IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Шминка на училиште?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Шминка на училиште?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
struga_13 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај struga_13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Шминка на училиште?
    Испратена: 11.Март.2008 во 15:28
za ili protiv????

Изменето од mamma - 29.Март.2008 во 22:20
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 15:42
Shto da ti kazham, jas odamna izlegov od uchilishte, ne bi bilo red da se odgovori samo so "da' i "ne", vekje dokolku nekoj saka da se shminka, toa da bide diskretno i pristojno, a ne kako za vo disko i slichno.

Inaku jas ne sum mnogu po shminkite, pa mozhebi zatoa taka mislam!голема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 16:18
DA
Кон врв
Freya Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 491
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Freya Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 16:56
Samo diskretna sminka (sjaj, maskara..)

Изменето од Freya - 11.Март.2008 во 16:56
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 17:13
Da se soglasuvam so toa deka moze da se koristi sminka megutoa diskretno,onaka prirdno da deluva..maskara,labelo sjajce..kolku da se cuvstvuvas sredeno onaka cisto za tvoe a i tugo zadovolstvo koga ke te vidi..
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 17:57
jas dodeka odev vo skolo (i ako ne e tolku vreme pominato)... nikoj ne koristese sminka...

no mislam deka sekoja Devojka treba za sebe da si odlucit dali i e "potrebna" sminkata na uciliste ili ne i e ...
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 18:52
se soglasuvam so toa no da ne se pretere
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 19:04
зошто да не,... еве јас за на школо не ставам повеќе од некоја си лесна пудра и малку руменило,... за да не бидам духче.... трепкањетрепкање а лабело и сјај,... па тоа и по дома си ставам голема%20насмевкабакнеж иначе,... некои типки идат на школо како да ќе одат во диско,... и мене тоа ми е тотално бљак,.... плазење
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 19:37
И јас мислам исто, додека изгледа слатко и нежно, како за тинејџерка тогаш е во ред, а премногу шминка навистина изгледа нападно а и носи проблеми кај поконзервативните професори.

Изменето од Monuska - 11.Март.2008 во 19:37
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 02:01
Да
[QUOTE=Monuska] И јас мислам исто, додека изгледа слатко и нежно, како за тинејџерка тогаш е во ред, QUOTE]
лесна пудра маскара и сјај никогаш не се на одмет...
патем убавите луѓе се пријатни за сечии очи нели
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 15:10
Originally posted by realna realna напиша:

Да
[QUOTE=Monuska] И јас мислам исто, додека изгледа слатко и нежно, како за тинејџерка тогаш е во ред, QUOTE]
лесна пудра маскара и сјај никогаш не се на одмет...
патем убавите луѓе се пријатни за сечии очи нелиточно, убавите, не нападните
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:24

НЕНАПАДНО КАКО ОВА Е ВО РЕД...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:27
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:


НЕНАПАДНО КАКО ОВА Е ВО РЕД...
 
 
........газење%20од%20смеење...........
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 16:28
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:


НЕНАПАДНО КАКО ОВА Е ВО РЕД...   е да, баш вака нешто
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,140 секунди.