IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Од крајност во крајност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Од крајност во крајност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 23:17
Не верувам дека некој колку и да е „модерен“ ќе се согласи со новиот закон на Холандија. Еве јас, колку и да сум отворена за некои прашања, на пример за хомосексуалноста, со ова не се согласувам. Додека пак оние кои ги осудуваат хомосексуалците изгледа дека го избегнуваат проблемот во Иран...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 23:25
АААА,ШТО ИМА ВО ИРАН?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 23:32
Ништо што би те зачудило тебе...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 23:34
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Не верувам дека некој колку и да е „модерен“ ќе се согласи со новиот закон на Холандија. Еве јас, колку и да сум отворена за некои прашања, на пример за хомосексуалноста, со ова не се согласувам. Додека пак оние кои ги осудуваат хомосексуалците изгледа дека го избегнуваат проблемот во Иран...


...pa oni i memaat problem izglea u iran, ustvari problem im je detekcijata samo, a posle gi reshavaat problemite...abe...pametni se u Iran...koa moze da imaat i po tri zeni...normalno deka ke nema pederi...zasho da ima-nema potreba...голема%20насмевка
Кон врв
Freya Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 491
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Freya Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 23:35
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Не верувам дека некој колку и да е „модерен“ ќе се согласи со новиот закон на Холандија. Еве јас, колку и да сум отворена за некои прашања, на пример за хомосексуалноста, со ова не се согласувам. Додека пак оние кои ги осудуваат хомосексуалците изгледа дека го избегнуваат проблемот во Иран...



Monuska jas ne gi osuduvam homoseksualcite ama ne gi ni podrzuvam, a toa stho ne gi podrzuvam ne znaci deka go opravduvam toa stho se slucuva vo Iran.Nieden covek ne zasluzil da bide ubien, a najmalku pak zatoa stho e homoseksualec.намигнување
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 23:48
Originally posted by Freya Freya напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Не верувам дека некој колку и да е „модерен“ ќе се согласи со новиот закон на Холандија. Еве јас, колку и да сум отворена за некои прашања, на пример за хомосексуалноста, со ова не се согласувам. Додека пак оние кои ги осудуваат хомосексуалците изгледа дека го избегнуваат проблемот во Иран...
Monuska jas ne gi osuduvam homoseksualcite ama ne gi ni podrzuvam, a toa stho ne gi podrzuvam ne znaci deka go opravduvam toa stho se slucuva vo Iran.Nieden covek ne zasluzil da bide ubien, a najmalku pak zatoa stho e homoseksualec.намигнување


Тоа е во ред, не сакав да те посочувам тебе, какво и да е мислењето ми се допаѓа кога не е наметнато, тоа и ми беше поентата на некој начин, џабе е да навредуваме или да им пресудуваме најлоши казни, кога сите знаеме дека сепак и нема што многу да се направи во врска со хомосексуланоста, а според мене не ни треба. Ако е ова решението на овој „феномен“ мислам дека многумина би го смениле мислењето
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 23:48
ДАЈ ТОГАШ И ДРОГАТА ДА ЈА ЛЕГАЛИЗИРАМЕ!СИ ОДИШ ВО СЕКОЈА ТРАФИКА,СИ КУПИШ ПОЕФТИНО ОД СЕГА ,СИ СЕДНЕШ НА КЛУПА ПРЕД ЗГРАДА УЧИЛИШТЕ ИЛИ НЕМА ВРСКА КАДЕ,КАЈ СЕ НАЈДЕ ЗГОДНО ПРОМЕТНО МЕСТО И ГОТОВООО!!!..ДЕЦА ,МА КОЈ ГИ ФЕРМА,И ТИЕ КОГА ЌЕ ПООДРАСНАТ ЌЕ САКААТ ДА ПРОБААТ! ...ТОА ЛИ БРЕ ЛУЃЕ ГО САКАТЕ,НЕ МОЖАМ АМА ИЧ ДА ВЕ СВАТАМ!ЕБАВИ ТОА ТРУЛАТА ЕВРОПА, ДАНСКА И ХОЛАНДИЈА..!ТИЕ НЕ МОЖАТ ТОА ДА ГО ИСКОРЕНАТ,ЗАРАСНАТИ СЕ МНОГУ ВО КОРОВ,ЗАТОА Е ТАКА КАЈ НИВ,АМА СРЕЌА ИМААТ ПАРИ ПА СЕ ЛЕКУВААТ!ЗАРЕМ НЕ ГЛЕДАТЕ ДЕКА КАЈ НАС УМИРААТ ЛУЃЕ ЗА БАНАЛНИ ЕФТИНИ ЛЕКОВИ ...А НЕ ДА СЕ ЛЕЧАТ ОД ТЕШКИ ЗАВИСНОСТИ..!!ТОА ЛИ ГО САКАТЕ...?...ГИ ПОДРЖУВА НЕКОЈ ПЕДЕРИВЕ,А КОГА ЌЕ СЕ НАМНОЖАТ(ПРИЈАВАТ ЛИ,ЗАЧЛЕНАТ...ШТО ЗНАМ ШТО) ,ЌЕ ИМ БИДЕ КРИВО КОГА ЌЕ НЕ НАРЕЧАТ ПЕДЕРСКА ДРЖАВА!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 23:50
ТРЕБА КОРОВОТ НА ВРЕМЕ ДА СЕ ЧИСТИ..ПИРЕЈОТ Е ЛОША ТРЕВКА!!!МАКАР И ЗАКОНИ ОД ИСТОК..ТАА Е СТАРА ЦИВИЛИЗАЦИЈА..НЕМААТ ГАЈЛЕ ТИЕ..!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 23:50
ZAGI  za so se zborit tuka????????????????
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 23:52
Зошто читаш селективно? Уште со самото постирање на темата напоменав дека не ми се допаѓаат воопшто и двете работи.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2010 во 14:38
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Се мислев дали да ја ставам темава,и ја ставив зошто не ми се преоѓаше преку работиве што ги прочитав.

Прво останав запрепастена кога прочитав во весник дека во Холандија ќе донесат закон (или е веќе донесен, не сум сигурна) со кој е дозволено да се има секс во парк. Нормално, холанѓаните мислеле на се, па забраниле во близина на детски паркови (а тоа што деца ќе минуваат покрај нив заборавиле). Холанѓаните повторно се вадат како со случајот за легализирање марихуана, во смисла ако веќе има вакви работи зошто да не бидат легални.
Второ не ми се веруваше кога прочитав дека е погубено малолетно момче во Иран затоа што било хомосексуалец, а што е најтрагично од се ова момче е само еден пример од многуте што секојдневно таму се случуваат. По ова и не се зачудев многу кога прочитав дека иранскиот претседател рекол дека во неговата земја не постои „феноменот“ хомосексуалност и нема хомосексуалци.

Е сега, на форумов многу се дебатираше за вакви работи, а очигледно е дека ваквите размислувања не водат до решенија, затоа што во овој случај според мене ужасно грешат двете страни. Не сакам повторно да разгорувам караници, но очигледно е дека светов оди од крајности во крајности па сакам да видам што мислите за ова.
 
 
Не ме чуди Холандија и се е можно, не сум запознаена дали
овој закон е веќе донесен, но како и да е јас сум против...
ако продолжиме на овој начин и ова биде прифатено и во останатите земји до каде ќе стигне светот,
ќе настапи целосна анархија, секој да прави што сака и каде сакаболен за мене сепак сексуалниот чин е нешто приватно и сум против секс во парк...
тука кај нас постојат казни за секс на јавно место и потполно ги поддржувам.
За вториот случај сум исто против и навистина не можам да сфатам како може да постојат такви казниизненадување жално !


Изменето од Schatzii - 08.Октомври.2010 во 14:39
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 23:37
aaa... ovaaaaa...

Treba sam da si doneses zenska u parkot ili vekje ima tamu sto cekaat?
Incredible Blue
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 23:42
смеење холанѓаните можеби ќе се погрижат и за тоа
и ќе добиеш се на тацнаплазење
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 23:43
Jas bi sepak holangjanka...
Incredible Blue
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.