IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Српска музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Српска музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 15>
Прашање: SRPSKA MUZIKA
Одговор Гласови Статистика
22 [59,46%]
15 [40,54%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 00:24
па српска музика може да биде било каква музика газење%20од%20смеење
а добро ти е ова дека преферираш македонска, фала богу така треба
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 00:41
Srpska....kako EKV???Ili...JK??

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 17:43
Ne sakam srpsko,stvarno poprvo bi slusala nasa muzika..
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 06:17
Српска како: Бед Копи, Канда Коџа и Небојша, Дел Арно бенд, Заклана Чељад, Дарквуд Даб, Борке Цар Лимана, Рингишпил (колку ми е криво што овој бенд не го гледав во живо). МАДРЕД.
Ако може босанска исто така: Дубиоза Колектив, DJ AHMAAD...
Во последно време сум повеќе на српска музика отколку на македонска.
Додека не излезе некое квалитетно студиско издание, само на сфирки ќе слушам македонска музика, и на журки (dnb сцената е во подем месецов).

Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2009 во 08:47
Слушам и е добра музика.Наjдобрата на Балканите
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 16:19

Каде ќе се сончаат Цеца, Сека, Брена..?

Наташа Беквалац на Миконос, Цеца на Кипар, Сека и Вељко во Египет и Шпанија...

Сека Алексиќ, Цеца Ражнатовиќ, Лепа Брена и Наташа Беквалац откриваат дека поголем дел од летото ќе го поминат работно, но и дека ќе најдат време за одмор на егзотична дестинација, како Сејшелите, Миконос, Шарм ел Шеик, Кипар, Мајами...

Сека Алексиќ на летување ќе отпатува кон крајот на август, најпрво во Египет, а потоа во Шпанија.

- Јас и Вељко одлучивме заедно со пријателите да отпатуваме во Шарм ел Шеик, а кон средината на септември ќе одиме во Шпанија на две недели, каде ќе закупиме ексклузивна вила, открива Сека за Press.

Лепа Брена секоја година оди на семеен одмор со сопругот Боба Живојиновиќ и синовите Филип, Стефан и Виктор, а освен во Мајаке, каде со години летуваат, ова лето ќе го посетат и хрватското летувалиште Нови Винодолски.

- Ако стигнеме ќе отидеме и до Турција и Грција, рече Брена.

Светлана Цеца Ражнатовиќ летото ќе го помине завршувајќи го долго очекуваниот албум, но и традиционално ќе се одмори со семејството во луксузната вила на Кипар.

- Вредно работам на завршувањето на ЦД-то. Тоа ми е приоритет бидејќи сакам своите фанови да ги израдувам со нови песни. Секако, ќе најдам време за одмор со семејството во својата куќа во Аја Напи, вели Цеца.

Новосадската поп пејачка Наташа Беквалац летото ќе го помине работно на Црногорското приморје, а потоа открива дека ќе отпатува со сопругот на Миконос.

- Летото ќе го поминам работно во Црна Гора во „Splendid“, каде воедно и ќе се одмарам. Потоа, како и секоја година, Данило и јас ќе отидеме на нашите омилени плажи на Миконос, рече Наташа.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 18:23
У солариум ќе се кварцаат.

___
Слушам, ама не турбо.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 18:50
абе какви црни цеца, сека и компаниија...не

слушнете малку од панкот од Нови сад, има бендови за сечиј вкус да
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 18:56
Панкот од Нови Сад е единствено преостало нешто со панк тематика на Балканов.
Српска музика како жанр - фала богу - не постои голема%20насмевкаплазење
СМАК , Абонос , Дисциплина Кичме , Шарло , ЕКВ да и таканатака . . . среќа
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 18:57
Originally posted by емил емил напиша:
П.С. - Која е оваа ? О.О
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 19:54
opsaaaaaaaa.......tooooo cecoooo.....mesaj malaaaaa.....op, op, op .....lomi ga majstoreee.....свиркање
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 19:55
Не е Цеца, Сека е.
(специјализирана сум )
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 20:04
'Ceca' e univerzalen zbor za site novokomponovani pevaljki ....ceco, ko te ne voli nek ga grom udari.....газење%20од%20смеење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 06:19
Карлеуша бара војна со Севе и Брена

Кога не знаеш што со себе, удри по колегите! Јелена Карлеуша, која пред два дена имаше настап во „Трокадеро“ дискотеката во Будва за време на паузите меѓу песните ги прозва Северина Вучковиќ и Лепа Брена. Пред преполниот клуб „малата која живее од скандали“ прво ја потфати хрватската пејачка.

- Немам обичај да пеам песни од своите колешки, а оваа е една од трите кои ги ценам. Има снимено филм на јахта. Јас сè уште немам снимено филм, но никогаш не се знае, рече ЈК и ја запеа песната „Gas, gas“.

И кога сите помислија дека Карлеуша ќе запре со прозивките, таа одненадеж почна да ја пее песната „Mile voli disko“. Сепак, после една строфа и рефренот одеднаш запре со пеењето.

- Стоп, стоп, стоп! Оваа песна е многу досадна. Ај да пееме нешто мое, рече ЈК.

По се изгледа дека Карлеуша ја изгустирала Сека Алексиќ, па сега бара нови жртви. Сепак, се сомневаме дека двете споменати пејачки ќе се спуштат на нејзино ниво. Најверојатно ЈК ќе мора да бара нова жртва!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.