IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Моето дете е геј
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Моето дете е геј

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 24>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 11:14
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Еве да речам дека сте само премногу либерални во однос на мене...
Но во блиското опкружување покрај мене сум имал такви луѓе, па знам многу добро како изгледаат одблизу.

Ориентација? Не можи да биди....
Што е ко така со педофилите? Зоофили? И тие чувстуваат „љубов“...?
не бе... И тоа ли не е срамота? И тие ли ќе ми ги оправдате? Некој што се пали на овци , кучиња....
извинете, ама не е здраво тоа и нема начин да се оправда... ни едно ни друго...


ti taka zboris oti za tebe toa so sopstvenoto dete e samo HIPOTETICKI



11:11 среќа

Епа ако веќе знаеш како е тоа, тогаш многу подобро знаеш од мене дека се ќе сториш за да изнесиш здраво поколение (гарантирам) и да си видиш дека ќе ти се продолжи фамилијата...намигнување
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 11:17
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Еве да речам дека сте само премногу либерални во однос на мене...
Но во блиското опкружување покрај мене сум имал такви луѓе, па знам многу добро како изгледаат одблизу.

Ориентација? Не можи да биди....
Што е ко така со педофилите? Зоофили? И тие чувстуваат „љубов“...?
не бе... И тоа ли не е срамота? И тие ли ќе ми ги оправдате? Некој што се пали на овци , кучиња....
извинете, ама не е здраво тоа и нема начин да се оправда... ни едно ни друго...



meshash sega i babi i zabi koga go sporeduvas so zoofilija i pedofilija.. koga stanuva zbor za homoseksualstvo tuka e izbor na dve strani koi SVESNO odlucuvaat so kogo ke ja spodeluvaat ljubovta.. nema tuka NADMOKNOS, a dodeka vo pedofilijata e mnogu lesno da go izmanipuliras deteto.. znaci jas bev izmanipulirana a i sum bila vljubena taka da ima razlika.. ne meshaj babi i zhabi.. zoofilija? Isto tuka e frka so cuvstvoto na mok.. premeteno ego, super ego - nesto svedeno na ID. 


Ајде да го тргниме сето тоа што ми го кажуваш за двете страни. Што е со самата личност?

Не е смислата на муабетов „успехот“ туку сатисфакцијата...  Ако некој го пали нешто ПОРЕМЕТЕНО.... тогаш немам зборови за него...не
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 11:18
Toa zatoa sto ti go narekuvas poremeteno ne znaci deka e poremeteno... Ima razlika od seto toa sto go nabroja so homoseksualnosta. Ne drzi voda...
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 11:21
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Toa zatoa sto ti go narekuvas poremeteno ne znaci deka e poremeteno... Ima razlika od seto toa sto go nabroja so homoseksualnosta. Ne drzi voda...
Можиме да си правиме муабет до утре...
да резимирам: педери не поддржувам и нема начин да го сменам ставот.
Така да... тоа е тоа...
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 11:22
Tvoe pravo si e.. ako nemas veke argumenti... ili ne ti se zamara ednostavno so temava.. toa e.. i jas si go kazav svoeto.среќа
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 11:40
Волц види вака, секој сака детето да му излезе на прав пат. Ама ако стане геј ќе го обесиш?

А ако стане наркоман? И тогаш ќе го бесиш или ќе побараш помош?

А ако неќе да му се помогне? Ако сака да продужи да конзумира дрога? Шо ќе напрајш?

Види, ако моето дете, едноставно не доживува ерекција и сексуално задоволство со жена, зошто да му набивам па фрустрација или комплекси, и најважно, да му го ускратам правото на сексуално задоволување, зашто е геј?
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 11:54
Gi prochitav mislenjata od pogore. Navistina ne mozam da razberam zoshto sudite na nekogo ( pa duri i pretpostavuvate deka bi go osudile i svoeto dete).
Sekoj se ragja sloboden i ima pravo na izbor. Izgleda ne znaete shto znachi da ste roditel, pa poradi toa govorite vaka.


Homoseksualcite gi privlekuvaat lica od svojot pol. Mozebi e bolest, mozebi ne. Vo RM takvite grupi ne se voopshto zashtiteni tokmu poradi toa shto ova e tabu tema za razgovor. Vo semejstvoto duri i da ima chlen shto e gej, umeshno kje se sokrie toa, a so toa se skratuva izborot na homoseksualecot.


Zoshto vi smeta ako nekoja lichnost ja privlekuvaat lica od ist pol?
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 11:55
E ajde de.. i jas se cudam.. збунетост
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 11:58
Mentalitetot e takov ekszi. :))

Nie od ovie prostori nikogash ne razgovarame na tabu temi, pa poradi toa imame takvi stavovi okolu nekoi poskokotlivi prashanja.
(jas ne se stavam vo onie so predrasudi :) )
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 12:02
Vo red e da postoi i neprifakjanje... sekoj si ima pravo da kaze sto mu se dopaga.. ama sto e so muabetine ke go skrsham od kjotek, bi go ubil, treba da se skrie i da se zasrami.. mislam, koja e celta da se ponizi nesto ako ne e kako nas? Nema poenta. Ne ja gledam poentata na seto toa... Gledam samo kako da se isturi nekade nasobranata lutina od nesto shesnaesetto. Site nie pravime neprirodni raboti i neodobreni od opstestvoto no lesno e da se najde tema i da se frlaat kamenja na nesto otkolku da se pogledne vo sopstvenata dusa.. kako da e homoseksualstvoto nesto sto moze da nasteti nekomu ili na svetov. NEma logika, nema poenta.. i onaka sme veke sedum milijardi.. taka da, kade e tuka strashnoto? I fino site velat  za reprodukcija.. no pred da stignam da rodam dete ke me unisti ona sto se zagaduvame so trista drugi shtetochini so koi si sozdavame ozonski dupki... no toa ne e bitno, nikoj ne saka da pridoense za nestata koi se od sushtinska vazhnost, problemot  e vo toa sto postojam pederi i lezbejki.
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 12:08
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:


.. koga stanuva zbor za homoseksualstvo tuka e izbor na dve
strani koi SVESNO odlucuvaat so kogo ke ja spodeluvaat ljubovta..



Ekszi, zarem i samata ne kazhuvash deka sepak e IZBOR?



There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 12:10
Vo drug kontekst e dadeno izbor Viki намигнување Ne e izbor za polot, no izbor e za partnerot... a jas pravam tuka za izbor na partnerot ili partnerkata.. sepak ti tvojot partner sepak go izbra, no koga odluci da bides hetero?
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 12:11
Na ovaa planeta ima mesto za site. Ne treba da postoi neprifakjanje ekszi.

Ako e taka, togash zoshto treba da ja prifatam mojata koleshka koja shto pushi na primer?

Zoshto treba da go prifatam kolegata koj shto se vrakja pijan doma i 2-3 chasovi im vika na zenata i decata?

Zoshto da go prifatam onoj shto ima 9 namesto 10 prsti?


Site tie se razlichni od mene i od mojot nachin na ziveenje. Isto kako homoseksualcite. I shto sega, treba da ne gi prifakjam?

Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2011 во 12:14
Jas razbiram sto zboruvas Evanqeline... mene mi e sosema jasno, no jas go napisav seto toa vo kontekst zatoa sto neprifakanjeto vo svetot ke prodolzi da postoi... Jas ne sakam da bidam kriticar na necii izbori i sfakjanja, no se sto e brutalno mi preci, mi preci i toa mnogu. Nekoj koj mi go zagrozuva mojot sopstven prostor so brutalnost nezavisno za sto stanuva zbor. Ova ovde sto se diskutira od strana na tepacite i hejterite e rusenje na necij licen prostor.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,227 секунди.