IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што сонувавте денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сонувавте денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 55>
Автор
Порака
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 23:11
Сонував како од дозд ми прокиснал таванот...течело вода, локви цели...лом...и тоа во сите соби...што ли ке биде???збунетост
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2008 во 15:23
sonuvav deka mu e prazno bez mene
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 12:23
е овој сон морам да ви го кажам... сонував дека сум била на одмор во Крани, и дека езерото било ептен бистро а јас сум ги шлапкала нозите во водата и во водата живеел еден крокодил, и едно ( пазете го ова )... и едно макаронче после крокодилот ме нападнал, и јас бегајќи сум дошла до колата ама рипнал врз мене... ух добра е... се разбудив
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 16:02
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

Сонував како од дозд ми прокиснал таванот...течело вода, локви цели...лом...и тоа во сите соби...што ли ке биде???збунетост

poplava, ili taga ili steta
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 16:03
Originally posted by pagane pagane напиша:

како секогаш: моjот стар дом, степеници коjи немат краj, и никогаш не можам да доjда до него.

povrzanost so minatoto, detstvoto, skalite s eobicno napredok kon nekoja cel, ama patot e dolg
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 12:00
сонував болница,...како јас сум болничарка,...и чувам едно мало бебе... другото не е битно
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 14:19
Можеби се обидуваш да се заштитиш самата себе си...
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
sonn Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sonn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 02:43
cesto....ili patuvanje vo nekoja druga dimenzija...vo svetot na bajkite...i ne sekogas ubavite migovi od razumot...patvanja na mesta na koi i navistina samo vo son bi bile...dimenzijata na umot,a ne na razumot....koga ke go dostigne svojot vrv se vrakame vo realnosta ili razumot,a togas znae navistina i da BOLI ,togas nadoagaat iljadnici zosto,a samo edno "za toa"....konfuzija od misli prasanja,a nikakvi odovori....vistinskiot go znaeme no imaginarniot e toj sto povtorno ne vraka onamu od kade sto i se .....zapocnuva.koga bi go promenile barem samo za mig,za nikogas da ne se povtori...da ne postoi juni....ili barem samo noemvri...ili mozebi samo ova denes...za poubavo utre i posrekno utro..EH KOGA SAMO BI MOZELOOO...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 16:00
...podracnata... kako gi pregleduva planiranjata... za ucebnata 2008/2009
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 23:47
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...podracnata... kako gi pregleduva planiranjata... za ucebnata 2008/2009


Strasno....
Ja pa bev vo podracnata...
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2008 во 00:41
... правам сендвич ... а ми го нема едното парче леб
Кон врв
n1k0La Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ride To Live Live To Ride

Регистриран: 31.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај n1k0La Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2008 во 01:38
mene ne sekoja vecer ama sekoja 3 sonovam eden isti son kako pagam od motor a stvarno imam pagano i od toj moment mi doaga na son kako pagam :S:S strasno :S
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2008 во 01:51
Originally posted by n1k0La n1k0La напиша:

mene ne sekoja vecer ama sekoja 3 sonovam eden isti son kako pagam od motor a stvarno imam pagano i od toj moment mi doaga na son kako pagam :S:S strasno :S


Тоа значи дека треба да си го смениш аватарот.
Кон врв
n1k0La Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ride To Live Live To Ride

Регистриран: 31.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај n1k0La Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2008 во 02:33
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:


Originally posted by n1k0La n1k0La напиша:

mene ne sekoja vecer ama sekoja 3 sonovam eden isti son kako pagam od motor a stvarno imam pagano i od toj moment mi doaga na son kako pagam :S:S strasno :S
Тоа значи дека треба да си го смениш аватарот.


dzabe ako go smenam avatarot koga sum zavisnik od motori i nemozam bez motor...       
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.