IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што сонувавте денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сонувавте денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4546474849 55>
Автор
Порака
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2012 во 21:29
Sekako ...seksualni sonovi i nesonuvamнамигнување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2012 во 21:52
Секој сон ми е скрос без врска.Сонував како преку плејстејшн сум го контролирал времето и др.глупости...
I just wanna feel real love.
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2012 во 21:53
а што значи да не сонуваш????не знам

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2012 во 22:07
Не знам што значи,ама јас најчесто не сонувам ништо,само црно некако.
I just wanna feel real love.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 04:34
Леле лелегрицкање нокти


Се преплашив пред пола сааткубење коса


Сонував нешто глупо...лежев на некој тросед и наеднаш почнаа да излегуваат гоооооооооооолеми црни пајаци од секаде. Почнаа да ме лазат по нозе и да се качуваат нагоре, а јас упорно ги бркав, мрдав, се превртував....кој знае што сум правела...едната перница сум на фрлила на под а другата сосема на трета страна. Едвај ми дојде срцето на место и едвај раскренав по собарамнодушност

Изгледа трета светска војна имало кај мене смеење

Толкувачи, нешто да кажете за ова?глупчо

Уште ми се тресат и раце и нозе и селутина


btw..сега читам на соновников...

ПАЈАК
кавга со пријателите кои ќе сплеткарат против вас, добро е ако на сон ro убиете пајакот; колку е поголем толку е поголема добивката. 

ПАЈАК - радосна вест, наследство.


преживеавох
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 12:38
BellaGrandma...  Еве едно друго видување на твојот  сон....
 Во определени случаи ваквите  сонови можат да предизвикуваат и насобрани сексуални инхибиции. Oдносно прекумерни воздржувања. Исто така, стравот од непланирана или несакана бременост може да биде неговиот директен предизвикувач. И едноставно  фасцинираноста на младите девојки од сексуалниот чин  е причината за сонот исполнет со симболите во него, но и дејствие кое штотуку завршило, тоа пак се враќа и се повторува речиси во атмосфера со исти својства на вкус, боја звуци и слично...(претпоставувам дека ти си млада  девојка ). Пајакот е месечев женски знак. Симбол кој се поврзува со женската сексуалност, но и со нејзината судбина. На Истокот, на пример на Индискиот потконтинент и на некои други места на Далечниот Исток , пајакот е поврзан со кршливоста на човечките еротски и љубовни чувста, но и со минливоста на животот (ИЛУЗИЈА). Во некои други култури, пајакот се појавува и како придружник на божиците на Месечината... па дури и како творец на светот (жената е творец  во неа се создава новиот живот и преку неа тој нов живот доаѓа на овој свет (пак женската половост).
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 13:05
Ммм?глупчо

Страв од несакана бременост - немам. 
Страв од останати сексуални работи - немам.
Секс моментално - немам.


И ништо што е поврзано со секс во моментов - немам.


Абе чудно толкување, извини ама мислам дека овој пат нема некоја поврзаност со било што.не знам
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 13:50
Бљак од кошмари веќе .. сонував како изедов ќотек... ама ќотек скоро до смрт.. пред недела дена го сонував цело сценарио со студентот... аман веќе! болен 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 19:05
Bella Grandma

Според мојот соновник пајакот означува аскет или монах, кој неодамна се покајал. Можеби ќе се сретнеш со такви лица или пак самата ќе се покаеш за нешто, колку и да сакаш да побегнеш од тоа. Пајаците ти проаѓале низ нозете, а стапалото и подколеницата се поврзани со работата од која заработуваш за живот.
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 19:52
imav kosmar..go sonuvav administratorot so nick na glaven grad
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 19:55
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Bella Grandma

Според мојот соновник пајакот означува аскет или монах, кој неодамна се покајал. Можеби ќе се сретнеш со такви лица или пак самата ќе се покаеш за нешто, колку и да сакаш да побегнеш од тоа. Пајаците ти проаѓале низ нозете, а стапалото и подколеницата се поврзани со работата од која заработуваш за живот.

Ова е веќе можносреќа
Фала saguaro...

Многу каење...јасно ми есреќа


Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 19:56
Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

imav kosmar..go sonuvav administratorot so nick na glaven grad


Јас ќе ти го протолкувам одма...

Или е опсесија или ептен те запалил латино никот што го има. Трето неманамигнување
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 21:00
Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

imav kosmar..go sonuvav administratorot so nick na glaven grad


Тоа е затоа што знаеш дека доаѓа во главниот ни град и ти сакаш да го запознаеш, а истовремено не сакаш да си го откриеш идентитетот.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 21:10
A sonuvanjeto na densko spienje i toa se tolkuvaзбунетост
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4546474849 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.