IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Моето дете е геј
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Моето дете е геј

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 24>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 12:23
Ова ќе биди интересно :)
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 15:31
Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Ќе го носам по доктори и по бајачки во краен случај и шамани ќе барам да му ја балансират енергијата.


Jas sepak bi ti predlozil..istoto,samo malku poinaku da postapis.Namesto deteto da si go nosis,jas bi ti preporacal prvo ti da odis do nekolku bajacki,da popies nekolku razni kokteli,kako na primer.. krv od crna trudna macka- ulicarka,onda ne e loso na ex da drmnes casa tri dena stoena urina od malteski pekinezer,i na kraj obavezno da napravis gargara so sveza sperma od Mavrovski zajak..(malku davaat ali toa e cist koncentrat brate)..E sega posle se ova ,idi kaj sin ti i vidi dali e uste gay..Ako vidis deka mesto da go balansira..energijata sto ja dobil preku tebe tolku go debalansirala..togas pod hitno mesto sin ti,TI vednas zakazi na doktor,za da ides da se lecis..posto ti si eden nezdrav majmun 100%

смеење

Можи, можи.Ама по веројатно е дека енергијата шо ќе ја прими од мене ќе го размажи, има влакна на газо да му пораснат од третата година и пубертет да го фати во седмата.

А за педерастијата прочитав уште еден лек.Чарето било само да се примени во раната фаза, пред да почни пациентот(болниот) со сексуална(нездрава) активност.Целта е тука да ги тргни колбасите од памет пред да му се с'убат, оти после ко ќе му се с'убат касно ќе биди чунки давајгазите многу промискуитетни станвали и само на крадење колбаси мислеле(со газо).Се зема една крастајца, шо поголема то поубо, препорачливо е да биди излупена добро, со посебно ноже за крастајци и компири и се учуква шо подлабоко(каде и како мислам дека не мора да спомнувам)за на потенциалниот педераст да му се клај траума од анално пенетрирање од мала возраст.
Но колку што е успешен овај начин имено толку е и опасен оти можи по извршувањето на пациентот да му се субај од рана возраст па после да се чуди шо го нашло.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 15:51
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:


Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Ќе го носам по доктори и по бајачки во краен случај и шамани ќе барам да му ја балансират енергијата.


Jas sepak bi ti predlozil..istoto,samo malku poinaku da postapis.Namesto deteto da si go nosis,jas bi ti preporacal prvo ti da odis do nekolku bajacki,da popies nekolku razni kokteli,kako na primer.. krv od crna trudna macka- ulicarka,onda ne e loso na ex da drmnes casa tri dena stoena urina od malteski pekinezer,i na kraj obavezno da napravis gargara so sveza sperma od Mavrovski zajak..(malku davaat ali toa e cist koncentrat brate)..E sega posle se ova ,idi kaj sin ti i vidi dali e uste gay..Ako vidis deka mesto da go balansira..energijata sto ja dobil preku tebe tolku go debalansirala..togas pod hitno mesto sin ti,TI vednas zakazi na doktor,za da ides da se lecis..posto ti si eden nezdrav majmun 100%


смеење

Можи, можи.Ама по веројатно е дека енергијата шо ќе ја прими од мене ќе го размажи, има влакна на газо да му пораснат од третата година и пубертет да го фати во седмата.

А за педерастијата прочитав уште еден лек.Чарето било само да се примени во раната фаза, пред да почни пациентот(болниот) со сексуална(нездрава) активност.Целта е тука да ги тргни колбасите од памет пред да му се с'убат, оти после ко ќе му се с'убат касно ќе биди чунки давајгазите многу промискуитетни станвали и само на крадење колбаси мислеле(со газо).Се зема една крастајца, шо поголема то поубо, препорачливо е да биди излупена добро, со посебно ноже за крастајци и компири и се учуква шо подлабоко(каде и како мислам дека не мора да спомнувам)за на потенциалниот педераст да му се клај траума од анално пенетрирање од мала возраст.
Но колку што е успешен овај начин имено толку е и опасен оти можи по извршувањето на пациентот да му се субај од рана возраст па после да се чуди шо го нашло.

E da ,eve i ti si sega vopravo i za kobasicata,i za krastavicata..Samo ne bese precizen,bidejki ovde se raboti.."sto bi pravel dokolku se posomnevas deka tvojot sin zastranuva:)Znaci ti li ke mu ja butas na sin ti krastavicata u dupe..se so cel da razvie uste od mal odbivnost kon "zelencuk sto saka da penetrira vo nego?Ti si navistina prav roditel i eden den ke bides super tatko!Retko koj roditel bi go sodomiziral sopstvenoto dete..ali ti..nemam zborovi..sva srekja sto vakvite kako tebe se izumrena vrsta,ili vid na izumiranje..Nemam poveke zborovi...
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 15:53
Ич да немаш гајле, ти кажав јас ќе се избалансира од мојата енергија одма, ама во некој краен екстремен случај(се бива)по шамани ќе го носам, има едни индијанци кај нас во Битола ќе го однесам да му заабат.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 16:39
газење од смеење ма ајде
svashta...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 17:16
Ако детето ми каже- мамо јас сум геј, сигурно нема да отворам боца шампањи да земам да славам, ама нејсе што е тука е ќе си се помирам со судбината. На крај, краишта ја сум го родила такво, битно е живо, здраво и памет у глава а со кого спие неможеш да му бираш, па дури и хетеросексуалец да е. Интимата и изборот е лично право на поединецот.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 18:37
gej? ma odma utepaj takvo bre лутина
nema pogolema kazna mi se cini za roditelot od toa, zatoa ako nekoj e bolen u umot ke barame care nekade i nekako ke go izlecime замисленост
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 20:11
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

mameto negovo

abe kako.....nema sansi da dozvolam ja toa da se desi....


zalno e sto obicno bas toa se slucuva Santijago..tipovi sto razmisluvaat taka,imaat gay sinovi..Mojot bivsi decko se vika Igor,tatko mu e penzioniran general,nekogasen clen na Legija na Stranci,brat mu ima 33 god (Igor ima 30),e segasen pripadnik na elitnata Francuska vojska plus leta so F16,F14,MIG 21,MIG 22...Igor e sup[er tipce..ne se odnesuva kako devojce,ne e feminiziran..Igor e zgoden crn decko,visok 185,crni prodorni oci,kulturen,dobro vospitan,altruist,i MONOGAMEN DECKO,on ne znae da prevari,znae da prestane da saka,i togas go kazuva toa,trenira fudbal rekreativno ali sekoj den,omilen avtor mu e Daglas Adams,a kniga -"Vodic za avtostoperi niz galaksijata",a pejac Sergej Cetkovic (e toa nikako ne mi se dopagjase..mu rekov deka e previse gay..zamisli)testosteron mu izleguva i mava od site strani koga e u blizina..ima samo edno nesto,sto vo ocite na "drugite" ne cini..Igor saka decki
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 04:08
Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

mameto negovo  

abe kako.....nema sansi da dozvolam ja toa da se desi....
 

zalno e sto obicno bas toa se slucuva Santijago..tipovi sto razmisluvaat taka,imaat gay sinovi..Mojot bivsi decko se vika Igor,tatko mu e penzioniran general,nekogasen clen na Legija na Stranci,brat mu ima 33 god (Igor ima 30),e segasen pripadnik na elitnata Francuska vojska plus leta so F16,F14,MIG 21,MIG 22...Igor e sup[er tipce..ne se odnesuva kako devojce,ne e feminiziran..Igor e zgoden crn decko,visok 185,crni prodorni oci,kulturen,dobro vospitan,altruist,i MONOGAMEN DECKO,on ne znae da prevari,znae da prestane da saka,i togas go kazuva toa,trenira fudbal rekreativno ali sekoj den,omilen avtor mu e Daglas Adams,a kniga -"Vodic za avtostoperi niz galaksijata",a pejac Sergej Cetkovic (e toa nikako ne mi se dopagjase..mu rekov deka e previse gay..zamisli)testosteron mu izleguva i mava od site strani koga e u blizina..ima samo edno nesto,sto vo ocite na "drugite" ne cini..Igor saka decki  


Ај да ти објасни Сантијаго нешто и ова да ти биде последно да ме провоцираш, затоа што знам да бидам многу лош на зборови.

Мислењето што си го цитирал е од пред 4 години, кога се зачленив. Во тоа време на форумов имаше многу хомосексуалци, всушност знаеш и ти затоа што и ти си тука од 2008 год. Сите тие не убедуваа како тоа е добро, општеството треба да го прифати и сите среќни да сме си со луѓе од ист пол.
Мислењето на Сантијаго околу хомосексуалците не е променето. Што сакате правете, се додека не почнете да ми се бакнувате, мазите, галите пред мене. Тоа јас не го практикувам во јавност ( што не сум геј) а не па да гледам ист пол. 


Ако можеш да забележиш темава е што ако МОЕТО дете е геј. Мислам дека никој не е роден како хомосексуалец, па токму поради тоа треба да бида научен на вредностите и моралните норми во општеството во кое живее. А и сам знаеш кои се тие. Немам ни потреба, ниту намера да објаснувам.

Секој со својот живот. Ако ти речам јас да се убиеш, сигурно нема да ме послушаш. Затоа и нема да те послушам кога велиш дека е нормална истополова заедница.

Со среќа во животот, да си најдеш некој како оној што го опиша горе и да си живееш среќно само со партнерот до крајот на животот.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 13:08
Originally posted by FeaR FeaR напиша:

gej? ma odma utepaj takvo bre лутина
nema pogolema kazna mi se cini za roditelot od toa, zatoa ako nekoj e bolen u umot ke barame care nekade i nekako ke go izlecime замисленост
mozam samo da go zalam toa dete sto tebe bi te imalo za roditel...prvo ti izleci go tvoeto nervno rastrojstvo,sto kaj tebe se manifestira kako histerija na strav (vo oblik na strav od pederi,pa makar bil i sopstveniot ti sin)......tebe treba so ukaz da ti bide zabraneto pravoto na pokolenie..ali site sme glavni mangi koga treba da se kaka po forumive,ali kako sto toa obicno biva u zivotot...znaes voopsto na sto aludiram
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 14:05
Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

Originally posted by FeaR FeaR напиша:

gej? ma odma utepaj takvo bre лутина
nema pogolema kazna mi se cini za roditelot od toa, zatoa ako nekoj e bolen u umot ke barame care nekade i nekako ke go izlecime замисленост
mozam samo da go zalam toa dete sto tebe bi te imalo za roditel...prvo ti izleci go tvoeto nervno rastrojstvo,sto kaj tebe se manifestira kako histerija na strav (vo oblik na strav od pederi,pa makar bil i sopstveniot ti sin)......tebe treba so ukaz da ti bide zabraneto pravoto na pokolenie..ali site sme glavni mangi koga treba da se kaka po forumive,ali kako sto toa obicno biva u zivotot...znaes voopsto na sto aludiram
види види...збунетостболдираново некако ми е нејасно...па би сакала да објасниш....во денешново време кога на геј паровите се одобруваат бракови....барааат да бидат родители....ти бараш указ за забрана.... .... овде сите си го искажуваат својот став...кој секако не мора да е ист како твојот став и начин на живот....и накрај ...да не сум офф од темата......верувам дека ќе ја барам причината дури и во себе и  своето воспитување зошто го одбрал тоа....и .верувам дека нема да бидам најсреќна мајка на светов ако моето дете го одбере тоа.....
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 20:56
Originally posted by gazela gazela напиша:

Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

Originally posted by FeaR FeaR напиша:

gej? ma odma utepaj takvo bre лутина
nema pogolema kazna mi se cini za roditelot od toa, zatoa ako nekoj e bolen u umot ke barame care nekade i nekako ke go izlecime замисленост
mozam samo da go zalam toa dete sto tebe bi te imalo za roditel...prvo ti izleci go tvoeto nervno rastrojstvo,sto kaj tebe se manifestira kako histerija na strav (vo oblik na strav od pederi,pa makar bil i sopstveniot ti sin)......tebe treba so ukaz da ti bide zabraneto pravoto na pokolenie..ali site sme glavni mangi koga treba da se kaka po forumive,ali kako sto toa obicno biva u zivotot...znaes voopsto na sto aludiram

види види...збунетостболдираново некако ми е нејасно...па би сакала да објасниш....во денешново време кога на геј паровите се одобруваат бракови....барааат да бидат родители....ти бараш указ за забрана.... .... овде сите си го искажуваат својот став...кој секако не мора да е ист како твојот став и начин на живот....и накрај ...да не сум офф од темата......верувам дека ќе ја барам причината дури и во себе и  своето воспитување зошто го одбрал тоа....и .верувам дека нема да бидам најсреќна мајка на светов ако моето дете го одбере тоа.....

Dzanbe e,jas ne znam sto se zamaram..da te citiram "......верувам дека ќе ја барам причината дури и во себе и своето воспитување зошто го одбрал тоа....и .верувам дека нема да бидам најсреќна мајка на светов ако моето дете го одбере тоа....."
Po milioniti pat -homosexualnosta ne e pravo na izbor..Da bese taka,jas sigurno vo toj slucaj nemase da sakam bidam gay,ne zatoa sto e toa bolno i nastrano,tuku samo zatoa sto e nevozmozno da bides normalna gay osoba u Makedonija i na ovie balkanski prostori..Jas NE BIRAV,ne se razbudiv eden ubav soncev den i rekov.."e od denes ke bidam gay"..roden sum kako gay,rasnev kako gay,ziveam kako gay,i ke umram kako gay..i toa vo SOVRSENO harmonicno semejstvo,koe odgleda cetiri deca,site razlicni,i site uspesni na svoj nacin,vo semejstvo na tradicionalni,pravoslavni Hristijani,kade sto ne se slucilo eden roditel da krene raka na bracniot partner ili na nekoe svoe dete,vo semejstvo kade sto ne se smetase deka kjotekot e izlezen od rajot,vo semejstvo kade sto den denesen se nema slusnato nitu edna psovka,nitu eden bezobrazen zbor,semejstvo kade sto monogamniot odnos na roditelite,ne e proizvod na niven dogovor ili svakjanje-tuku produkt na nivnata LJUBOV i POSVETENOST..vo semejstvo kakvo,siguren sum 95% od vas bi sakale da rasnat...WATEVER..roden sum kako zdrava maska gay osoba,za razlika od site vas koi ke ja "baraat odgovornosta" vo sebe i vo vremeto-sto nivniot sin , kjerka e gay..pateticno i dosadno e veke po kojznae koj pat na vozrasni luge da im se zboruva deka..homosexualnosta ne e pravo na izbor,deka gay ne se stanuva preku nokj..covek se ragja kako gay
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 23:47
mojto dete e gej ??? ejgidi de, egeji se mnozi nata tua !!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2012 во 01:44
Сокрив на неколку места.

Темата е каква што е и коментирајте на неа, а не кој е стрејт, кој е геј итн итн итн

Нема да дозволам анализирање на останатите личности на форумот.
Кажувајте си ставови, разменувајте искуства (доколку имате), но да анализирате личности е крајно несериозно.

Се што е пишано после мене, а не се однесува на темата ќе биде сокриено.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.