IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Одгледување и чување канаринци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одгледување и чување канаринци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
oktar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oktar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Одгледување и чување канаринци
    Испратена: 23.Март.2008 во 14:41
Bidejki moeto hobi e povrzano so odgleduvanjeto na kanarinci i toa lipohromni,a se obiduvam i da izvedam bastardi,ja otvoram ovaa tema so cel omasovuvanje i unapreduvanje na ova prekrasno hobi koe i ne e taka rasprostraneto denes kaj nas, osven vo Prilep(sekoja cest i pozdrav do prilepcani),a isto taka poveke e prisutno kaj povozrasnite luge koi ja neguvaat tradicijata,a mladite kako nisto da ne gi interesira i nisto ne gi preokupira,a mozebi im izgleda i smesno i cudno,Samo da znaete kolku prekrasni ptici se kanarincite i kolku mnogu vrsti gi ima,a generalno se delat na
1.Kanarinci za pesna
2.Kanarinci po boja
3.Kanarinci po stava
Pozdrav Oktar
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 21:10
Temata ti e prekrasna.Mojot maz cuva kanarinci ,jas sum samo posmatrac i uzivatel na nivnata pesna. Imavme eden kanarinec koj koga peese se zaboravase i podjase od stapcetoголема%20насмевка, pa imavme eden so kuba na glava go vikav Dusko Lokinголема%20насмевка Navistina se prekrasni tie mali ptichki.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
ЉуБиЦа Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЉуБиЦа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 03:39
Имам канаринец.. Имаше и женска али почина
Инаку ептен го сакам.. Порано мн пееше, али откако му сечевме нокти помалку пее.. Ај ваљда ќе пропее сеа у пролет
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 03:48
Originally posted by ЉуБиЦа ЉуБиЦа напиша:

Имам канаринец.. Имаше и женска али почина
Инаку ептен го сакам.. Порано мн пееше, али откако му сечевме нокти помалку пее.. Ај ваљда ќе пропее сеа у пролет




Му сечевте нокти???збунетостизненадувањеЗошто тоа????
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 13:10
sigurno posle banjanjeto,..togash se pomeki !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 13:11
Канаринци не сум имал, но имам папагал од раса тигрица, не сваќам која е разликата од папагалот и канаринецот?голема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 13:09
..........

e ,da,..stvarno nemalo razlika!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 17:13
Имало бе.среќа
Ногу е мили!љубов
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 14:20
И нешто друго: канаринецот пее, а папапгалот чврчори.намигнување
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 12:32
Папагал е поубаво.плазење
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2009 во 12:57
Kanarincite se positni po gradba, kako moze da nema razlika so papagalголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
nik2102 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nik2102 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2013 во 17:01
Имам женка и веќе подолго време и денес ги снесе првите јајца... Но сама е и нема машко . Дали може некој да ми каже што треба да направам ?

Кон врв
Makedonka111 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Makedonka111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2014 во 20:01
Zdrsvo! Imam nekolku prashanja do vas ,ve molam da mi pomognete . Chuvam kanarince povekje od 6 godini. Ednoto nozhence mu e oteceno,poradi belegziiite shto im gi stavaat od koga kje se rodat.Ve molam nekako da mi kazhetw, da mi pomognete kako da mu go izvadime,nemozhe da stoi na toa nozhence,ima ogromen otok,i celo vreme cmaee.Mnogu kje vi bidam blagodarna ako mi kazhete kako da mu pomognam,premnogu go sakam,nema da dozvolam da mi umre.Fala vi odnapred.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2014 во 21:01
Odnesi go na veterinar ne cekaj
Jas dodeka imav tigrica za sekoja glupost mu vrtev na veterinarot.......ama ni izbega:(
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.