IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Како се викаше?????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како се викаше?????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
taurus 88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај taurus 88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како се викаше?????
    Испратена: 17.Март.2008 во 15:26
ЗДРАВО! ЗНАМ ДЕКА ПОСТОЈАТ МНОГУ ФИЛМОВИ ЗА КОИ НЕ ГО ЗНАЕТЕ ВИСТИНСКИОТ НАСЛОВ А ГИ ИМАТЕ ГЛЕДАНО...ПА ЗАТОА ЕВЕ ДОБРА ИДЕЈА МЕЃУСЕБНО ДА СИ ПОМАГАМЕ СЕ СО ЦЕЛ ДА СЕ ДОЗНАЕ ИМЕТО НА ФИЛМОТ..
ИЛИ ПАК АКО ГО ЗНАЕТЕ ФИЛМОТ СО МАКЕДОНСКИ,СРПСКИ,ХРВАТСКИ,ПРЕВОД МОЖЕВИ ЌЕ ВИ ПОМОГНЕМЕ СО ОРИГИНАЛНИОТ НАСЛОВ(АНГЛИСКИ ИЛИ КАКО БИЛО)СЕПАК И ВИЕ ТРЕБА ДА ПОМОГНЕТЕ СО НЕШТО ИЛИ ДА КАЖЕТЕ КОИ ГЛУМЦИ ГЛУМАТ ИЛИ НАКРАТКО ДА ЈА РАСКАЖЕТЕ ПРИКАЗНАТА...

Изменето од mamma - 29.Март.2008 во 23:13
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:58
Eee bas interesna tema..momentalno ne mi ide neso na pamet..ali obavezno ovde ke se obratam koa ke mi dojde..
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 21:01
абе јас имам премногу филмови гледано ......ни сама не знам колку тоа многу ама со насловите ич добро не стојам. во двд-тека проверуваат на компјутер кој го имам гледано а кој не за да го земамнамигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 22:36


Имам еден другар кој е фанатик за филмови и кога сакам да го прашам за некој филм дури и не му го кажувам ни името на глумците (пошто не ги знам ), само му ги опишувам или му кажувам у кој друг филм глумеле и овој се ми кажува Цар е! Па колку и да не знаете - сигурно би можел и јас да ви го најдам одговорот


Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 00:47
aj da te vidam,....голема%20насмевка
 ,...kako se vikashe onoj film so sean connery i ketrin zeta jones,....kade  shto izvrshija  pljachka vo bankata,......... vo  zgradata na petronas vo kuala lumpur?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 01:18
Stapica
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 12:19
Originally posted by brza brza напиша:

aj da te vidam,....голема%20насмевка ,...kako se vikashe onoj film so sean connery i ketrin zeta jones,....kade  shto izvrshija  pljachka vo bankata,......... vo  zgradata na petronas vo kuala lumpur?


Entrapment
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 19:21
Bas super,vo filmot glavni glumci se Hju Grant i Melani Grifit,komedija 100 ludje prasav i nikoj ne moze da mi pomogne.Hju raboti kako broker,ima bogata zena,ama ljubovnica mu e Melani(mislam deka bese taa)i saka da i se javi na ljubovnicata,zorle go tera kuceto da go seta,za da se ,,izvadi,,a nadvor istura dozd,i po greska od govornicava,namesto na ljubovnicata go vrti brojot na zena mu.E tuka zapocnuva se....Odnapred blagodaram!!!!
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 21:43
au, pojma nemamтага
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 23:30
Originally posted by VE007MK VE007MK напиша:

Bas super,vo filmot glavni glumci se Hju Grant i Melani Grifit,komedija 100 ludje prasav i nikoj ne moze da mi pomogne.Hju raboti kako broker,ima bogata zena,ama ljubovnica mu e Melani(mislam deka bese taa)i saka da i se javi na ljubovnicata,zorle go tera kuceto da go seta,za da se ,,izvadi,,a nadvor istura dozd,i po greska od govornicava,namesto na ljubovnicata go vrti brojot na zena mu.E tuka zapocnuva se....Odnapred blagodaram!!!!
   e,izgleda pogreshno si mislela,...nema takov film so niv dvajca,...kolku shto znam!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 10:16
Dobro ako ne e Melani,sodrzinava na nikoj li ne mu e poznata????Kolku bi sakala nekoj da se najde sto moze da pomogne,ama komedijava e strasna,ke se uverite dokolku nekoj sto se razbira vo filmovi procita za problemov.Go gledav na ,,NOVA,,
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 15:01
Колку што знам, нема ваков филм со Хју Грант и Мелани Грифит, поточно, мислам дека тие двајца не ни глумеле во филм заедно, барем колку што знам јас...
а сигурна си дека е Хју Грант? Ги имам повеќето филмови со него гледано, и мислам дека немаше ваква улога... можеби грешам?
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 19:59
Originally posted by VE007MK VE007MK напиша:

Dobro ako ne e Melani,sodrzinava na nikoj li ne mu e poznata????Kolku bi sakala nekoj da se najde sto moze da pomogne,ama komedijava e strasna,ke se uverite dokolku nekoj sto se razbira vo filmovi procita za problemov.Go gledav na ,,NOVA,,
pa,ne go vide i naslovot na nova?,....a,inache ima hugh ,snimeno poveke filmovi so drew barrymore,...mozebi e nekoj od niv,....daj malku poprecizno sodrzinata,...ili kako,...se vikale vo filmot,...toj i taa,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 16:01
Ama naslovot ne go vidov,samo sto pocnal,garant Hju Grant glumi,Hju e broker,ima mn. bogata zena i ubava,ama sekoj den mama,tato,maski na lice,maski na kosa,fitnes,i toj si ima ljubovnica (koja li bese nekoja sto lici na Melani Grifit)i e mn. umoren od se,od rabota,od zena,od zivot i dodeka zena mu vesba doma toj mora da se javi na ljubovnicata,i trba da odi do bliskata tel. govornica,arno ama nadvor istura dozd,i toj se vadi deka ke go seta kuceto,a kuceto ne saka da mrdne,zorle go vlece za kaisot,i od govor. namesto na ljubovn. go vrti br. na zena mu taa se javuva i toj....i natamu...pa slucajno(samo toa moze nemu da mu se sluci)so ljubovn. zatalkuvaat vo eden crnecki kvart i tamu 300 dalgi i i i i i(kicmata na brat mu)Ne sum laik za filmovi,i sakam da gledam ubavi filmovi,ama sto mi stana za filmov,i me fati eden inaet deka ke go odgatnam tainstvenoto ime,bas si rekov ,,imalo spas,,aj Ve molam pomognete
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.