IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Библијата - лектира ???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Библијата - лектира ???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 891011>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 11:26
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

da, samo programite se nesto na hartija napisano , realnosta e poinakva

МОЈАТА РЕПЛИКА СЕ ОДНЕСУВА НА ПРОГРАМА ЗА СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ И СЕ НАДОВРЗУВА НА ПОСТОТ НА НИКИТА. ОЧИГЛЕДНО ЗАЕДНО СМЕ ПАСТИРАЛЕ. ЗАБУНА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 11:30
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ЗБОРУВАМЕ ЗА ПРОГРАМА,НЕ ЗА ПРОФЕСОРИ.

da ama profesorite se tie sto ja pravat programata,poteska ili polesna!!!barem moite profesori taka pravat!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 11:46
Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ЗБОРУВАМЕ ЗА ПРОГРАМА,НЕ ЗА ПРОФЕСОРИ.

da ama profesorite se tie sto ja pravat programata,poteska ili polesna!!!barem moite profesori taka pravat!!!

хахаха...убаво ме насмеа...програмата е стандардна за сите средни училишта ( гимназии, односно стручни училишта) и се изготвува во Биро за развој на образованието...професорот е дожен да работи по таа програма, а отстапувањето од истата се казнува од страна на Прсоветниот инспектор. Ако во конкретниот случај, Библијата, во програмата е зацртано анализа на едно Евангелие и Песна над песните, значи дека професорот е должен да се ограничи на тоа...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 11:53
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ЗБОРУВАМЕ ЗА ПРОГРАМА,НЕ ЗА ПРОФЕСОРИ.

da ama profesorite se tie sto ja pravat programata,poteska ili polesna!!!barem moite profesori taka pravat!!!

хахаха...убаво ме насмеа...програмата е стандардна за сите средни училишта ( гимназии, односно стручни училишта) и се изготвува во Биро за развој на образованието...професорот е дожен да работи по таа програма, а отстапувањето од истата се казнува од страна на Прсоветниот инспектор. Ако во конкретниот случај, Библијата, во програмата е зацртано анализа на едно Евангелие и Песна над песните, значи дека професорот е должен да се ограничи на тоа...

epa smej se sekade ima isklu4oci od site pravila!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 11:55
a za biblijata biserna nema da ne laze deka profesorkata gi terala da ja 4itaat cela.mnogu pati mojata prof.ne terala da 4itame i po 5 knigi nadvor od programa,aj sega od kade pa pravo za toa???si moze i ne se zamara!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 11:56
Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ЗБОРУВАМЕ ЗА ПРОГРАМА,НЕ ЗА ПРОФЕСОРИ.

da ama profesorite se tie sto ja pravat programata,poteska ili polesna!!!barem moite profesori taka pravat!!!

хахаха...убаво ме насмеа...програмата е стандардна за сите средни училишта ( гимназии, односно стручни училишта) и се изготвува во Биро за развој на образованието...професорот е дожен да работи по таа програма, а отстапувањето од истата се казнува од страна на Прсоветниот инспектор. Ако во конкретниот случај, Библијата, во програмата е зацртано анализа на едно Евангелие и Песна над песните, значи дека професорот е должен да се ограничи на тоа...

epa smej se sekade ima isklu4oci od site pravila!!!


види вака, јас не тврдам дека нема професори кои отстапуваат од програмата за работа по одреден наставен предмет, но дека професорите ја изработуваат програмата... ај, може има и такви, кои си создаваат свои програми...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 18:07
абе луѓе.... што да ви правам голема%20насмевка да земам стап да ве истепам... смеење па да ми верувате,... голема%20насмевка ами ваша работа,.... нормално дека се што ќе се прочита тука го зимате со доза на резервираност,..... што е сосема нормално.... јас си кажав што имам,... а сега да ве убедувам вас,...... трепкање па имам и други работи што треба да се направат......голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


п.с мајсторче,... многу добро јас знам што пишува во учебникот,... голема%20насмевка ама ај ѕирни понапред,... ги гледаш,... ги има и ,,Илијада,, и ,,Одисеја,, и ,,Цар Едип,,.... трепкање и тие требаше да ги прочитаме.... ама за нив не се бунев.... намигнување


Изменето од Biserna_Devojka - 09.Април.2008 во 18:07
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 18:19
во прва година имате многу малку книги за чирање... да работевте по старата програма, не знам кај ќе ви беше алот...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 18:22

еее...кажи им бе мајсторче...колку само ние имавме за читање...ама тоа е убаво...треба да се чита...инаку ќе заборавите да зборуватеголема%20насмевка

 

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 18:38
што има да се кажува, колку повеќе се редуцира програмата, ним им се чини се помаченичка
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 18:56
па маченичка е голема%20насмевка како почнавме со полугодието,.... секоја недела само туку некоја книга испаѓа за работење плазење што попрво да правам.... да земам да учам друго,... или да читам книги ?? голема%20насмевка
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 18:57
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

па маченичка е голема%20насмевка како почнавме со полугодието,.... секоја недела само туку некоја книга испаѓа за работење плазење што попрво да правам.... да земам да учам друго,... или да читам книги ?? голема%20насмевка

повеќе учење и читање,помалце форум
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 19:09
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

па маченичка е голема%20насмевка како почнавме со полугодието,.... секоја недела само туку некоја книга испаѓа за работење плазење што попрво да правам.... да земам да учам друго,... или да читам книги ?? голема%20насмевка

повеќе учење и читање,помалце форум


не е убаво да се согласуваш со ѓаволот, ама во овој случај ќе го направам тоа
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 10:17
види вака, јас не тврдам дека нема професори кои отстапуваат од програмата за работа по одреден наставен предмет, но дека професорите ја изработуваат програмата... ај, може има и такви, кои си создаваат свои програми...
---------------------------------------------------------------------------------------------------
...profesorite ne smeat da pravat "svoi programi" bidejki tie se propishani so zakon, pravat svoi godishni, mesecni, sedmicni i dnevni planiranja vo ramkite na celite od tie programi. Otstapuvanja vo planiranjeto i realizacijata ima... i aktivnive forumashi-prosvetni rabotnici treba toa da go prifatat kako neosporen fakt.


Изменето од mamamd - 10.Април.2008 во 10:17
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 891011>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.