IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Принципи и нивно кршење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Принципи и нивно кршење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 22:05
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

....amante luge shto gi zemavte nastavnicite na zab....pa kolku pogolemi mitadziiiiiiiiiiiii ima... pa ne se krshat principi samo kaj daskalite... 


ТЕМАТА Е ЗА СИТЕ ПРИНЦИПОКРШАЧИ, АМА АЈ ДОКАЖИ ИМ, СЕ ФАТИЛЕ ЗА НАСТАВНИСЦИТЕ КАКО СЛЕП ЗА СТАП ПА И ЕДЕН ЧИСТАЧ ВО КОМУНАЛНО СИ ИМА ПРИНЦИПИ И МОЖЕ ДА БИДЕ ВО ДОВЕДЕН ВО СИТУАЦИЈА ДА ГИ ПРЕКРШИ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 10:12
Od princip nek sakam pokloneti raboti koi treba da se zasluzat za da se imaat. ne sakam nekoj da me ima vo raka na nekoj nacin so toa.

na moite deca im velam kako sto jas koga bev ucenicka ne ucese mojot prv ucitel, deka i zasluzenata dvojka e mnogu podobra od poklonetata petka.

za zal ziveeme vo zemja kade ne mozes da prosperiras bez vrski ... sepak veruvam deka i toa ke se smeni i deka potrebata od kvalitet ke gi pobedi vrskite.
Кон врв
arsin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај arsin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 19:14
princip si e princip samo ne sekoj gi pocituva.
Tesko deka ima takov a ako ima rajat e od umot
let the force be with you
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 21:29
eve ja da se zemam za primer...imav nikakov nastavnik po muzicko....
me brkase od cas bez pricina....mlad bese i ocigledno deka na poveketo devojcinja na nekoj nacin mu se "pustase"...me brkase ako ne mu kazev kaj sum bila iskocena ili dali nekoj od klas mi se dopagjal...pred drugite uceici me narekuvase -lepotice..-mislam toa veke ja preminuvase sekoja mera,pa morase seto toa vpecatlivo da se zavrsi pred da mu premine vo navika....ima takvi nastavnici koi ne se drzat do osnovni principi i nasekade s etie prisutni,no ima i isklucoci,se razbira
Кон врв
arsin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај arsin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 22:19
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

eve ja da se zemam za primer...imav nikakov nastavnik po muzicko....
me brkase od cas bez pricina....mlad bese i ocigledno deka na poveketo devojcinja na nekoj nacin mu se "pustase"...me brkase ako ne mu kazev kaj sum bila iskocena ili dali nekoj od klas mi se dopagjal...pred drugite uceici me narekuvase -lepotice..-mislam toa veke ja preminuvase sekoja mera,pa morase seto toa vpecatlivo da se zavrsi pred da mu premine vo navika....ima takvi nastavnici koi ne se drzat do osnovni principi i nasekade s etie prisutni,no ima i isklucoci,se razbira

toj progesor bil e*i vetar
let the force be with you
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 23:05
ОВАА ТЕМА МНОГУ МИ ЛЕЖИ, АМА НЕКАКО МНОГУ МИ ЈА УТНУВАТЕ...ДАЛИ НЕ СТЕ ГО ПРОЧИТАЛЕ ВОВЕДОТ, ДАЛИ БРКАТЕ БАБИ И ЖАБИ, НЕШТО ЌЕ ДА Е...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 01:11
Мајсторче, лесно ти е тебе да зборуваш за принципи кога поправаш коли...Ај стави се во кожа на директор, кој одлучува за нечие вработување. На оглас покрај другите кандидати ти се јавува и синот на твој другар или роднина...Сите кандидати ги исполнуваат условите од огласот. Кого ќе примиш на работа?
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 08:00
ТОА Е БАРЕМ ЛЕСНО - ДЕНЕС ПАРТИЈАТА ШТО ГО ПОСТАВИЛА ДИРЕКТОРОТ ОДЛУЧУВА КОЈ ЌЕ БИДЕ ВРАБОТЕН...ЛАЖЕ СЕКОЈ ДИРЕКТОР ШТО ЌЕ РЕЧЕ ДЕКА ТОЈ ОДЛУЧУВА...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 08:08
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Мајсторче, лесно ти е тебе да зборуваш за принципи кога поправаш коли...Ај стави се во кожа на директор, кој одлучува за нечие вработување. На оглас покрај другите кандидати ти се јавува и синот на твој другар или роднина...Сите кандидати ги исполнуваат условите од огласот. Кого ќе примиш на работа?

---------------------------------------------------------------------------------------------------
...Ako zboruvash za privatna firma...nema krshenje principi...tuku nosenje firmata vo propast...i zatoa vo privatnite firmi nema urgencii...nema deca na prijateli... nikoj ne si udira po djebot.
...ako zboruvash za drzavna firma...tuka veke si vo zabluda...so zboruvanjeto za principi. Site nie sme svedoci... ne  na krshenje na principi... tuku na otsustvo na  dignitet... ogromen poltronizam...vrabotuvanje na "nash*te", a otpushtanje na "nivnite"...

Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 19:31
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ТОА Е БАРЕМ ЛЕСНО - ДЕНЕС ПАРТИЈАТА ШТО ГО ПОСТАВИЛА ДИРЕКТОРОТ ОДЛУЧУВА КОЈ ЌЕ БИДЕ ВРАБОТЕН...ЛАЖЕ СЕКОЈ ДИРЕКТОР ШТО ЌЕ РЕЧЕ ДЕКА ТОЈ ОДЛУЧУВА...


ПА КАДЕ СЕ ТОГАШ ТВОИТЕ ПРИНЦИПИ?
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 19:40
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Мајсторче, лесно ти е тебе да зборуваш за принципи кога поправаш коли...Ај стави се во кожа на директор, кој одлучува за нечие вработување. На оглас покрај другите кандидати ти се јавува и синот на твој другар или роднина...Сите кандидати ги исполнуваат условите од огласот. Кого ќе примиш на работа?
---------------------------------------------------------------------------------------------------...Ako zboruvash za privatna firma...nema krshenje principi...tuku nosenje firmata vo propast...i zatoa vo privatnite firmi nema urgencii...nema deca na prijateli... nikoj ne si udira po djebot....ako zboruvash za drzavna firma...tuka veke si vo zabluda...so zboruvanjeto za principi. Site nie sme svedoci... ne na krshenje na principi... tuku na otsustvo na dignitet... ogromen poltronizam...vrabotuvanje na "nash*te", a otpushtanje na "nivnite"...


MAMAMD,ПРЕТПОСТАВУВАМ ДЕКА НЕ СИ ПОРТПАРОЛ НА МАЈСТОРЧЕ, ТУКУ ЗАИНТРИГИРАНА ОД ДИСКУСИЈАТА.
НИКОЈ НЕ ПОМИСЛУВА НА ПРИВАТНА ФИРМА...ТОА БИ БИЛО ПОГУБНО, ТАМУ ВО ПРАШАЊЕ Е ПРОФИТОТ, И НИКОМУ НА КРАЈ ПАМЕТ НЕ МУ ПАЃА ДА ЗБОРУВА ЗА ПРИНЦИПИ.
ПРАШАЊЕТО БЕШЕ - КАКО БИ ПОСТАПИЛ, А НЕ НА ШТО СМЕ СВЕДОЦИ... ИЛИ МИСЛИШ ДЕКА ЈАС СУМ НЕДОВЕТЕН, ИЛИ НЕ ДАЈ БОЖЕ - СЛЕП, ПА МИ ОБЈАСНУВАШ НА ШТО НЕ СТЕ СВЕДОЦИ ВИЕ ШТО ГЛЕДАТЕ?!

Изменето од lpartik - 28.Март.2008 во 19:40
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 20:39
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

СИТЕ БАРАМЕ НЕКАКВА РЕАЛНОСТ ОД ПРОФЕСОРИТЕ И ПРИНЦИПИЕЛНОСТ ВО ОЦЕНУВАЊЕТО. НО КОЛКУ СЕ ДРЖИМЕ ДО ПРИНЦИПИЕЛНОСТА КОГА Е ВО ПРАШАЊЕ НАШЕТО ДЕТЕ? МОЖЕТЕ ЛИ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ В ОЧИ ВАШИОТ ПРИЈАТЕЛ И ДА МУ РЕЧЕТЕ - ОСТАВИ МУ ЈА ЕДИНИЦАТА, НЕКА ПОВТОРУВА. АЈ ДА ВЕ ВИДАМ!


ај држете се до темата!!!!
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 21:00
ПРИНЦИПОТ АКО ИСКРЕНО ЗБОРУВАМЕ- ДАЛИ Е ДОБАР ИЛИ ЛОШ?
МНОГУ ЛЕСНО СУДИМЕ КОГА ДРУГ ТРЕБА ДА ДОНЕСЕ ОДЛУКА, ИЛИ АКО НИЕ ЈА НОСИМЕ ХИПОТЕТИЧКИ. НО, ПРОБЛЕМОТ НАСТАНУВА ВО СТВАРНОСТА...И АКО ИСКРЕНО ОДГОВАРАМЕ.
ЗАМИСЛЕТЕ ДЕКА ВАШАТА САКАНА ЌЕРКА( А КОЈА ЌЕРКА НЕ Е САКАНА?) ИЛИ СИН, ИМА СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ ШТО НЕ Е ВО СОСТОЈБА САМ(А) ДА ГО РЕШИ. ТОА ЗАВИСИ ОД ВАШ ЧОВЕК- ДРУГАР, БРАТУЧЕД,ПРИЈАТЕЛ..ДОВОЛНО Е ДА СВРТИТЕ ЕДЕН БРОЈ И СРЕЌАТА ДА СЕ ВРАТИ НА ЛИЦЕТО НА ВАШЕТО ДЕТЕ.
ВИЕ ЌЕ ГО ОСТАВИТЕ ДЕТЕТО ДА СЕ МАЧИ, ПА ДУРИ И ДА ПОВТОРУВА... ИЛИ ЌЕ МУ ПОМОГНЕТЕ, ДАВАЈЌИ МУ НА ЗНАЕЊЕ ДЕКА ЗА ТОА ПОСТОЈАТ НАЈБЛИСКИТЕ.
А КОМУ ЌЕ МУ ПОМОГНЕТЕ АКО НЕ НА БЛИЖНИОТ...ПА ТОА И ВО БИБЛИЈАТА ГО ПИШУВА- САКАЈ ГО БЛИЖНИОТ СВОЈ. А ТОЈ ( ТВОЈОТ СИН-ПОБЛИЗОК ОД ТЕБЕ НЕМА). ЉУБОВТА ПОНЕКОГАШ СЕ ПОКАЖУВА И ДОКАЖУВА.
ИЛИ ЌЕ ИЗИГРУВАМЕ СИЛНИ ЛИЧНОСТИ ОД КОИ НАШИТЕ ДЕЦА ЌЕ СЕ ПЛАШАТ И ЌЕ НЕ ПОЧИТУВААТ ОДДАЛЕКУ, НО НЕ И ДА НЕ САКААТ.
СИТЕ ПРИНЦИПИ ПАЃААТ ВО ВОДА КОГА СЕ ВО ПРАШАЊЕ НАШИТЕ ДЕЦА.ЗА СЕБЕ НИКОГАШ НЕ БИ МОЛЕЛ...НО НЕ СУМ СИГУРЕН ШТО СЕ НЕ БИ СТОРИЛ ЗА ДОБРОТО НА МОИТЕ ДЕЦА.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 21:08
принципот го доживувам како сообраќајни знаци на автопатот на животот - ако се држиме до нив и ги почитуваме ќе ги избегнеме сите несреќи и гужви и секој безбедно ќе стаса до својата дестинација...Нивното непочитување ќе предизвика хаос во кој можат да настрадат најмнпгу недолжните...

Изменето од majstorce62 - 28.Март.2008 во 21:09
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.