IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што сонувавте денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сонувавте денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 55>
Автор
Порака Обратен редослед
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што сонувавте денес?
    Испратена: 29.Октомври.2015 во 21:56
5 СОНИШТА КОИ ШТО СТЕ ГИ СОНУВАЛЕ БАРЕМ ЕДНАШ ВО ЖИВОТОТ. ДОЗНАЈТЕ ГО НИВНОТО ЗНАЧЕЊЕ

Некој ве брка, ви отпаѓаат забите... Со сигурност барем еднаш сте ги имале некои од овие кошмари. Дознајте што значат тие.

Различни луѓе имаат различни соништа, но сепак постојат и оние кои што за сите нас се заеднички, а овие пет соништа секој од нас барем еднаш во животот ги сонувал.


Паѓање – Најчестиот сон е токму паѓањето. Одеднаш во сонот го губите тлото под нозете и започнува слободен пад, како и чувството кое што го следи ваквиот пад. Тоа значи дека во животот имате недостаток од поддршка, како и тоа дека се чувствувате преоптеретено, па најмногу би сакале "да дигнете раце" од решавањето на проблемите.

Голи сте во јавност – Луѓето често сонуваат дека се голи во јавност, а тоа е проследено и со чувство на срам. Тоа значи дека во реалниот живот не сте подготвени да се откриете себе си пред луѓето од својата околина и токму поради тоа се чувствувате непријатно.


Отпаѓање на забите – Постојат бројни верзии поврзани со забите и соништата. Во некои забите се расипани, во други отпаѓаат, а во трети се веќе отпаднати. Тоа значи дека во реалниот живот имате страв од тоа да сте им непривлечни на другите, а на подлабоко ниво, тоа е страв од срам и губиток на моќта во животот.

Некој ве брка – Најчестиот кошмар за поголемиот дел од луѓето е тоа дека некој се обидува да ги фати, а тие бегаат. Тоа значи дека во реалниот живот се чувствувате загрозено и дека имате страв од некого, или пак од нешто.


Болест или смрт – Уште еден од најчестите кошмари е токму болеста или смртта, вашата или на некоја ваша блиска личност. Тоа значи дека во реалноста сте емотивно повредени или се плашите дека ќе бидете повредени. Кога се работи за смрт на блиска личност, тоа значи дека стравувате дека ќе останете без неа или дека сакате таа да си оди од вашиот живот, а може да го означува и едното и другото.Изменето од Valerija - 29.Октомври.2015 во 21:57
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2015 во 16:59
ДАЛИ ИЗМИНАТАТА НОЌ СОНУВАВТЕ СЕКС? ЕВЕ ШТО ТОЧНО ЗНАЧАТ "БЕЗОБРАЗНИТЕ" СОНИШТА

Да не се лажеме – сите ние барем еднаш сме сонувале секс со сегашниот или поранешниот партнер, шефот, колегата, некој познат актер, па дури и со животно. Но, што значи сето тоа?


Ова е еден од најчестите соништа кој што е поврзан со сексот. Тоа не значи и дека навистина сакате такво нешто да направите, ниту пак дека имате лош сексуален живот во реалноста, туку дека нешто сепак сакате да сокриете од партнерот, или дека во врска со нешто веќе сте го излажале, па совеста ве прогонува. Исто така, неверството во сон може да значи и дека сакате да експериментирате во сексот, дека сакате да пробате нешто ново, но дека се плашите да предложите такво нешто бидејќи можеби вашиот сегашен партнер не е расположен за такво нешто.


Тоа е често показател дека не сте сигурни во љубовта и чувствата на личноста со која што сте во врска, но и дека можеби не добивате доволно внимание и љубов. Исто така, можеби се плашите и дека би биле оставени. Значи, тој сон не е порака од некои "виши сили" дека треба да обрнете внимание на тоа со кого вашиот партнер навистина се дружи во реалноста, туку дека можеби треба малку ги преиспитате обостраните чувства и заедничките планови.


Ниту ова не е дело на вашата потсвест и сокриените желби, туку најчесто, според зборовите на стручњаците, значи дека постои нешто поради кое навистина ѝ се воодушевувате на личноста со која што во сонот сте имале секс, или дека можеби ѝ завидувате. Овојпат не се работи за завидливост поради некакви материјални нешта, туку поради некои карактерни особини, образованието и интелектуалната способност. Можеби вашата пријателка успеала да ги остави цигарите, а вие не можете да успеете во тоа?

Ако сте имале секс со колега или колешка


Верувале или не, овој сон најчесто говори за тоа дека колегата или колешката со која што сте имале секс во сонот, навистина ве нервира! Од друга страна пак, може да значи исто што и сексот со некој од вашите пријатели – дека на таа личност ѝ се воодушевувате поради одредени причини. Можеби таа заработува повеќе од вас? Има полесен проект од вашиот? Поблизок однос со претпоставениот? Размислете... Иако, поединечни психоаналитичари сепак велат дека се работи за потисната привлечност. Размислете и за тоа...


Сонот за секс со личност од истиот пол не значи дека и вие сте навистина латентен хомосексуалец, туку дека немате доволно самодоверба. Личностите кои што се премногу самокритични често имаат вакви соништа. Решението е едноставно – променете го мислењето за себе си.


Ако мислевте дека вакви соништа имат само тинејџерите, тогаш дефинитивно сте во голема заблуда. Холивудскиот заводник во вашиот кревет, е всушност знак дека ви недостига внимание од пријателите или членовите на семејството. Дружете се повеќе, излегувајте, правете семејни собири. Исто така, сексот со VIP личност може да значи и дека имате финансиски проблеми.


Секс со стрaнец


Овој сон е преполн со различни значења. Ако чувствата се убави и пријатни после будењето, вие созревате како личност и се прифаќате себе си. Меѓутоа, ако се работи за странец од кој што се плашите и едвај чекате сето тоа да заврши, време е за да си посветите повеќе време на себе си и на своите сокриени лица.Изменето од Valerija - 20.Октомври.2015 во 17:01
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2015 во 12:44
Во последно време се некои хорор соновиух
со надеж дека брзо ќе се промени на некои попријатни соништачекање
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2015 во 10:52
Originally posted by д4  б3 д4 б3 напиша:

срека што било само сон


Jas pak si vikam, kako ne beshe vistina
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
AdzeraTana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AdzeraTana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2015 во 10:47
Mnogu se isplashiv od sinokniot son,a najveke mrazam da gi sonuvam roditelite bidejki sekogas mislam deka ke im se sluci nesto loso btw sonuvav kako sedev so tato koga eden prijatel koj e veke 6 godini mrtov dojde kaj mene.. Mnogu se isplashiv zasto bes svesna deka toj e mrtov,mu vikam na tato: abe tato sto bara on tuka mrtov e?! Tato vika ne e on! Vikam tato on e go poznavam drugarmi.. A drugarmi pak me gleda mi se nasmevna vika da jas sum.. Spobudalev nastojuvajki na tato,tato on e.. Tato vika ti kazav deka ne e on e losnoto,kao demek gavolot si igra so mene.. Aj coek se isplashiv izbegav od tamu.potoa vidov kako babami i podaruva na vujnami golema zlatni mengjuski..ja pak si ja skrativ kosata mnogi mi se dopadna i taka... Sto moze da znaci ??
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2015 во 10:47
срека што било само сон
old d4b3
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2015 во 10:40
Sinokja sedev do kasno na forumov, shetav niz politika..
Sonuvav kako Mesi gi sokril pola od postovite vo politika, bivashe li haha
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2015 во 23:42
E jas nema da pisam sto sum sonuval , ama ke pisam oti od sonot se uspav sabajleцрвенеење
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2015 во 10:41

Карневали хипнотизиран
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2015 во 22:15
Originally posted by Klara-D Klara-D напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

..kosmar u pm,samo sto stanav ..sum se ispotil...
kako se stepale u toa UKraina-ta i toa rusite vlegle....izvrsile invazija...i ja sum se nasol bas tamu i ..eve me..ziv i zdrav..tuka na forum.среќа
 
Ti imas  sila da ja prebrodis  sekoja vozmozna i nevozmozna situacija
retko sreken covek si да


...sakate son za makedonija da vi sonam ili za podocna da ostavime...za drugo vreme?.голема насмевка
 u stil....bez nadohnada samo za malo vnimanie,sonuvam son po naracka na........da receme... xxxx(svetska ili nasa tajna sluzba)газење од смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2014 во 09:43
Еден ден сум дома,и тој сонував како каснам на работа...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2014 во 20:37
Една полицајка ме ишиша како Роб Бејли.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2014 во 23:30
Originally posted by Klara-D Klara-D напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

..kosmar u pm,me...среќа
 
Ti imas  sila da ja prebrodis  sekoja vozmozna i nevozmozna situacija
retko sreken covek si да


..jas si proizveduvam sreka.za moi potrebi.намигнувањеголема насмевка


..a sto sonuvav?..kolku se sekavam pokraj drugoto i ...jabolki na drvo! socni crveni..zdravi ..ubavi ..!...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2014 во 00:04

Бистра вода.
Утре ќе одам да проверам базенот да не ми фалел, дождот сигурно не еплазење

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.