IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Признавање на Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Признавање на Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 155>
Автор
Порака
cro Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2008
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Признавање на Косово
    Испратена: 21.Март.2008 во 22:56
Ja otvoriv ova tema bidejci se spekulira deka R.Makedonija utre ce ja priznae nezavisnosta na Kosovo.
Pa me interesira vasiot stav vo vrska so ova:

1.Dali se slozuvate R.M da ja priznae nezavisnosta,
2.Koj ce bide odgoveren spored vas ako se priznae Kosovo.


Pozdrav
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:23
Косово е вештачка творевина. Па како може нешто кое е синтетичко и мутирано да биде признаено, а сеуште неспитано и докажано. Значи, Македонија тешко дека ќе го стори тоа.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:29
se pojavi ,...sveznalicata!,...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:37
.........Пазете, кртот е пуштен и на дебело ровари..


,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:38
Уште тоа и фали на Македонија. За ова ќе биде одговорен лично Груевски и не смее да попушти на шиптарски притисок да признава илегално отуѓена територија на друга држава... со ова сами би си го ископале гробот.
Македонија е вечна!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:39
Originally posted by cro cro напиша:

Ja otvoriv ova tema bidejci se spekulira deka R.Makedonija utre ce ja priznae nezavisnosta na Kosovo. -помина денотголема%20насмевка
Pa me interesira vasiot stav vo vrska so ova:

1.Dali se slozuvate R.M da ja priznae nezavisnosta, -не
2.Koj ce bide odgoveren spored vas ako se priznae Kosovo. -Америка и нашиот Црвенковски.....


Pozdrav
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:43
ne smee makedonija nikako da go priznae kosovo !!!!! inace gotovi sme koga ke dojde red kaj nas da baraat nema nikoj da ni pomogne !!!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:49
Мислиш за Србите така? како  и да е....ние имаме поголем проблем сеа од тоа. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
harp13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај harp13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:56
taka e bluyepraer se soglasuvam so tebe
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 01:01
искрено се чудам што полемизирате толку многу околу една едноставна, и веќе завршена работа..

но се гледа дека поим немате од политика,,,се со емоции сте предводени...

You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 01:10
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

искрено се чудам што полемизирате толку многу околу една едноставна, и веќе завршена работа..

но се гледа дека поим немате од политика,,,се со емоции сте предводени...

Слушај девојче да ти кажам нешто. Кога дојде на форумов дојде само за да се фалиш за Косово демек ти си го ослободила се маваше у гради до бесвест. Сега врти сучи со тоа што го викаш демек едноставна и ВЕКЕ  завршена работа можеш да џавкаш колку сакаш......нема тоа така лесно да се случи. и ако ние овде сите немаме поим политика исто така да те потсетам твоите први постови да си ги прочиташ не верувам дека си попаметна од пред некоја недела. Затоа бољи бек оф. додека се вртеше у круг што да одговориш на прости прашања не знам кој кому се смееше.


Македонија има побитни работи од Косово и што се случува во Косово. Ние се бориме за името сега...за нашата историја и за нашата иднина...за Македонија во која ке живеат нашите потомства. Не дозволувајте едно косово повеке да ви го влече паметот.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 07:24
Ке го признае ли Македониjа Косово? Бугарската влада ги призна, да им е..м мамето ненормално..Под притисок биле... За пореден пат сме у шибанио отбор, коj го пали балканот...

Изменето од moira - 22.Март.2008 во 15:58
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 09:47
Sinoka eden moj prijatel albanec mi veli, utre i Makedonija ke go priznae Kosovo, jas velam nema, toj uporno ima. Veli mora da go priznaeme , ne ke ostaneme edinstvena zemja vo regionot sto ne go priznala. Zosto mora , nisto ne morame, ili nekoj so sila ke ni go iznudi priznavanjeto? Veli, se e toa gotovo samo vam ne vi kazuvaat vo javnost, a koga ke kazat, zavrsena rabota.

pa iako i ne sakam da veruvam deka nasava vlada bi napravila takva ludost, ne mozev da ne razmislam i da se zaprasam, sto ako navistina nie bideme staveni pred svrsen cin?

dali i togas makedonskiot narod ke molci i progolta?
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 10:37
Se slozuvam deka ke go priznaeme Kosovo ne zatoa sto sakame ,tuku pod pritisok.
Megutoa spored mene dobro bi bilo toa da se sluci posle NATO samitot.
Da se sedne na masa i da se izvlece sto poveke kar od priznevanjeto na Kosovo.
Sto ke rece da gi uslovime Albanskite politicari kako sto tie celo vreme ne uslovuvaat nas.
A toa od prilika bi bilo ako sakat Kosovo togas nema zakon za jazici, i veenje na znaminja na nekoj si treti stranski drzavi vo MAKEDONIJA.
Istoto treba da se napravi i so haskite slucaji.
Dosega Albancite dobivale 100%sto ke pobarat poradi nesposobni i korumpirai politicari.
Mislam deka e Gruevski dovolno sposoben da izvece maksimum od ovaa situacija.

I pak ke kazam kosovo nikako ne treba da se priznae bez da imame kar od toa.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 155>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.