IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што сонувавте денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сонувавте денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4445464748 55>
Автор
Порака
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 11:43
Ти треба да ја протолкуваш симболиката на сонот, но обично тоа се случува по одредено изминато време. Можно е да имаш некои непријатни ситуации со таа личност, од било каков вид.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 11:47
Охх не,зарем пак...се изморив од непријатности,не сакам нови.тага
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 11:54
Можеби имате нешто недокажано помеѓу вас...
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 14:11
Originally posted by gazela gazela напиша:

klara ....imam zadacha za tebe..sekako ako sakashсреќа
mojot son e  "strashen" za mene...no vaka ....da ne dolzamголема насмевкаse vozam u liftизненадување...( a inaku ne sakam da se vozam u lift...nikogash...тагаstrav  mi e..)..no vozenjeto nema krajизненадување...i ostaj  se nekoj zenski glas mi vika ....odberete go vistinskiot katтагаnema da imate povtorna moznost za biranjeзбунетост.....gluposti bre...ubavo jas ne sonuvam..... barem epten retko sonuvam...ili ne se sekavam na moite  sonishta...
odnaped  blagodarnaголема насмевка
 
Draga Gazela  ....среќа
Toa sto ne sakas da se vozis so lif e znak deka ne sakas da imas problemi намигнување
(no sakale nie ili ne, ponekogas gi imame ) toa sto si slusnala zenski glas  , toa e na nekoj nacin , pomos.  Znaci  imas nekakov problem  podolg period, no ne ke mozes da go resis  sama ,
ke ti bide potrebna pomos  od druga osoba.
 
pozdrav i sekoe dobro  голема насмевка
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 14:25
Добро бре а што да правам јас кога имам меморија за сонови а ла златна рипка . Го памтам сонот првите 3 секунди штом се разбудам, додека било што да здогледам или пипнам или да помислам на нешто, па да се убијам после не можам да се сетам што сум сонувал. А ми се случива да се разбудам поуморен него што сум легнал, ко да сечам дрва у планина...со незапалена моторка...замисленост
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 14:56
Gonzo,  obidi se da spies na grb i koga ke se razbudis
da poglednes vo plafonot, a ne vo jastukot ,  dokolku sakas  da go zapametis  sonot  намигнување
Ako se budis poumoren od sto si legnal togas energijata  ne ti e pravilno rasporedena
ja trosis na pogresno mesto   ѓавол
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2011 во 23:00
Originally posted by Klara-D Klara-D напиша:

Originally posted by gazela gazela напиша:

klara ....imam zadacha za tebe..sekako ako sakashсреќа
mojot son e  "strashen" za mene...no vaka ....da ne dolzamголема насмевкаse vozam u liftизненадување...( a inaku ne sakam da se vozam u lift...nikogash...тагаstrav  mi e..)..no vozenjeto nema krajизненадување...i ostaj  se nekoj zenski glas mi vika ....odberete go vistinskiot katтагаnema da imate povtorna moznost za biranjeзбунетост.....gluposti bre...ubavo jas ne sonuvam..... barem epten retko sonuvam...ili ne se sekavam na moite  sonishta...
odnaped  blagodarnaголема насмевка
 
Draga Gazela  ....среќа
Toa sto ne sakas da se vozis so lif e znak deka ne sakas da imas problemi намигнување
(no sakale nie ili ne, ponekogas gi imame ) toa sto si slusnala zenski glas  , toa e na nekoj nacin , pomos.  Znaci  imas nekakov problem  podolg period, no ne ke mozes da go resis  sama ,
ke ti bide potrebna pomos  od druga osoba.
 
pozdrav i sekoe dobro  голема насмевка
Blagodaram Klaraголемо гушкањеi ke te izestam ako neshto od ova se ostvariсреќанамигнување
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2011 во 10:16
Pocnav pak so koshmari вртење со очи
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2012 во 20:33
Сонував 2 пати со ред чудни и многу неубави сонови , поврзани еден со друг загриженост
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2012 во 21:17
Дај детали да ги протолкуваме.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2012 во 21:20
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Дај детали да ги протолкуваме.

nekoj gata na sonovi ..ili tolkuva sonoviзбунетост
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2012 во 21:23
19 години се занимавам со толкување. Соновите се моја страст, додуше најмногу знам да ги толкувам сопствените.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2012 во 21:24
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

19 години се занимавам со толкување. Соновите се моја страст, додуше најмногу знам да ги толкувам сопствените.

ke mora da mi stanes prijatelka..tolkuvacнамигнување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2012 во 21:26
Сексуални сонови не толкувам
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4445464748 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.