neka vi eнамигнување
vivi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5051525354 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.