IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Патување во Грција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Патување во Грција

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 33>
Автор
Порака
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Патување во Грција
    Испратена: 07.Март.2008 во 03:52

Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart? Jas mislam deka ako im doslo do setanje imame prekrasni mesta i vo nasata Makedonija- a mi se loshi koga ke pomislam   deka doagja leto i pak ke trcaat tamu..

Pomina odamna 8-mi mart dojde leto i letni odmori.Me interesira dali moite prijateli-forumdziite na idividi planiraat da letuvaat vo Grcija? jas sigurno NE!

Изменето од super babicka - 01.Јули.2008 во 00:16
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 04:32
vo grcija nikogash ne bi otishla, a tie sho odat tamu da troshat pari i da im gi polnat dzebovite na grchishtata, nemaat mozok, gordost i ne gi pochituvam voopshto. predavnici...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 09:20
Bravo IQ!Taka bi trebalo da bide!Iako imam ogromna zelba da odam na edno patuvanje niz Grcija bidejci sum fascinirana od nejzinata anticka istorija....Ce poceka toa podobri i popovolni vreminja za nas...Neka im se smeni mentalniot sklop...Ako ne,ce si gi gledam na slika,na filmovi,na internet...A za na more,i onaka Egejskoto ne mi e omileno,jas si go obozavam Jadranot...

Изменето од star - 07.Март.2008 во 09:21
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 11:48
Originally posted by IQ IQ напиша:

vo grcija nikogash ne bi otishla, a tie sho odat tamu da troshat pari i da im gi polnat dzebovite na grchishtata, nemaat mozok, gordost i ne gi pochituvam voopshto. predavnici...


Hmmmm... znaci ni vo Turcija ne bi trebal nikoj od makedocite da odi... isto taka i Germanija... ajde da ne se vrakam vo istrijata nazat... no znaete sto mislam...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 12:56
Бев во Грција пред неколку години, бев во Бугарија пред две, бев во Албанија лани... Не се чувствував лошо во однос на тоа, и секако убаво си поминав. Мислам дека Сека е во право, иако ова со Грција е многу поделикатна ситуација. Годинава секако нема да одам таму, барем додека не се решат проблемиве. А освен тоа не сакам да им давам пари а тие да ме пцујат.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 14:53
Ма нека пцујат они што сакаат нека зборат...јас одам следниот викенд малку на морски воздух...Грција си е тоа, па нека лаат они, мене ми  прави арнина на душата, не ги мразам (а Солун е наш, зш да не одиме да си го видиме?)....
Со другачка, во ресторанче крај морето...убава музика во позадина...за среќа треба малку....намигнување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 15:00
Тие не кочат на секој можен начин во нашиот напредок, а вие ќе одите да им ги полните џебовите
Значи колку прост народ има во нашава мала Македонија...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 15:02
Па да секој по свој вкус нели? Луѓето различно се прилагодуваат на средината, некои забораваат на политика кога се на одмор, некои само за тоа зборат.
А освен тоа ако одиме по ова правило има толку луѓе што не би ни поминале низ Македонија, а ние не сакаме тоа да се случи нели?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 15:12
Тука воопшто не станува збор за вкус, туку за нешто сосема друго!!! Кај ни одземале толкав дел од нашата територија, не ни го признаваат името и не кочат во напредокот, па зошто баш таму морате да одите, зар нема убави места? Или ако сакате море имате уште поубаво море (Јадранско) во наша близина
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 15:15
Originally posted by OUST OUST напиша:

Тие не кочат на секој можен начин во нашиот напредок, а вие ќе одите да им ги полните џебовите
Значи колку прост народ има во нашава мала Македонија...


Навистина, многу некултурно е од твоја страна да наречеш некого “прост“ без да го познаваш....добро се претстави.
Но јас не мразам никого...
Пијам кока кола иако имам двојно поголема причина да ги мразам американците....
А ти....интелигентен човеку, седи си затворен во нашата мала Македонија.
Отсекогаш за идеали-гинеле будали.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 15:20
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Навистина, многу некултурно е од твоја страна да наречеш некого “прост“ без да го познаваш....добро се претстави.Но јас не мразам никого...Пијам кока кола иако имам двојно поголема причина да ги мразам американците....А ти....интелигентен човеку, седи си затворен во нашата мала Македонија.Отсекогаш за идеали-гинеле будали.


Тоа што некого нареков прост, не значи дека ја мразам таа особа. Има голема разлика во тие две работи!!! А твоите ставови ги имам читано на многу теми и можев да видам за каква особа станува збор, затоа тука ја прекинувам мојата комуникација со тебе! Едноставно не сакам да влегувам во дијалог со особа со толку плитки размислувања!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 15:29
Велам нема да одам додека не се среди се, во право сте премногу не понижуваат за да ги богатиме, но сепак ако се размисли од друг аспект, многумина ја мразат и Македонија а сепак ние ги примаме нели?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 15:30
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Велам нема да одам додека не се среди се, во право сте премногу не понижуваат за да ги богатиме, но сепак ако се размисли од друг аспект, многумина ја мразат и Македонија а сепак ние ги примаме нели?


во тој случај тие нам ни ги полнат џебовите
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 15:36
Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart? Jas mislam deka ako im doslo do setanje imame prekrasni mesta i vo nasata Makedonija- a mi se loshi koga ke pomislam   deka doagja leto i pak ke trcaat tamu..

MI SE LOSI OD SAMATA POMISLA NA TAKVA PROSLAVA..PORANO VO BIVSA JUGOSLAVIJA PO PRETPRIJATIJATA I RABOTNITE KOLEKTIVI SE ORGABIZIRAA TAKVI PATUVANJA..EDNI ODEA VO SOLUN,A ONIE DRUGITE NA KOJ IM BESE POBLISKU TRST..IDEA VO TRST...STO BI REKLA TIJANA DAPCEVIC..."SVE JE ISTO SAMO NJEGA NEMA"....
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.