IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Led Zeppelin
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Led Zeppelin

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Led Zeppelin
    Испратена: 07.Март.2008 во 01:41
Нивното височество Led Zeppelin.
Шо мислите за овој бенд кој што несомнено е еден од бендовите основоположници на една цела музичка епоха наречена метал,бенд без кој не може да се замисли топ листа на високи вредности без нивно присуство.Бенд којшто често пати е поврзуван со црна магија и сатанизам.
Кои се вашите импресии и кое е вашето мислење за Led Zeppelin.омилен албум,омилена песна и слично.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 02:02
Ми се допаѓа нивната музика,а со нивниот начин на живот не сакам да се заморувам.Ионака не сум од оние кои сакаат само еден одреден тип на музика и се обидуваат да влезат во филмот на тој одреден правец,губејќи го сопствениот идентитет,обидувајќи се да копираат одредени личности во облекување и однесување...
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 10:47
communication breakdown .....i se e jasno!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 16:45
Wow.....najposle...големо%20гушкање
Ochekuvam site da kazat prvo..Stairway To Heaven...
toa mi e vtorata najomilena pesna(posle Unforgiven-Metallica)
paa...
Immigrant Song,...Black Dog....da,mi se dopadjaat
mi se dopadja Plant-chovekot so najubava kosa na svet..
Jimmy Page....naj-gitaristot ...


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 20:32
Заборавив да си ја кажам омилената песна-I'm gonna grawl
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 21:20
Led Zeppelin дефинитивно се еден од најдобрите бендови во историјата
особено  Џими Пејџ кој има магични прсти
омилени ми беа Over the hills and far away, Black dog, Whole lotta love



размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 21:35
Whole lotta love, Tangerine, Bring It On Home, osobeno prvata, sekoj den ja slusham

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 22:16
MAAAANNNN samo da te pozdravam na temava so support
 
There walks a lady that we all know
Who shines white light n whants to show
how everything still turns to gooooooooooooo
n if u listen very haaaaaarrrddd
d tune will come at u at last
where all is one n one is alll
to be the rock n not to rooooollllllll
 
Pozdrav momci
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 23:58
pesnata stairway to heaven go zazema prvoto mesto na najgolem broj od top listite za najdobra rock pesna na site vreminja.interesno e toa sto  mnogumina ja znaat samo taa pesna i tolku,a kako dokaz deka led zeppelin ne se bend-pesna e toa sto i ostanatite pesni zafakjaat visoki pozicii.taka spored odredeni spisanija pesnata whole lotta love se naogja isto taka na vrvot,a pesnata rock'n'roll go zazema tretoto mesto.
moj omilen album e led zeppelin II.spored moe licno ubeduvanje metalot kako stilski pravec zapocnuva tokmu so ovaj album.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 00:10
не ми замерајте ако ви кажам дека не ми се свиѓа Stairway to heaven, многу, премногу е депресивна
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 10:18
ne gi slusam mnogu mnogu, ama mnogu gi sakamтрепкање
decko mi kje me tepa ako kazam nesto losoсмеење taka da....vaka:
robert plant e definitivno najzgodniot tip na planetava zemja, nemam videno poubo telo od ona so go imal ma vremeto, go zanemariv glasot....da...negoviot Sovrsen glas:))))))))))))))))))))
jimi page e definitivno dzver nad site dzverovi
stairway to heaven ... da definitivno najubava balada EVER
a omilena pesna WHEN THE LEVEE BRAKES, SINCE I'VE BEEN LOVING YOU, BABE I'M GONNA LEAVE YOU....
......BLACK DOG, MOBY DICK .......



Изменето од Alekta - 10.Март.2008 во 10:19
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 10:58

najdobrata izvedba na najdobrata pesna голема%20насмевка

http://www.youtube.com/watch?v=ayzhJKy8H_A&feature=related

uzivajteee намигнување
kuliraj
Кон врв
biser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 13:40
Originally posted by mamma mamma напиша:

Wow.....najposle...големо%20гушкањеOchekuvam site da kazat prvo..<span>Stairway To Heaven...toa mi e vtorata najomilena pesna(posle Unforgiven-Metallica)paa...</span> <span>Immigrant Song,...</span>Black Dog....da,mi se dopadjaatmi se dopadja Plant-chovekot so najubava kosa na svet..Jimmy Page....naj-gitaristot ...
KASMIR,007
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 02:49
Роберт Плант е главниот виновник што нема да се одржи светската турнеја на Лед Цепелин. Пејачот си има други приоритети, кои дури ни понудата од 200 милиони долари не можеше да ги надмине.

Според британски Сандеј Мирор, на Роберт Плант му била понудена баснословна сума од 200 милиони долари за да учествува во светската турнеја со Лед Цепелин, но тој одбил бидејќи моментално му била многу важна соработката со американската кантри ѕвезда Алисон Краус.

Откако кон крајот на минатата година се собраа за да направат еден концерт во Лондон, големиот интерес покажа дека легендарните рокери лесно би распродале и светска турнеја.

Но, и покрај медиумските шпекулации, турнеја нема да има, и тоа како што пишува Сандеј Мирор, токму поради Плант кој сака минатогодишниот концерт во Лондон да биде последен. „Докажаа дека се уште можат да го направат тоа и тоа му беше доволно“, објаснува изворот за Мирор.

За разлика од Плант, гитаристот Џими Пејџ и басистот Џон Пол Џонс се уште се подготвени да настапуваат и тврдат дека се уште имаат што да покажат.

(преземено од taratur.com)
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.