IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 50>
Прашање: Za kogo bi glasale ako utre ima izbori?
Одговор Гласови Статистика
73 [50,69%]
22 [15,28%]
6 [4,17%]
17 [11,81%]
1 [0,69%]
5 [3,47%]
20 [13,89%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
ivan_grozni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2008
Локација: Western Sahara
Статус: Офлајн
Поени: 267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_grozni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 17:57
e i ova da go procitam .... oficijalen srpskiot pa uste na kosovo .... vo red ... ti zivees vo toa ubeduvanje ili mislis deka nekoj ti veruva ? ..... 
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 18:32
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

премногу националист си Култузин,,,

а за тоа каде се случува во светот,,,знај дека има мноогу примери,,само што не сакаш да ги гледаш...


Ne sum nacionalist ,bas naprotiv.
Za primeri vo svetot kade se vejat znaminja na drugi drzavi, kade ima dva oficijalni jazika ke mora da me podsetis ni edna ne mi teknuva.
Tuku eve ti kontra prasanje so pa tebe ti e tolku vazno pokraj drzavnoto da se vee i zname na tuga zemja ili pak sto tolku ti e vazno vo drzavata da se govorat oficijalni jazika.Toa li ke te napravi ravnopravna?
Pogledni go sobranieto na sto lici, Ahmeti nema dva zbora na Makedonski kazano, ne e toa nacionalizam toa e realnost vo sekoja zemja, za zal ne i vo Makedonija.
Vie pogresno ste ja svatile ili pogresno vi bila tolkuvana ravnopravnosta, ravnopravnost e ti rekov koga site ke ja pocituvame ovaa drzava ke gi pocituvame nejzinite simboli, jazik ,znaminja i himna i koga site ke bideme ednakvi pred zakon , pri baranje rabota ,i tn i tn.
Pogledni kakov apsurd se pravi so toa sto mora da bidat 20% albanci vo administracijata, a nikoj ne gi prasuva tie 20% kolku se sposobni.
Ne e problem neka se i 50 ako se podobri od drugite kandidati, ama nemoze koga konk*riraat za rabota da bidat odbivani luge so mnogu poveke poeni samo zato sto bile Makedonci, apsurdno mnogu i nepravedno.
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 02:17
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:


Ne sum nacionalist ,bas naprotiv.
Za primeri vo svetot kade se vejat znaminja na drugi drzavi, kade ima dva oficijalni jazika ke mora da me podsetis ni edna ne mi teknuva.


еве ти веб страница и поглдни си сам http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_official_languages_by_state
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:


Tuku eve ti kontra prasanje so pa tebe ti e tolku vazno pokraj drzavnoto da se vee i zname na tuga zemja ili pak sto tolku ti e vazno vo drzavata da se govorat oficijalni jazika.Toa li ke te napravi ravnopravna?
Pogledni go sobranieto na sto lici, Ahmeti nema dva zbora na Makedonski kazano, ne e toa nacionalizam toa e realnost vo sekoja zemja, za zal ne i vo Makedonija.
Vie pogresno ste ja svatile ili pogresno vi bila tolkuvana ravnopravnosta, ravnopravnost e ti rekov koga site ke ja pocituvame ovaa drzava ke gi pocituvame nejzinite simboli, jazik ,znaminja i himna i koga site ke bideme ednakvi pred zakon , pri baranje rabota ,i tn i tn.
Pogledni kakov apsurd se pravi so toa sto mora da bidat 20% albanci vo administracijata, a nikoj ne gi prasuva tie 20% kolku se sposobni.
Ne e problem neka se i 50 ako se podobri od drugite kandidati, ama nemoze koga konk*riraat za rabota da bidat odbivani luge so mnogu poveke poeni samo zato sto bile Makedonci, apsurdno mnogu i nepravedno.


ние сме единствените кои ја почитуваме знамето,,идентитетот,,јазикот,,и културата на македонскиот народ,,,додека со сите други соседи си имате проблеми околу тоа,,

кога би биле толку апсурдни тие барања... зарем мислиш дека би биле воопшто земени во консидерација???

за тоа околу вработувањето,,се сложувам со вас,,,секој според способностите,,,но зарем толку неспособни биле Албанците што нивниот број бил толку мал,,во однос на Македонците???или е во прашање нешто друго,,што сега се бара да се корегира???



Изменето од AlbanianGirl - 12.Април.2008 во 02:23
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
Aminta2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aminta2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 08:43
Ќе гласам за единствената опција: ВМРО-ДПМНЕ.


P.S. Албанско девојче, те молам не си прави бајрам на умот.

Се обидуваш да браниш работи што се неодбранливи, но се такви зошто ете, така требало да биде. Повластени сте во секој сегмент, а тоа не е добро, раѓа неубави чуства кај сите.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 11:23
tito uste e so kompir. super, eden parazit pomalce za Grujo.

vtoro, albanskiot jazik neka bide oficijalen, zosto da ne, nema nisto loso vo jazik. ama neka se svestat albancite deka vakva drzava drugde nema da dobijat, i ako se osmelat da ja zloupotrebat nasata dobrina, ke im se vrati posurovo od sto mislele. Kosovo ke bide gradinka vo sporedba...

a za ovie "neodlucnive", neka ne se pravat naivni, znaeme deka se komunjari, ama im e tolku sram i samite da si priznaat... ako nekoj ne gleda deka ovaa vlada e najdobrata vo poslednite 17 godini, moze da e spored mene>
1. glup
2. komunjar
3. glup komunjar

pa sea birajte...
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 16:44
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

tito uste e so kompir. super, eden parazit pomalce za Grujo.

vtoro, albanskiot jazik neka bide oficijalen, zosto da ne, nema nisto loso vo jazik. ama neka se svestat albancite deka vakva drzava drugde nema da dobijat, i ako se osmelat da ja zloupotrebat nasata dobrina, ke im se vrati posurovo od sto mislele. Kosovo ke bide gradinka vo sporedba...

a za ovie "neodlucnive", neka ne se pravat naivni, znaeme deka se komunjari, ama im e tolku sram i samite da si priznaat... ako nekoj ne gleda deka ovaa vlada e najdobrata vo poslednite 17 godini, moze da e spored mene>
1. glup
2. komunjar
3. glup komunjar

pa sea birajte...
 
Во наредниот мандат... веќе ќе мора да биде пополнета изјава на лицето кандидат..дека не е предмет на Законот за Лустрација ..секако своеречно потпишана и во исто време и како документ...со кој во колку има запишани лаги...лицето е веднаш без имунитет ... и е предмет на обработка според  Кривичниот Закон .
Затоа и тој е важечки и е во „погон„ ставен..а Комисијата за која се „лае„ овде дека ја немало....па само новиот парламентарен состав ќе си ја формира..за да биде ЛЕГИТИМНА..
голема%20насмевка
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Gary Cooper Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gary Cooper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 16:49
Ja kje glasam za onoj pacientot Ugrinovski od Titovi levi sili
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 17:25
Originally posted by Gary Cooper Gary Cooper напиша:

Ja kje glasam za onoj pacientot Ugrinovski od Titovi levi sili
 
Ааааааааааааааа маслово ти е зејтин...
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 17:53
sto diskutirate ako pravat kualicija povtorno VMRO-DPA
mislam deka mnogu brzo mak ke vleze vo NATO 
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:28
Би гласал за ДУИ, најсериозна партија во Република Македонија, после неа нормално доаѓа СДСМ.

Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:29
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

sto diskutirate ako pravat kualicija povtorno VMRO-DPA
mislam deka mnogu brzo mak ke vleze vo NATO


Е нема да можат да прават куалиција, нема да може пак ДПА да влезе на власт лажно, како што влезе претходниот пат. Ако се случи тоа, тогаш сигурно нема НАТО.
Кон врв
cro Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2008
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:39
Originally posted by Almahdi Almahdi напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

sto diskutirate ako pravat kualicija povtorno VMRO-DPA
mislam deka mnogu brzo mak ke vleze vo NATO


Е нема да можат да прават куалиција, нема да може пак ДПА да влезе на власт лажно, како што влезе претходниот пат. Ако се случи тоа, тогаш сигурно нема НАТО.

Pa tie samo na toa se oslonuvat da gi zeme Grujo, bidejci nikogas ne go dobile verdiktot na albanskiot elektorat i vo 1998 koga gi zede Ljupco namesto PDP i vo 2006 koga gi zede Grujo namesto DUI.
I sega se postavuva prasanjeto zosto gi zemat da bidat del od vlasta koga ne gi saka albanskiot narod vo Makedonija?
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:52
Originally posted by Almahdi Almahdi напиша:

Би гласал за ДУИ, најсериозна партија во Република Македонија, после неа нормално доаѓа СДСМ.

 
pa dobro...dui i sdsm seriozni partii??????????
pa ti ja napravi najoglemata komedija vo svetoto so ova so go kaza mozes komotno film da reziras!!!oskar ke dobies
Кон врв
Gary Cooper Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gary Cooper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:53
Originally posted by cro cro напиша:

Originally posted by Almahdi Almahdi напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

sto diskutirate ako pravat kualicija povtorno VMRO-DPA
mislam deka mnogu brzo mak ke vleze vo NATO


Е нема да можат да прават куалиција, нема да може пак ДПА да влезе на власт лажно, како што влезе претходниот пат. Ако се случи тоа, тогаш сигурно нема НАТО.

Pa tie samo na toa se oslonuvat da gi zeme Grujo, bidejci nikogas ne go dobile verdiktot na albanskiot elektorat i vo 1998 koga gi zede Ljupco namesto PDP i vo 2006 koga gi zede Grujo namesto DUI.
I sega se postavuva prasanjeto zosto gi zemat da bidat del od vlasta koga ne gi saka albanskiot narod vo Makedonija?


Kako prvo, mnogu gi generalizirash rabotite. Ako si ti Albanec i gi mrazish, ne znachi deka site Albanci ja mrazat DPA. Partijata shto go dobiva mandatot da sostavi vlada odluchuva so kogo kje koalicira. Ti da ne sakash da se stavi poseben chlen vo Ustavot so koj kje se garantira uchestvoto na DUI vo vlasta? (Jas ne sum Albanec, nitu gi branam DPA,samo ti kazhuvam kako stojat rabotite)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.