IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што сонувавте денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сонувавте денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546 55>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2011 во 00:06
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Nesto kako na breg od more ili ezero sum bila so edna drugarka...a ovde i eden most i kako kukicka...i naednas pocnaa da idat silni branovi i lugeto odokolu koi gi imase mnogu viknaa  drzete se dobro za ogradata na kukata da ne ve odnese vodata...i naednas nadojde voda ama ne bese mnogu silna....не%20знам

ne znam sto znacat branovite..

Според некое толкување прима...

Најверојатно имаш нешто започнато и не прифаќаш ништо освен успех среќа Имаш или ќе имаш препреки (од други но и не мора да значи) и тешкотии но би требало да успееш а можеби ти претстои и патување надвор од државни граници голема%20насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2011 во 00:12
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 
  На сонот ... бев на некоја забава...страшна галама...силна музика...
јас стојам така од страна и посматрам, не учествувам во забавата...
во пресрет ми доаѓа еден  постар човек со маска на лицето .... и во истиот момент слушам глас.... кој ми вели ...  зборувам но само ти можеш да  ме слушнеш.. бегај од овде..ти не си за овде ....веднаш се завртувам  и си одам во црната темница..одвај гледав кај одев ....
главата ме заболе .... Се разбудив  и главоболката не престанува ...тага

Еве за тебе колешке среќа

Здосадено ти е од некои секојдневни настани и обврски па бараш ново , поинтересно , повозбудливо нешто.Можеби "сте скарани" со твојата самодоверба , погрешно ги оценуваш некои работи и се откажуваш лесно од нешто што го сакаш.Накратко би било ... и вртиш грб на среќата , ја бараш но се откажуваш пред да пробаш или почнеш нешто.Верувај повеќе во себе , цени се и работите би требало да си дојдат на свое место.среќа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2011 во 00:13
Е сеа ако сум во право донекаде кажете , ако не да не се брукам плазење голема%20насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2011 во 11:31
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 
  На сонот ... бев на некоја забава...страшна галама...силна музика...
јас стојам така од страна и посматрам, не учествувам во забавата...
во пресрет ми доаѓа еден  постар човек со маска на лицето .... и во истиот момент слушам глас.... кој ми вели ...  зборувам но само ти можеш да  ме слушнеш.. бегај од овде..ти не си за овде ....веднаш се завртувам  и си одам во црната темница..одвај гледав кај одев ....
главата ме заболе .... Се разбудив  и главоболката не престанува ...тага

Еве за тебе колешке среќа

Здосадено ти е од некои секојдневни настани и обврски па бараш ново , поинтересно , повозбудливо нешто.Можеби "сте скарани" со твојата самодоверба , погрешно ги оценуваш некои работи и се откажуваш лесно од нешто што го сакаш.Накратко би било ... и вртиш грб на среќата , ја бараш но се откажуваш пред да пробаш или почнеш нешто.Верувај повеќе во себе , цени се и работите би требало да си дојдат на свое место.среќа
 
 
Jas mislam vaka , 
Koleskata na Santijago , dobila neocekuvana, nenadejna zastita a so toa uspeala da izbegne golema taga ...
Periodot sto sleduva za nea e mnogu povolen  среќа
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2011 во 12:06
Originally posted by Santijago Santijago напиша:


Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  На сонот ... бев на некоја забава...страшна галама...силна музика...

јас стојам така од страна и посматрам, не учествувам во забавата...

во пресрет ми доаѓа еден  постар човек со маска на лицето .... и во истиот момент слушам глас.... кој ми вели ...  зборувам но само ти можеш да  ме слушнеш.. бегај од овде..ти не си за овде ....веднаш се завртувам  и си одам во црната темница..одвај гледав кај одев ....

главата ме заболе .... Се разбудив  и главоболката не престанува ...тага
Еве за тебе колешке среќаЗдосадено ти е од некои секојдневни настани и обврски па бараш ново , поинтересно , повозбудливо нешто.Можеби "сте скарани" со твојата самодоверба , погрешно ги оценуваш некои работи и се откажуваш лесно од нешто што го сакаш.Накратко би било ... и вртиш грб на среќата , ја бараш но се откажуваш пред да пробаш или почнеш нешто.Верувај повеќе во себе , цени се и работите би требало да си дојдат на свое место.среќа


..убаво толкување на знаците од сонот.
туку..Вашата колешка е многу шармантна!. .. да или не?.

Изменето од zagor - 03.Ноември.2011 во 12:07
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2011 во 00:37


Санти ..и ти си во право ..но и Клара ....

Загор ..па ти и не треба да прашаш дали сум...   
....( )
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2011 во 00:38
Jas ke si legnam za eden cas , a utre ke vi kazam sto sonuvav
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2011 во 13:10
Gi sonuvav anglicanite deka se tuka, deka pominuvame top vreme zaedno... i koga otvoriv oci sfativ deka javeto e odvratno ponekojpatплачење
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2011 во 23:08
E jas sto sonuvav....

..Ke raskazam na LP...na sonuvaniot
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2011 во 12:28
Сонував страшен сон ...хорор ...брррр
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2011 во 20:12
fustan,dolg zlatna boja,..............odam da go kupuvam..................prodavackata so mala iglicka go krpi dolniot del na fustanot.......
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2011 во 03:19
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

fustan,dolg zlatna boja,..............odam da go kupuvam..................prodavackata so mala iglicka go krpi dolniot del na fustanot.......

Ќе бидеш мн подобра во иднина а нешто/некој/а ќе те усреќи на некој начин или со нешто голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2011 во 08:13
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

fustan,dolg zlatna boja,..............odam da go kupuvam..................prodavackata so mala iglicka go krpi dolniot del na fustanot.......
 
 
Za srekata da bide kompletna , ke pocekas uste malku среќа
mozebi e vo prasanje  nova ljubov  намигнување
 
sekoe dobro  голема насмевка
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2011 во 22:01
Originally posted by Klara-D Klara-D напиша:

Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

fustan,dolg zlatna boja,..............odam da go kupuvam..................prodavackata so mala iglicka go krpi dolniot del na fustanot.......
 
 
Za srekata da bide kompletna , ke pocekas uste malku среќа
mozebi e vo prasanje  nova ljubov  намигнување
 
sekoe dobro  голема насмевка

fala Klara-Dнамигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,766 секунди.