IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Kолку сте се промениле
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kолку сте се промениле

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 161718
Автор
Порака
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2012 во 18:50
кога ќе почнам да се анализирам себеси
каква бев пред неколку месеци и каква сум сега, моето однесување,размислување...
се чудам како можеше до толку да се сменам...

Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2012 во 19:08
Знам дека заради еден увид, сознание, спознание - што и да беше сето тоа што ме тресна јако од глава ми ги измести сите тектонски плочи... до степен што и дишењето и спиењето ми се изреметени, а јас сум се понапната со себе. Кога заспивам ко да тонам а и дишењето ми е ко да не дишам... немам појма што ми се случува изненадување Се сменив скрос, ова не бев јас, немам појма што по ѓаволите ми се случува....
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
LGBT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LGBT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2012 во 21:09
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Знам дека заради еден увид, сознание, спознание - што и да беше сето тоа што ме тресна јако од глава ми ги измести сите тектонски плочи... до степен што и дишењето и спиењето ми се изреметени, а јас сум се понапната со себе. Кога заспивам ко да тонам а и дишењето ми е ко да не дишам... немам појма што ми се случува изненадување Се сменив скрос, ова не бев јас, немам појма што по ѓаволите ми се случува....



Доколку тоа чувство на паѓање и тешко дишење е многу силно добронамерно те советувам да посетиш психијатар да види дали ти треба терапија со лекови.

Он топик:
Не ми се верува како од наивно добродушно дете што се дружи со сите израснав во асоцијален тинејџер што не чувствува љубов спрема никого, најверојатно затоа што многу ме повредија личности од кои најмалку ја очекував таа отфрленост. Се надевам дека ќе го најдам детето во себе повторно , бидејки многу го сакам и многу ќе го разочара восрасниот човек во кого тоа се претвори. Но ми требаат луѓе што се грижат за мене за да го постигнам тоа.. а не куп луѓе што ќе ме палат на клада.
Кон врв
Anita1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 898
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anita1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2012 во 22:49
dosta sum promeneta ...za razlika od porano ..valjda godinite si go pravat toa iskustvo
jas sum jas....
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2019 во 20:44
Леле целосно. Не можам да трпам драма веќе... а која драма бев чоече голема насмевка доста е
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 161718
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.