IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Шминка на училиште?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Шминка на училиште?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:31
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

НЕНАПАДНО КАКО ОВА Е ВО РЕД...........газење%20од%20смеење...........


Како ти го погодувам вкусот
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:35
ne go pogodi mojot vkusголема%20насмевка,,,tuku na monushkaнамигнување
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:36
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:


НЕНАПАДНО КАКО ОВА Е ВО РЕД...   е да, баш вака нешто


и тебе исто...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:36
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

НЕНАПАДНО КАКО ОВА Е ВО РЕД...........газење%20од%20смеење...........


Како ти го погодувам вкусотневидено!!!
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:37
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

ne go pogodi mojot vkusголема%20насмевка,,,tuku na monushkaнамигнување


ти така мислиш...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:38
ne mislam ,,,,ZNAMголема%20насмевканамигнување
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:38
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

НЕНАПАДНО КАКО ОВА Е ВО РЕД...........газење%20од%20смеење...........


Како ти го погодувам вкусотневидено!!!


што невидено, гледаш колку е зезната шминката?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 18:38
Шминка на училиште - зошто да не? Секој со себе си ја носи својата индивидуалност и начинот на кој преферира да изгледа. Моралот го дефинираат будалите.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 18:49
АНТОНИМ НА МОРАЛ Е РАЗВРАТ, МИСЛАМ. СИНОНИМИ ЗА РАЗВРАТ СЕ СОДОМА И ГОМОРА. ПО НЕКОЈА ЛОГИКА ТАМУ ЖИВЕЕЛЕ СЕ САМИ ГЕНИЈАЛЦИ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 18:58
Моралот не е нешто што можеш апсолутно и статично да го дефинираш. Од тој аспект, неговата егзистенција како категорија е бледа и многу широко поставена.

Изменето од Quentin - 12.Март.2008 во 18:59
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 19:04
ШМИНКАЊЕТО НИКОЈ НЕ ГО ДЕФИНИРАШЕ КАКО НЕМОРАЛ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 19:04
Во многу наши средини, верувај и тоа како претставува асоцијација за блудништво!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 19:07
ТОА ДА...ПОЛЕКА ЌЕ СЕ ИСКОРЕНИ...ЛОШЕ Е САМО ШТО НЕКОИ ДЕВОЈЧИЊА УШТЕ ОД МАЛИ НОЗЕ ПОЧНУВААТ ДА КОРИСТАТ ШМИНКА, А НИВНИТЕ РОДИТЕЛИ СЕ ГОРДЕАТ СО ТОА...НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПРЕМИЖУВА ПРЕД ФАКТОРОТ ШТЕТНОСТ... БАРЕМ ЈАС ТАКА МИСЛАМ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 19:11
Апсолутно се согласувам со тоа. Шминката е штетна за кожата!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.