IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Филмови кои објаснуваат свет и религија..
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Филмови кои објаснуваат свет и религија..

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
hr.lucky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hr.lucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 00:59
Originally posted by ShumadinChe ShumadinChe напиша:

The%20image%20“http://www.realnews247.com/passion_poster.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.
jas go imam gledano.
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 01:09
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Znaci ovdeka bi sakal da se proizneseme za nekoi viduvanja koi se navedeni vo filmovite kolku se tie tocni i dali ja davaat verodostojno slikata za religiozniot momentum vo niv...

Prv bi go navel filmot

The Kingdom

go ima nekoj gledano???



Сум го гледал , па добро филмце.
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 01:10
и Страдањата на Христос сум го гледал.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 01:23
Originally posted by ShumadinChe ShumadinChe напиша:

Go Ima Li Nekoj Gledano "Pasijata Na Hristos" ?


Шумадинче, сега те читнав, правилниот превод не е “Пасијата на Христос“ како што првично беше преведено, бидејќи тоа би значело “Страста на Исус“, но Passion значи и страдање па значи филмот е “Страдањето на Христос“
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 08:50
Film snimen spored vistinskata prikazna na Betty Mahmoody , amerikanka mazena za iranski doktor ... posle mnogu godini brak tie za prv pat odat zaedno vo Iran vo poseta na negovoto semejstvo.... a tamu odednas se se menuva ...

http://www.youtube.com/watch?v=K_kSBvE4Jeo
Кон врв
Azrael Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Azrael Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 11:03
Серијалот Sleeper Cell, Терористичка Келија кој се емитуваше на А1
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ !     
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 13:12
Го гледав Страдание еднаш на тв, не ме импресионираше. Мислам, се одеше на картата да ти стане жал од толку што го мачеле Исус, но искрено, Мел Гибсон претерал, и наместо жалење, чувствуваш гадење. Не е точно дека Исус бил толку многу тепан, раскрварен. Римјаните кон него се однесувале како кон секој друг осуденик на распнување. Немало зошто да го мразат него повеќе од другите затоа што не работел против нив.
Единствен филм за Исус што ми се допаднал во секоја смисла е Исус од Назарет, во режија на Франко Ѕефирели. Убава, нежна, човечка приказна.
Овие другиве што сте ги спомнале ги немам гледано, ама штом некој филм е американска продукција, се знае што ќе ти понуди.
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.
Кон врв
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 13:32
abe vo se ima i vistini i nevistini...

sekoj film pokraj vistinata e dopolnet i so malku imaginacija(ili malku poveke)...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 13:51
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by ShumadinChe ShumadinChe напиша:

Go Ima Li Nekoj Gledano "Pasijata Na Hristos" ?


Шумадинче, сега те читнав, правилниот превод не е “Пасијата на Христос“ како што првично беше преведено, бидејќи тоа би значело “Страста на Исус“, но Passion значи и страдање па значи филмот е “Страдањето на Христос“


Dobro de. Izvini Ako Sum Zgreshil. Znam Deka E Super Film.
Zoshto Makedoncive "Na Tajnata Vechera Ne Imaat Staveno Prevot".
tuku Samo Tochki. Koga Go Gledav Na Hrvatski Kazuvashe Nesho za Muhammed.A.S Mislam Go Imam I Momentalno Doma Na Dvata Prevodi.


Изменето од ShumadinChe - 19.Март.2008 во 13:54
Nothing Remains !!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 15:03
Da se vratime na Dolinata na Volcite sto mislite kolku e vistinito onaa sto se slucuva tamu osobeno so platenicite koi dejstvuvaat i nemoznosta na amerikanskata vojska da gi kontrolira..?
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 15:03
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Da se vratime na Dolinata na Volcite sto mislite kolku e vistinito onaa sto se slucuva tamu osobeno so platenicite koi dejstvuvaat i nemoznosta na amerikanskata vojska da gi kontrolira..?


Ne go Imam Gledano Toj film Bate среќа
Nothing Remains !!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 15:08
Originally posted by ShumadinChe ShumadinChe напиша:

The%20image%20“http://www.realnews247.com/passion_poster.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.



ovoj film e horor.go preteraa

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 15:12
Originally posted by IQ IQ напиша:


ovoj film e horor.go preteraa


Za Kogo Kako. голема%20насмевка
Nothing Remains !!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 15:14
Originally posted by ShumadinChe ShumadinChe напиша:


Originally posted by IQ IQ напиша:

ovoj film e horor.go preteraa


Za Kogo Kako. голема%20насмевка



abe ajde plachev choveche, ja ne placham na film

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.