IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Шминка на училиште?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Шминка на училиште?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 23:16
Mladi i ubavi devojchinja od 15-16 godini i pomali ne im treba shminka... prirodno si se ubavi. a i nevkusno mi izgleda iznashlakani mnogu. Sepak e uchilishte a ne disko. Treba da ima razlika vo shminkanjeto na uchilishte i ostanato.
 
a i ova shminkite kaj nas made in china i turkey ne se mnogu za mashala...
 


Изменето од biljana.madrid - 05.Јули.2008 во 23:16
Прилепчанка
Кон врв
princess1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај princess1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 00:25
za u shkolo mislam deka ne e potrebna shminka...ne idesh da terash moda i lepota tamu...nastavnicite ne te zagleduvaat kakva si ubava,bleda,dali ti e istaknata ustata/ochite a drugarite veke te znaat kakva si. A osven ako ne ti izlegla nekoja krasta na liceto mozhe malku pudra...a za posle chasovite staj si ako sakash shminka za na kafe ova ona...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 02:33
НИКОГАШ НЕ МОЖЕВ ДА ГИ СВАТАМ ТИЕ ШТО ИДЕА ШМИНКАНИ УШТЕ ОД САБАЈЛЕ...........ДЕКА СЕУШТЕ СОНЛИВИ ШМИНКАТА МИ ИЗГЛЕДА КАКО МИЕНИ А НЕДОМИЕНИ,НЕ МИ ИЗГЛЕДАЛО НИКОГАШ УБАВО
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 12:24
taka edna moja drugarka ko dojde na u4iliste kako klovn, uzas pa duri i senka stavila i karmin bljak
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 12:49
Па може малку...ама ако се умее навистина тоа да се изведе да делува “невидливо“, во спротивно ќе ги иритирате наставнициоте а особено наставничките-бабускериголема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2008 во 13:39
Никако...секогаш сум била против тоа...како што вика мрзла личат на недомиени,тоа маскарата им се размачкала...ужас
Кон врв
Рокси Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Рокси Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 14:46
Originally posted by struga_13 struga_13 напиша:


za ili protiv????


само дискретна
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!
Кон врв
Keri Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 22:36
јас само римел ставав!
Кон врв
elen4e-eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen4e-eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2008 во 20:03
хмм... па јас многу ретко се шминкам за на училиште, ок ајде можам да кажам дека ставам сјајче и тоа за мене е ок ама неможам ме нервираат моите другарки кога ќе ги видам за на училиште со еден куп креон под очите како на маскенбал да тргнале среќа
Nobody is perfect.....well I am nobody!
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2008 во 17:43
Ми пречи кога гледам млади и убави девојчиња со ранец и едно кило шминка на нив, воопшто не ми изгледа убаво.

Јас дури во четврта година средно почнав повремено да ставам пудра и римел.
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 18:22
koa idam u skolo gleam devojcinja so kilo pudra...boze boze svasta.normalno e malce moliv pod oci da stais(temno kafeav-chokolada)i da stais sjaj ili labelo kako sto ja stavam..samo ne razbiram use mali pa so ton sminka
Кон врв
-B-lue E-yes- Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -B-lue E-yes- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 15:10
дискретна може, онака лесна пудра и лабело или сјај и мааалку маскара...али друго не доаѓа во предвид....а кај мене у школо најмногу ме нервираат искомплексираните девојчиња,(не знам навистина имаат набиено некој ептеееен цврст комплекс дека имаат акни и проширени пори што нема врска) имат чиста и убава кожа а се трупат со еден тон пудра...тоа никако не можам да го разберам...
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 01:45
diskretna sminka - DA, malku pudra (kolku da se pokrie nekoja akna) i kreon pod o4i, drugo nisto, i na ustata moze sjaj ali jas koga i da stavev si go lizev sjajot i prekinav da stavam
Кон врв
an4eee Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај an4eee Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 15:25
jas sekogas ke pojdam vo u4iliste sekogas stavam sjaj4e,maskara i moliv4e za na o4i
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.