IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што сонувавте денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сонувавте денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647 55>
Автор
Порака
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 00:06
Kuceto na komsiite go izgazile , i jas go frliv u kamionot za gjubreтага
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2011 во 20:02
drvo sliva,plodno mnogu,crveni slivi golemi ubavi jas beram i jadam.......
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2011 во 20:17
како Македонија влегла во ЕУ  и НАТО...и ние сите таму се веселевме..си се игравме и тоа...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 10:22
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Kuceto na komsiite go izgazile , i jas go frliv u kamionot za gjubreтага
 
 
 
 Lazno prijatelstvo ...  nesigurnost ,  i neuspeh  te ocekuva  тага
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 10:25
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

drvo sliva,plodno mnogu,crveni slivi golemi ubavi jas beram i jadam.......
 
 
 
 mnogu skoro , ke bides  vesela  i zadovolna  среќа
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 10:26
Originally posted by zagor zagor напиша:

како Македонија влегла во ЕУ  и НАТО...и ние сите таму се веселевме..си се игравме и тоа...
 
 
 
 e ova e vistinski  son  .....хи, хи...
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 10:32
сонував како ме брка едно од оние монструмите од филмот Погрешно свртување......тага
душа ми излезе...бегај бегај..............рамнодушност
не гледам веќе хорори..

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2011 во 22:50

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

сонував како ме брка едно од оние монструмите од филмот Погрешно свртување......
душа ми излезе...бегај бегај..............
не гледам веќе хорори..e zosto gi vikas monstrumi...
Bas se srcinja site trojca...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2011 во 06:47
Da se pofalam... nisto.. mi se smuci od koshmari i neprijatni sonista не знам
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2011 во 18:57
Originally posted by Klara-D Klara-D напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Kuceto na komsiite go izgazile , i jas go frliv u kamionot za gjubreтага
 
 
 
 Lazno prijatelstvo ...  nesigurnost ,  i neuspeh  te ocekuva  тага

Lele mi pogodi.......A da mi kazes sto da sonuvam da mi bide ubavoтрепкање
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2011 во 09:14
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by Klara-D Klara-D напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Kuceto na komsiite go izgazile , i jas go frliv u kamionot za gjubreтага
 
 
 
 Lazno prijatelstvo ...  nesigurnost ,  i neuspeh  te ocekuva  тага

Lele mi pogodi.......A da mi kazes sto da sonuvam da mi bide ubavoтрепкање
 
Sonovite  ne se sonuvaat  po naracka плазење no eve na primer  ako  po nekoja  slucajnost
bi sonuval .....kako  crtas ( slikas)   so crvena  boja ( vo osnova)   a vo pozadina
se slusaat  zvuci od  violina .... ete togas  ke bides (ke te ocekuva) SREKA  na sekoe pole ...!среќа
 
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2011 во 23:27
klara ....imam zadacha za tebe..sekako ako sakashсреќа
mojot son e  "strashen" za mene...no vaka ....da ne dolzamголема насмевкаse vozam u liftизненадување...( a inaku ne sakam da se vozam u lift...nikogash...тагаstrav  mi e..)..no vozenjeto nema krajизненадување...i ostaj  se nekoj zenski glas mi vika ....odberete go vistinskiot katтагаnema da imate povtorna moznost za biranjeзбунетост.....gluposti bre...ubavo jas ne sonuvam..... barem epten retko sonuvam...ili ne se sekavam na moite  sonishta...
odnaped  blagodarnaголема насмевка
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 09:47
Jas koga se vozam u lift(na son) nema zapiranje... dur ne se razbudam!
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 10:08
Сонував една личност со која речиси година дена не сум во никакви контакти...се посматравме двете молчејќи.

Се чувствував напнато,непријатно заради нејзиното присуство.
Има ли некаква симболика сонов,прашувам затоа што многу,многу ретко сонувам,а тогаш кога сонувам тој екстремно брзо се реализира.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.