IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Кадрава или права коса?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кадрава или права коса?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
Doesnt Matter Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Doesnt Matter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кадрава или права коса?
    Испратена: 15.Март.2008 во 01:32
каква коса сакате да имате, која стои поубаво , кадрава или права? Зошто?
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 01:33
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 01:46
имам многу права коса. што понекогаш (како сега) ми оди на живец. исто како да ја пеглам. па за да сменам малце не ја фенирам воопшто и после добро миење и регенерации и не ја чешлам туку ја собирам само во репче мокра и така ја оставам да се засуши. потоа и ставам пена и ја прекршувам сушејки ја надолу наведната и излегува виткана. патем бојата ми е природно црна.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 02:15
ja neam niti kadrava niti prava kosa.....i ja ne znam kakva mi e.....ali koa ke ja napravam doteram....zenskite sami si se lepat do mene
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 09:40
кадрава коса со вечна аспирација за исправање,... некогаш ми успева,... ама почесто не,... тага ама тука е што е,... па затоа ја пеглам секој ден голема%20насмевкаголема%20насмевка знам дека не чини,... ама не можам да се исчешлам ако не ја испеглам,... трепкање кога бев мала имав она,... ептееен црна коса,... и пред некој ден гледав слики и правев споредба,... косава ми станала темнокафена... или светло црна,... само не разбирам како тоа.... збунетост
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 10:48
bi sakala prava kosa no mojata kosa ne ni prava ni kadrva
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 13:51
Многу ми е мека па ако не ја исчешлам и исфенирам сама ми се витка. Ако ме мрзи да ја местам често сум бушава и ми велат дека така повеќе ме личи
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 14:34
...prava, skroz prava.....meka svilenkasta.....a bi sakala barem malku vitkana da mi e......hahahahaha....sekogas go sakas ona sto go nemas.....hahahahahaha......
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 15:49
[QUOTE=girl15]bi sakala prava kosa no mojata kosa ne ni prava ni kadrva[/QUOTE) I jas bi sakala ili-ili, a taa e pomegju ni takva ni vakva!лутина
always look on the bright side of the life!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 16:48
Originally posted by moira moira напиша:

...prava, skroz prava.....meka svilenkasta.....a bi sakala barem malku vitkana da mi e......hahahahaha....sekogas go sakas ona sto go nemas.....hahahahahaha......


taka e tie sto imaat prava , sakaat da im e vitkana, a tie sto imaat vitkana sakaat prava...
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 16:59
MOjata kosa e vitkana i ja mrazam ama vistinski ja mrazam.Koga ke odam na frizer da mi ja ispeglaat sum najsrekna , i ne e deka nemam prava kosa pa zatoa nego site sto me znaat mi vikaat deka prava kosa poubavo mi stoi.Ama toa e majka priroda takva kosa mi dala ili mozebi e kriv genot na tatko mi ?!?!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 20:14
Iam vitkana kosa,osobeno na kraevite lokni kako krofni ja si gi vikam..ne mozam da izberam pomegu prava i vitkana kosa..se zavisi na kogo kako mu stoi..ja ne bi ja peglala mojata,dokolku mi stoese vakva kako so mi e sega..ama moram bidejki sum kako buv posle banjanje..
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 20:27
Originally posted by Eli Eli напиша:

Iam vitkana kosa,osobeno na kraevite lokni kako krofni ja si gi vikam..ne mozam da izberam pomegu prava i vitkana kosa..se zavisi na kogo kako mu stoi..ja ne bi ja peglala mojata,dokolku mi stoese vakva kako so mi e sega..ama moram bidejki sum kako buv posle banjanje..


како јас сега, секое влакно своја политика... ама не ми пречи

Изменето од Monuska - 15.Март.2008 во 20:27
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 21:22
CEL ZIVOT IMAM VITKANA KOSA
I CEL ZIVOT JA ISPRAVAM
AMA TVRDOGLAVA, MAJKATA...
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.