IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Принципи и нивно кршење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Принципи и нивно кршење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Принципи и нивно кршење
    Испратена: 12.Март.2008 во 12:38
СИТЕ БАРАМЕ НЕКАКВА РЕАЛНОСТ ОД ПРОФЕСОРИТЕ И ПРИНЦИПИЕЛНОСТ ВО ОЦЕНУВАЊЕТО. НО КОЛКУ СЕ ДРЖИМЕ ДО ПРИНЦИПИЕЛНОСТА КОГА Е ВО ПРАШАЊЕ НАШЕТО ДЕТЕ? МОЖЕТЕ ЛИ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ В ОЧИ ВАШИОТ ПРИЈАТЕЛ И ДА МУ РЕЧЕТЕ - ОСТАВИ МУ ЈА ЕДИНИЦАТА, НЕКА ПОВТОРУВА. АЈ ДА ВЕ ВИДАМ!
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 12:41
НЕ МОРА ДА СЕ ОДНЕСУВА САМО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ. ЕВЕ ДА ПРЕТПОСТАВИМЕ СИТУАЦИЈА ВО СУД, КАДЕШТО ВАШЕТО ДЕТЕ СЕ НАОЃА НА ОБВИНИТЕЛНА КЛУПА, А СУДИЈАТА ВИ Е ПРИЈАТЕЛ ИЛИ РОДНИНА - ЌЕ БИДЕТЕ ЛИ ПРИНЦИПИЕЛНИ ДО ТОЈ СТЕПЕН, ШТО ЌЕ РЕЧЕТЕ ЛАДНОКРВНО - НЕКА ОДИ В ЗАТВОР, ЗАСЛУЖИЛ?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 13:24
 Jas na mojata prijatelka principielno i velev deka koja od nas ke unapredi vo sluzbata ke im pomaga na drugite prijatelki. I rekov da mi vraboti deteto i taa go vraboti. Sega ke studira vonredno. Princip e princip.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 13:26
Prethodno, za da ne si se zamerime za slabi oceni  i da ne molime za oceni, redovno im gi spremav decata besplatno, pomagav za pismeni, za izrabotka na proekti, ucestvo na natprevari...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 13:37
ПРИНЦИП СИ Е ПРИНЦИП
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 13:50
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Jas na mojata prijatelka principielno i velev deka koja od nas ke unapredi vo sluzbata ke im pomaga na drugite prijatelki. I rekov da mi vraboti deteto i taa go vraboti. Sega ke studira vonredno. Princip e princip.
ako saka da studira
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:23
Си имам еден другар што цело средно го помина спиејќи и глупирајќи се, а кога ќе дојдеше време за ставање оценки ќе се појавеше мајка му со бомбоњера и оп... се петки. Кога им спомнав дома на моите, кристално јасно ми објаснија дека ако сакам петки ќе мора сама да ги добијам, и дека тие немаат намера да се брукаат, иако знаат некои од професорите бидејќи им предавале. Сега завршувам средно и им велам фала, затоа што си останале на своето и со тоа ме натерале да си создадам навика за учење. И не ми биле секое тромесечие или полугодие сите петки, ама тоа е во ред затоа што се тоа мои оценки.

Е сега друга работа беше кога полагав за возачка. Фино си ги научив тестовите и отидов да полагам, ама имав што да видам. Ретко кој си го напиша тестот сам, затоа што набљудувачите им кажуваа на сите. Имаше меѓу нив пријател од татко ми и нормално дека побарав негова помош, ама само затоа што со тоа никому не наштетив, со оглед на тоа што на сите некој друг им го напиша тестот.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:41
ВО КОЕ УЧИЛИШТЕ ПИШУВААТ ПЕТКИ ЗА БОМБОНИЕРА БРЗО КАЖУВАЈТЕ, ДА ФАЌАМ ВРСКИ ДА ЈА ЗАПИШАМ ЌЕРКА МИ... ШТО НЕ И СЕ УЧИ, НЕ И СЕ УЧИ, ФАКТ Е!
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:45
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ВО КОЕ УЧИЛИШТЕ ПИШУВААТ ПЕТКИ ЗА БОМБОНИЕРА БРЗО КАЖУВАЈТЕ, ДА ФАЌАМ ВРСКИ ДА ЈА ЗАПИШАМ ЌЕРКА МИ... ШТО НЕ И СЕ УЧИ, НЕ И СЕ УЧИ, ФАКТ Е!


по една за секој професор секое тромесечие, а за крај година ќе се договориме во јуни
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:54
и се петки, велиш...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 17:18
Не знам што носат родителите во училиштето на син ми, ама во неговото одделение сите се одлични, а 99% се со сите петки!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 17:29
ako saka da studira
------------------------------------------
Studira, vonredno...imashe pravo na izbor...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 18:20
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Не знам што носат родителите во училиштето на син ми, ама во неговото одделение сите се одлични, а 99% се со сите петки!


Значи, само син ти не е со сите петки, оти не носиш ништо...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 18:27
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Си имам еден другар што цело средно го помина спиејќи и глупирајќи се, а кога ќе дојдеше време за ставање оценки ќе се појавеше мајка му со бомбоњера и оп... се петки. Кога им спомнав дома на моите, кристално јасно ми објаснија дека ако сакам петки ќе мора сама да ги добијам, и дека тие немаат намера да се брукаат, иако знаат некои од професорите бидејќи им предавале. Сега завршувам средно и им велам фала, затоа што си останале на своето и со тоа ме натерале да си создадам навика за учење. И не ми биле секое тромесечие или полугодие сите петки, ама тоа е во ред затоа што се тоа мои оценки.

Е сега друга работа беше кога полагав за возачка. Фино си ги научив тестовите и отидов да полагам, ама имав што да видам. Ретко кој си го напиша тестот сам, затоа што набљудувачите им кажуваа на сите. Имаше меѓу нив пријател од татко ми и нормално дека побарав негова помош, ама само затоа што со тоа никому не наштетив, со оглед на тоа што на сите некој друг им го напиша тестот.
 
zatoa sega novite shoferi se takvi....лутиналутиналутинаpojma nemaat breeeeeголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.