IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Кадрава или права коса?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кадрава или права коса?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
Автор
Порака
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 11:28
e bi mila ovie na vtorata slika bi gi odbrala
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 17:30


Изменето од mistake - 02.Февруари.2011 во 16:56
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 11:04
Точно..се сложувам со бијонсе1..иако имам виткана коса,понекогаш ја исправувам,а понекогаш ме фаќа период кога сакам дури уште повеќе да ја навиткам од тоа што ми е,и навистина убаво изгледа..се слагам и со тоа дека побитно е косата да е негувана..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
kate v. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kate v. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 13:32
pa jas licno imam kadrava kosa no sepak bi sakala prava.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 17:14
                                      

Eve uste nekolku frizuri na prava "peglana" kosa .....
na kadrava prirodna kosa.......
malku pohrabri nijansi na plava i crvena boja....... pravo osevzuvanje .......
So primerite na ovie lepotici mozete i vie da prevzemete merki i da se osvezite so nekoja od ovie idei .........
proletta prosto ve tera na toa......bez da se zamoruvate dali i koja forma ke vi stoi.....kadrava ili prava.....



Изменето од bijonse1 - 23.Април.2009 во 17:26
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 22:18
peglanje%20kose%20

samounishtuvanje....
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 14:34
Имам права коса така како испрекршена, малку брановита и претежно сакам фризури кои бараат права коса Боб( паж), шишки, кратки фризури. МНогу ретко добивам желба да ја навиткам косата но и тоа се случува. Омилени витканици ми се пуцвалите а топ-стил ми е Гламурот од 30-тите Чарлстонтрепкање
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Glammur Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glammur Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 15:54
Мене природно ми е виткана косата... и тоа само на краевите. А бидејќи имам пократка коса воопшто убаво не изгледа. Затоа ја пеглам! Бидејќи „пеглана“ навистина поубаво ми стои... а и многу луѓе ми го имаат кажано тоа.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 15:58
Talasesta e mojata prirodnoсреќа
obozavam ispeglana ,pravo
ama izvitkana na vrvcinjata
izgledot e mnogu zenstven i sexy..


Изменето од Valerija - 06.Октомври.2011 во 16:00
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
tevis Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tevis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 20:15
Права имам..а пак понекогаш ако ја навиткам со фигаро по половина час ми се исправува...
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 23:59
imam vitkana malku a mnogu sakam prava i zatoa ja peglamтрепкање
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 11:08
g
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 11:17
витканата коса е моја судбинавоздивнување
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 12:56
Имам брановита коса...И некогаш ја пеглам...кога ќе ми текнесреќа
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.