IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - HZ. MEHDI (A.R.)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

HZ. MEHDI (A.R.)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 12131415>
Автор
Порака
HILAFET_CH Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HILAFET_CH Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 00:55
pa kazi tempo jas se turiv od citajne na temava negde ne procitav koj ke bide toa zlo
Кон врв
HILAFET_CH Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HILAFET_CH Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 00:59
nisto od toa....
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 00:59
hahahhahahahaa

ne be........ja vikam taka bese.... sea gledam site sme tuka pa taka da.....izmeneti se nekoi raboti....


ama ajde...neka bide po tvoe......



iamse u eden film dojde sin mu na satanata.....

mos taj ke bide losio..........

moze li i ja da dojdam so vas koga ke go pobeduvate.....
???????????????


end off days 15...14...13....
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 00:59
Originally posted by HILAFET_CH HILAFET_CH напиша:

pa kazi tempo jas se turiv od citajne na temava negde ne procitav koj ke bide toa zlo



Pa sega jas ne ja znam tvojata definicija za zloto ama ovdeka se zboruva za ZLO a zlo e se sto e protiv coveka i Boga....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
HILAFET_CH Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HILAFET_CH Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 01:03
pa zloto e i za mene zlo no jas sakav da znam dali zloto ke bide vo covecka forma ili ke bide vo nekoj vid visa sila me interesira kako e opisano toa zlo vo vasite knigi.
Кон врв
HILAFET_CH Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HILAFET_CH Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 01:07
Nisto templo od mojot odgovor jas moram na spiejne utre se radoti pa se nadevam deka ke mi odgovoris uttre ke procitam.
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 01:10
da ajde...
ja mislam deka zloto ke bide taj sin mu satanata..........

i zamislete si deka hristijanite u muslimanite i ateistite(oti sme druzeljubivi ne za drugo) ke odete zaedno u vojna protiv neko....



ke  bide pointeresno so ke se desava dodeka go najdete nego koa ke go pobeduvate......


:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
end off days 15...14...13....
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 01:11
Hilafet, дадов објаснување што е тоа зло и кој ќе биде дел од него. На кратко - и луѓето и демоните ќе бидат дел од него...
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 01:18
Originally posted by HILAFET_CH HILAFET_CH напиша:

pa zloto e i za mene zlo no jas sakav da znam dali zloto ke bide vo covecka forma ili ke bide vo nekoj vid visa sila me interesira kako e opisano toa zlo vo vasite knigi.



19 Зашто во тие дни ќе има неволја каква немало од почетокот на Божјото создавање, па досега, и нема да биде.

20 И ако Господ не ги скрати тие дни, не би се спасил ниеден човек; но заради избраните, кои ги избра, ги скрати дните.

21 И ако некој ви рече тогаш: ‘Еве, тука е Христос! Ене, таму!’ не верувајте;

22 зашто ќе се појават лажни христоси и лажни пророци и ќе покажат знаци и чуда, за да ги измамат избраните, ако е можно.

23 А вие внимавајте! Ете, ви кажав сè однапред!”

24 ”Во тие дни - после тие неволји - сонцето ќе потемни и месечината нема да ја дава својата светлина,

25 ѕвездите ќе паѓаат од небото и небесните сили ќе се расклатат.

26 И тогаш ќе Го видат Човечкиот Син како доаѓа на облаците, со голема сила и слава.

27 И тогаш, Тој ќе ги испрати Своите ангели и ќе ги собере своите избрани од четирите ветра, од крајот на земјата до крајот на небото.”
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 01:54
Падишах, Требо, Влад и Темплариус - ако дадете уште еден единствен коментар надвор од темата, ќе бидете банирани!
Кон врв
Padisah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 393
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Padisah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 01:56
голема%20насмевка
Sultan Ulü-l Ebsar
T.Han B.Osman bin lahavle
Daimi Muzaffer
Dünya Fatihi Haşmetli ve Ulu Sultan
Кон врв
Padisah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 393
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Padisah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 01:57
aj leka nokзевање
Sultan Ulü-l Ebsar
T.Han B.Osman bin lahavle
Daimi Muzaffer
Dünya Fatihi Haşmetli ve Ulu Sultan
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 02:13
Требо и Влад една недела одмор. Уште некој?
Кон врв
HILAFET_CH Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HILAFET_CH Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 15:46
trebo ne go poznavam ali na vlad ova mu trebase da oladi malce trcase ko na maraton
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 12131415>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.