IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Chemtrails-траги на небото
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Chemtrails-траги на небото

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Chemtrails-траги на небото
    Испратена: 13.Март.2008 во 10:14


Chemtrails се траги на небото кои се јавуваат како резултат на прскање на небото од страна на одредени авиони. По извесно време трагите исчезнуваат(се разредуваат) во воздухот, и паѓаат на земјата. Се смета дека овие траги се поразлични од оние што вообичаено ги оставаат авионите зад себе. Разликата е во хемискиот состав за кој се смета дека е штетен и опасен по здравјето на луѓето, животните и дека доведува и до загадување на почвата. Правени се дури и испитувања според кои е дојдено до заклучок дека кога трагите ќе се распрснат низ воздухот и ќе паднат на земјата тие во себе содржат опасни отрови. Од аспект на влијанието врз луѓето, во областите каде имало доста прскања од овој вид и појава на Траги, забележени се одредени кожни заболувања, проблеми кај дишните патишта и сл.
Инаку вакви Траги се забележани во Америка, Европа, Австралија итн. Забележани се и во Хрватска, Србија па и Грција како наши поблиски соседи. Колку за информација Трагите влегуваат во "теоријa на завера".

Еве и неколку линкoви за оваа појава:
http://en.wikipedia.org/wiki/Chemtrail_conspiracy_theory
http://home.iae.nl/users/lightnet/world/chemtrailsworld.htm
еве и од Белград една снимка:
http://www.youtube.com/watch?v=jFrkD8W842Q

а овa е сајтот на Хрватите за Chemtrails:
http://www.cro-chemtrails.info/
Кој го интересира оваа појава може да истражува понатаму преку Гоогле.


Изменето од Astra - 13.Март.2008 во 10:45
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 10:15
изненадување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 14:53
лошо ни се пишува
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 17:45
бла%20бла
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 22:24
E, uste ova falese i od site strani GJorgji sardisanтага
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 13:09
абе нас ни е судено да умриме прво затоплувањето на земјата,па судирањето со некои астероиди,влијаењето на новата планета,таканаре4ените вонземјани....нема на4ин да се спасиме судено ни е,јас одам да се простам со роднините и пријателите и да се помолам на бога да одам во рајот..се гледаме на другиот свет пријатели!
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 14:18
ova e malce preterano
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 15:10
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

абе нас ни е судено да умриме прво затоплувањето на земјата,па судирањето со некои астероиди,влијаењето на новата планета,таканаре4ените вонземјани....нема на4ин да се спасиме судено ни е,јас одам да се простам со роднините и пријателите и да се помолам на бога да одам во рајот..се гледаме на другиот свет пријатели!
 
 
газење%20од%20смеење Хахахахаха... Ај лека ноќ... Добар сон...
Убаво да си поминеш во рајот...плазење
П.С. Заборави да го спомнеш и исчезнувањето на сонцето...намигнување
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2010 во 20:05
wtf....изненадување....pa sekoj avion ostava traga pozadi nego...газење%20од%20смеење....znaci ajde decki stingerot u raka i protect yourself....pukajte na se sto leta vo vozduh a e pogolemo od strk....bam...да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2010 во 20:15
Originally posted by Astra Astra напиша:Chemtrails се траги на небото кои се јавуваат како резултат на прскање на небото од страна на одредени авиони. По извесно време трагите исчезнуваат(се разредуваат) во воздухот, и паѓаат на земјата. Се смета дека овие траги се поразлични од оние што вообичаено ги оставаат авионите зад себе. Разликата е во хемискиот состав за кој се смета дека е штетен и опасен по здравјето на луѓето, животните и дека доведува и до загадување на почвата. Правени се дури и испитувања според кои е дојдено до заклучок дека кога трагите ќе се распрснат низ воздухот и ќе паднат на земјата тие во себе содржат опасни отрови. Од аспект на влијанието врз луѓето, во областите каде имало доста прскања од овој вид и појава на Траги, забележени се одредени кожни заболувања, проблеми кај дишните патишта и сл.
Инаку вакви Траги се забележани во Америка, Европа, Австралија итн. Забележани се и во Хрватска, Србија па и Грција како наши поблиски соседи. Колку за информација Трагите влегуваат во "теоријa на завера".

Еве и неколку линкoви за оваа појава:
http://en.wikipedia.org/wiki/Chemtrail_conspiracy_theory
http://home.iae.nl/users/lightnet/world/chemtrailsworld.htm
еве и од Белград една снимка:
http://www.youtube.com/watch?v=jFrkD8W842Q

а овa е сајтот на Хрватите за Chemtrails:
http://www.cro-chemtrails.info/
Кој го интересира оваа појава може да истражува понатаму преку Гоогле.


Da be... Chemtrails... Tie pravilno se vikaat CONTRAILS i avionite gi ostavaat kako rezultat na kondenzacija na vodenata parea koja se isfrla zaedno so CO2 vo vozduhot pri dvizenjeto na avionite na pogolemi visini i na poniski temperaturi.

98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2010 во 20:20
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

абе нас ни е судено да умриме прво затоплувањето на земјата,па судирањето со некои астероиди,влијаењето на новата планета,таканаре4ените вонземјани....нема на4ин да се спасиме судено ни е,јас одам да се простам со роднините и пријателите и да се помолам на бога да одам во рајот..се гледаме на другиот свет пријатели!

Иако веќе не пишува девојкава, морам да кажам дека ова е страшно глуп пост.

Он топик: не сваќам зошто е темава во Мистерии? Не треба да е во авиони и воена опрема?
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2010 во 20:48
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

абе нас ни е судено да умриме прво затоплувањето на земјата,па судирањето со некои астероиди,влијаењето на новата планета,таканаре4ените вонземјани....нема на4ин да се спасиме судено ни е,јас одам да се простам со роднините и пријателите и да се помолам на бога да одам во рајот..се гледаме на другиот свет пријатели!

Иако веќе не пишува девојкава, морам да кажам дека ова е страшно глуп пост.

Он топик: не сваќам зошто е темава во Мистерии? Не треба да е во авиони и воена опрема?


Sakas zabegan da ja izbrisi odma?
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 06:04
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 13:02
Originally posted by 10101 10101 напиша:

[QUOTE=Astra]Da be... Chemtrails... Tie pravilno se vikaat CONTRAILS i avionite gi ostavaat kako rezultat na kondenzacija na vodenata parea koja se isfrla zaedno so CO2 vo vozduhot pri dvizenjeto na avionite na pogolemi visini i na poniski temperaturi.Незнам дали Chemtrails е исто што и CONTRAILS.
Chemtrails некако во превод би било хемиска трага ,а contrails -трага од кондензација.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.