IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што сонувавте денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сонувавте денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4647484950 55>
Автор
Порака
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2012 во 15:34
Се возев на мотор поточно веспа,со сопругот!Има некое значење или значи нема се возиме.
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2012 во 17:12
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

A sonuvanjeto na densko spienje i toa se tolkuvaзбунетост


Зависи од интензитетот на сонот.
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2012 во 17:35
Јас во текот на месецот сонувам само од 1 до 2-пати.Многу души во текот на еден месец ќе ми изнакажат 4-5 соништа,јас не можам да се вклопам во муабет.Не знам зошто многу ретко сонувам.Ама кога ќе сонам,сонот е супер безвезален.

Изменето од FosterThePeople - 08.Март.2012 во 17:36
I just wanna feel real love.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2012 во 21:24
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

A sonuvanjeto na densko spienje i toa se tolkuvaзбунетост


Зависи од интензитетот на сонот.

Intenzitet....pa nema da ti se veruva ako kazam deka koga se razbudiv isto kako u bunar da sum bil....mokar ispoten , isplasen.....изненадување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2012 во 21:58
Емоциите во одредени сонови се поинтензивни отколку во живо. Чувствуваш со секој молекул. Затоа и постои она познатото двоумење „Дали човекот сонувал дека е пеперутка или пеперутката дека е човек?“   
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2012 во 22:07
A sto si tiтрепкање..I da go raskazam sonotзбунетост
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2012 во 11:15
Јас сум кактус
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2012 во 19:33
sabale sonuvav .....interesen son....трепкање
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2012 во 22:23
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

sabale sonuvav .....interesen son....трепкање
vo nedela ne se vazi....taka sum culaизненадување
vivi
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2012 во 22:57
Денес сонував змии.Тоа значи дека имам подмукли пријатели.
I just wanna feel real love.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2012 во 23:35
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

sabale sonuvav .....interesen son....трепкање
vo nedela ne se vazi....taka sum culaизненадување

Iscisti ubavo usite...gresno si culaголема насмевка
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2012 во 12:02
Originally posted by FosterThePeople FosterThePeople напиша:

Денес сонував змии.Тоа значи дека имам подмукли пријатели.
 
 

Змијата од најдалечни времиња е еден од најпосакуваните симболи во соновите на луѓето. Колку за потсетување ,   и Олимпијада, мајката на Александар Македонски, до крајот на животот тврдела дека го зачнала со змија во која бил престорен Врховниот бог. Според нашето народно толкување те очекува успех, победа на сите полиња, а особено во љубовта. намигнување

Балканските верувања се дека змијата е поган што треба да се убива и лош предзнак. За разлика од нив, останатите веруваат дека е тоа убав знак.

Најстарите верувања, особено на грчката и египетската култура змијата ја ставаат меѓу божествата. Таа е најсуштествен и најсложен симбол. Покрај другото, змијата е симбол на плодноста и дождот.

Ако те вознемирува ваков сон, обиди  се да посакаш  да сонувш омилено животно. Ќе успееш  во тоа со малку напор.....среќа


Изменето од Klara-D - 12.Март.2012 во 12:09
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2012 во 16:17
Сонував дека најголемиот непријател ми бил најдобар пријател...
I just wanna feel real love.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 09:26
абе добро би билчо кога би ми се остварил сонот....ама што фајде имам јас од тоа ....размислување
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4647484950 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.