IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Патување во Грција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Патување во Грција

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 33>
Автор
Порака
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 20:59

Вака сега, уште еднаш од мене на темаваПрашањево колку што разбрав е Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart?Гледам дека создаде многу револт и чинам дека дискусијата доби друг тек*Дали се мисли само на патување во Грција за 8-ми март?*Патување во Грција воопшто?*Бојкот на Грците воопшто?Ако веќе нешто се бојкотира, треба да се оди до крај, а не само против одење на осмомартовски прослави: да не се пазари во Веро, но и да не се пазарат производи произведени во Грција, разноразни тестенини, кроасани, па што знам роба по бутици која е произведена во грција, па да не се оди во грција воопшто, а не само за осми март...тоа е бојкот.За мене пак самото осмомартовско прославување е глупост и НИКОГАШ не прославувам таков празник:раскокодакани женишта качени на маси, со пот под мишки, потпијанети и вцрвенети во лицата...демек празник им е...сопругот/дечкото им купил подарок, само тој ден помогнал дома, а овие гордо се шепурат како пауни...А во Грција-дефинитивно ќе одам и понатаму....Зашто морето ми е на два часа од дома, зашто таа атмосфера ми прија, ми ги полни батериите...бузуки во позадина а гласот на некој Јоргос ја гали душата....си пијуцкам опуштено и си ги полнам батериите....

Nemozam a da ne iskomentiram edno golemo Z A L A M za vakvite umovi , vsusnost zaradi ovie i slicni kako niv cela drzava ni e za zalenje
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 21:09
...ДОБРО ДЕ,ОТПАТУВАЛЕ САМО 8000 МАКЕДОНКИ!..ДРУГИТЕ ДОМА СИ СЕ,ШТО ПА ТОЛКУ СЕ ВОЗБУДУВАТЕ..!!!ТРУПЧЕ МАКЕДОНЧЕ..ОД КОГА ВИКАШЕ ZAGOR..ДАЈТЕ МИ ТРУПЧЕ...(ја издавам томахавката на лизинг.. )
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
baso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 21:20
8000 x 100 evra minimum more da me pratat na granica ke im gi zemam site pari ke nahranam decava so nemaat roditeli seljanki neiziveani
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 21:28
...АААА,А ИМЕТО? ...ПОЛИТИКА БРАТ,ПОЛИТИКА..ЌЕ ВИДИШ!!!...може и наталитетот ќе ни се зголеми околу НОВА ГОДИНА..така беше..9 месеци???..АААА,НЕ СМЕТАЈТЕ НА ПРСТИ,ВО ДАДЕНА(УРГЕНТНА) СИТУАЦИЈА РАЦЕТЕ СЕ ЗАФАТЕНИ И НЕМА ВРЕМЕ ЗА БРОЕЊЕ...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 23:52
neznama sto ne ti e jasno ,pa da ti pojasnam : ne stanuva zbor za nekoj bojkot/na prim .. vo vero se prodavaat i makedonski proizvodi i rabotat makedonci i t n/ za toa samo tolku. No zboruvam i pobarav vase mislenje za grupni ili masovni patuvanja kako ovie sega za 8mi mart. Granicata ja pominale 4000 zeni "osmomartovski setacki" a grkinkite ololu 500 koi trebaa da dojdat vo ohrid pred dva dena go otkazale doagjanjeto vo hotelite granit,belvi i metropol vo znak na protest kon makedonija. e sega koj kogo i vo kolkav obim bojkotira? Dragi moi jas ne sum taa sto vi zabranuva da patuvate , slobodno pijte kafe   pored grckoto more a jas ke go pijam na moeto vodno,pokraj pcinja vo katlanovska banja fakajki ripcinja i toa kafence od termos svareno po "recept na babami",ke uzivam na velesko ezero,mavrovo i t n kolku mi e golema i ubava makedonija a kaj nekoj sto ne me saka ne mu se"pokakuvam" nitu pred pragot na kucata.
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 00:07
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart? Jas mislam deka ako im doslo do setanje imame prekrasni mesta i vo nasata Makedonija- a mi se loshi koga ke pomislam   deka doagja leto i pak ke trcaat tamu..
Вака сега, уште еднаш од мене на темаваПрашањево колку што разбрав е Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart?Гледам дека создаде многу револт и чинам дека дискусијата доби друг тек*Дали се мисли само на патување во Грција за 8-ми март?*Патување во Грција воопшто?*Бојкот на Грците воопшто?Ако веќе нешто се бојкотира, треба да се оди до крај, а не само против одење на осмомартовски прослави: да не се пазари во Веро, но и да не се пазарат производи произведени во Грција, разноразни тестенини, кроасани, па што знам роба по бутици која е произведена во грција, па да не се оди во грција воопшто, а не само за осми март...тоа е бојкот.За мене пак самото осмомартовско прославување е глупост и НИКОГАШ не прославувам таков празник:раскокодакани женишта качени на маси, со пот под мишки, потпијанети и вцрвенети во лицата...демек празник им е...сопругот/дечкото им купил подарок, само тој ден помогнал дома, а овие гордо се шепурат како пауни...боленА во Грција-дефинитивно ќе одам и понатаму....Зашто морето ми е на два часа од дома, зашто таа атмосфера ми прија, ми ги полни батериите...бузуки во позадина а гласот на некој Јоргос ја гали душата....си пијуцкам опуштено и си ги полнам батериите....плазење


ne sme site isti blaze si vi ako taka gi polnite bateriite i jorgosi da vi ja galat dusata! bateriite se polnat i so nasa muzika,nasa kniga,nasa pesna ,nase sonce,nasiot vardar,moite planini i ezera ,moite crkvi i mojot narod.Kupi 2 shampona i tri sapuni,zemi vo kesa stara bluza odnesi vo crven krst i podari gi za bezdomnicite vo momin potok da vidis kako ke ti se napolni dusata od storenata dobrina i da vidis kakvo e toa cuvstvo i kolku se polnat baterii ke posakas bar ednas nedelno da pravis takvi dela
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 04:07
Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart? Jas mislam deka ako im doslo do setanje imame prekrasni mesta i vo nasata Makedonija- a mi se loshi koga ke pomislam   deka doagja leto i pak ke trcaat tamu..
Вака сега, уште еднаш од мене на темаваПрашањево колку што разбрав е Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart?Гледам дека создаде многу револт и чинам дека дискусијата доби друг тек*Дали се мисли само на патување во Грција за 8-ми март?*Патување во Грција воопшто?*Бојкот на Грците воопшто?Ако веќе нешто се бојкотира, треба да се оди до крај, а не само против одење на осмомартовски прослави: да не се пазари во Веро, но и да не се пазарат производи произведени во Грција, разноразни тестенини, кроасани, па што знам роба по бутици која е произведена во грција, па да не се оди во грција воопшто, а не само за осми март...тоа е бојкот.За мене пак самото осмомартовско прославување е глупост и НИКОГАШ не прославувам таков празник:раскокодакани женишта качени на маси, со пот под мишки, потпијанети и вцрвенети во лицата...демек празник им е...сопругот/дечкото им купил подарок, само тој ден помогнал дома, а овие гордо се шепурат како пауни...боленА во Грција-дефинитивно ќе одам и понатаму....Зашто морето ми е на два часа од дома, зашто таа атмосфера ми прија, ми ги полни батериите...бузуки во позадина а гласот на некој Јоргос ја гали душата....си пијуцкам опуштено и си ги полнам батериите....плазење


ne sme site isti blaze si vi ako taka gi polnite bateriite i jorgosi da vi ja galat dusata! bateriite se polnat i so nasa muzika,nasa kniga,nasa pesna ,nase sonce,nasiot vardar,moite planini i ezera ,moite crkvi i mojot narod.Kupi 2 shampona i tri sapuni,zemi vo kesa stara bluza odnesi vo crven krst i podari gi za bezdomnicite vo momin potok da vidis kako ke ti se napolni dusata od storenata dobrina i da vidis kakvo e toa cuvstvo i kolku se polnat baterii ke posakas bar ednas nedelno da pravis takvi dela


Зошто таква лутина? Па ти мора да си некоја опасна бабичка...

По твојата теорија и по таа на една погоре, испаѓа дека никаде не треба да одиме...
1. Србите, како северен сосед не ни признаваат црква за за погребот на патријархот таму грчки како претставник го пратија Вранишковски...значи-Бојкот за Србија.
2.Бугарите ни признаваат држава-но не  и народ...никако во татарија.
3.За Албанија-што да кажам?
4. Грција-цигани, не ни признаваат име...

Значи бабичке, седи си ти покрај Вардар мирисен, вези гоблен на клупите и посматрај...додека се грееш во некој од џемперите кои редовно ги оставам во Црвен Крст.

Незначи дека ако прошеташ малку-си помал патриот. Напротив. Ќе ти се зголеми видикот, и ќе сфатиш дека оваа држава пропаднала не од таквите како мене, неранимајковци, туку од корумпирани политичари, лопови, измамници, ленчари и (не)луѓе кои мразат и газат се околу себе, редовно барајќи го виновникот во другите.

Помисли дека некој оди во странство затоа што можеби има роднини таму, можеби на пример, сопругот е од таму, можеби оди на лекување, оди по некој лек кој го нема овде...



Изменето од maria_magdalena - 09.Март.2008 во 04:22
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 04:12
Originally posted by nena34 nena34 напиша:



Nemozam a da ne iskomentiram edno golemo Z A L A M za vakvite umovi , vsusnost zaradi ovie i slicni kako niv cela drzava ni e za zalenje


Иако не заслужуваш коментар, само ќе ти кажам-и за тебе ограничен мозоку важи погорниот пост (патем, веќе си успеала и на вероисповед смејурија да направиш)глупирањема%20ајде
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 09:40
ЈАС ИМАМ ШВАЛЕРКА ВО ГРЦИЈА И НЕЛИ Е ГЛУПАВО ДА „ПОСТАМ“ ЗАРАДИ НАШАТА БИЛАТЕРАЛНА ПОЛИТИКА?

Изменето од majstorce62 - 09.Март.2008 во 09:40
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 09:45
САМО ЗА ВАКВИ РАБОТИ ОПРАВДУВАМ ТРКНУВАЊЕ ДО ГРЦИЈА. ЗА РАБОТА - НИКАКО! ДА ИМ ГИ ПОЛНАМ ЏЕБОВИТЕ - НИКАКО! ДА ИМ БИДАМ МЕТА ЗА ПЦУВАЊЕ - Е АМА И МЕТАТА ЗНАЕ ДА ПЦУВА, И Т6ОА НЕ СО ЌОРЦИ, ТУКУ СО ЦРНИ СТРЕЛИ
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:00
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:




Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart? Jas mislam deka ako im doslo do setanje imame prekrasni mesta i vo nasata Makedonija- a mi se loshi koga ke pomislam   deka doagja leto i pak ke trcaat tamu..
Вака сега, уште еднаш од мене на темаваПрашањево колку што разбрав е Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart?Гледам дека создаде многу револт и чинам дека дискусијата доби друг тек*Дали се мисли само на патување во Грција за 8-ми март?*Патување во Грција воопшто?*Бојкот на Грците воопшто?Ако веќе нешто се бојкотира, треба да се оди до крај, а не само против одење на осмомартовски прослави: да не се пазари во Веро, но и да не се пазарат производи произведени во Грција, разноразни тестенини, кроасани, па што знам роба по бутици која е произведена во грција, па да не се оди во грција воопшто, а не само за осми март...тоа е бојкот.За мене пак самото осмомартовско прославување е глупост и НИКОГАШ не прославувам таков празник:раскокодакани женишта качени на маси, со пот под мишки, потпијанети и вцрвенети во лицата...демек празник им е...сопругот/дечкото им купил подарок, само тој ден помогнал дома, а овие гордо се шепурат како пауни...боленА во Грција-дефинитивно ќе одам и понатаму....Зашто морето ми е на два часа од дома, зашто таа атмосфера ми прија, ми ги полни батериите...бузуки во позадина а гласот на некој Јоргос ја гали душата....си пијуцкам опуштено и си ги полнам батериите....плазење


ne sme site isti blaze si vi ako taka gi polnite bateriite i jorgosi da vi ja galat dusata! bateriite se polnat i so nasa muzika,nasa kniga,nasa pesna ,nase sonce,nasiot vardar,moite planini i ezera ,moite crkvi i mojot narod.Kupi 2 shampona i tri sapuni,zemi vo kesa stara bluza odnesi vo crven krst i podari gi za bezdomnicite vo momin potok da vidis kako ke ti se napolni dusata od storenata dobrina i da vidis kakvo e toa cuvstvo i kolku se polnat baterii ke posakas bar ednas nedelno da pravis takvi dela
Зошто таква лутина? Па ти мора да си некоја опасна бабичка...По твојата теорија и по таа на една погоре, испаѓа дека никаде не треба да одиме...1. Србите, како северен сосед не ни признаваат црква за за погребот на патријархот таму грчки како претставник го пратија Вранишковски...значи-Бојкот за Србија. 2.Бугарите ни признаваат држава-но не  и народ...никако во татарија. 3.За Албанија-што да кажам? 4. Грција-цигани, не ни признаваат име...Значи бабичке, седи си ти покрај Вардар мирисен, вези гоблен на клупите и посматрај...додека се грееш во некој од џемперите кои редовно ги оставам во Црвен Крст. Незначи дека ако прошеташ малку-си помал патриот. Напротив. Ќе ти се зголеми видикот, и ќе сфатиш дека оваа држава пропаднала не од таквите како мене, неранимајковци, туку од корумпирани политичари, лопови, измамници, ленчари и (не)луѓе кои мразат и газат се околу себе, редовно барајќи го виновникот во другите.Помисли дека некој оди во странство затоа што можеби има роднини таму, можеби на пример, сопругот е од таму, можеби оди на лекување, оди по некој лек кој го нема овде...


Zalam sto ne si ja razbrala temata a taa e jasna i nema sto da prasuvas za sto se odnesuva-za 8mi mart vo ovoj moment na slucuvanjata so nasata zemja i se ona sto ni go pravat politicarite na grcija.Tolku,no toa e tvoj problem. okolu patuvanjata:da ti kazam deka sum go pominala skoro polovina svet:vo Njujork sum go slusala kako 10 god. momce stefan milenkovik/violinist ako ne si slusnala/,njujorskata filharmonija pod dirigentska palka na maestro zubin mehta,vo central park sum go slusala Pavaroti,sum se slikala so omilenite soncogledi,vo london vev na premierata na mjuziklot frenk sinatra,na prviot koncert na nasiot simon trpcevski i vo salata nekolkumina vo racete go imavme makedonskoto zname i da ne redam uste ima mnogu kaj sto sum gi polnela moite baterii.
Za tvoja informacija ne vezam nazalost gobleni i ne se grejam vo tvoite podareni dzemperi vo crven krst bravo ako go pravis toa a jas go pravam toa so godini nanazad i ne samo toa no toa e druga tema-toa bese moja poraka da podaruvame bez razlika komu i sto i vo koe vreme znaci sekogas ima povod ako se ima zelba i moznost za daruvanje.tuka veke moze da zboruvame za humanosta kaj sekoj od nas a veruvam deka kaj site ja
ima.nemam nisto protiv obicnite lugje nitu vo grcija nitu vo bugarija,albanija ,srbija i bilo kade mozebi vo daden moment sum razocarana kon nivnite politicari i nivnite stavovi kon mojata zemja.Moite prijateli nasekade po svetot ja pocituvaat makedonija i vo ramkite na svoite moznosti ja prezentiraat makedonija onakva kakva ja doziveale so pocit kon makedoncite,tradicijata ,ubavinite nasi,istoriskata vistina za nas.
p.s.ako nemas , ne dzemper ,jas ke ti podaram eden ubav den da te prosetam vo site ustanovi i domovi kade me znaat i kaj sto se moite prijateli na koi im treba pomos od site nas pa makar toa da e samo druzenje i topla nasmevka.Bidete pozitivni dragi prijateli bez navredi taka ke go socuvate dignitetot na forumov .sprotivstaveni stavovi neznaci deka netreba da se pocituvame i sakame .sepak ve sakam
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:16
....maria magdalena...

Изменето од zagor - 09.Март.2008 во 16:16
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 17:32
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart? Jas mislam deka ako im doslo do setanje imame prekrasni mesta i vo nasata Makedonija- a mi se loshi koga ke pomislam   deka doagja leto i pak ke trcaat tamu..

MI SE LOSI OD SAMATA POMISLA NA TAKVA PROSLAVA..PORANO VO BIVSA JUGOSLAVIJA PO PRETPRIJATIJATA I RABOTNITE KOLEKTIVI SE ORGABIZIRAA TAKVI PATUVANJA..EDNI ODEA VO SOLUN,A ONIE DRUGITE NA KOJ IM BESE POBLISKU TRST..IDEA VO TRST...STO BI REKLA TIJANA DAPCEVIC..."SVE JE ISTO SAMO NJEGA NEMA"....
....zar tie zeni ne stavaat prst na glava dodeka nekoj brkat grk im igra u skut na buzuki ili sirtaki...otkako si ostavile po 400-500 evra na shoping preku denta?..A sto mi e najstrasno del od tie zeni se onie ucesnicki na mitinzite za nemenuvanje na imeto...za zacuvuvanje na ustavnoto ime po sekoja cena..MAKEDONIJA...samo se prasuvam tolku li e niska nivnata cena?...brkat ispoten grk u skut da ti igra sirtaki    grozno
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 18:19
Originally posted by zagor zagor напиша:

....maria magdalena...

Кажи бе Загор?

Што е? Абе остајте ги бабичките, ги видов вчера на вести во автобустот...страшно ме потсетија на “Бољи живот“ кога Гига (мислма така се викаше) ги носеше жените во Солун за осми март...една од бабиве ептен ми заличе и на сега покојната Радмила Савичевиќ која ја глумеше секретарката на Гига.смеење
Којзнае дали кутрите некаде мрднале, ова частење им е шанса...а ова ругање е блесаво. Ги направивте предавници, па гревота се.

Ако бојкотираме-да бојкотираме-ЗАЕДНО и СЕ. Без исклучоци, трт-мрт. Значи нема аранжмани во грцка, нема летувања, нема купување ништо грцко. Така се прави тоа, на државно ниво...Признај...нема да изгубиш од авторитетот.намигнување


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.