IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Која е првата плоча која сте ја имале?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Која е првата плоча која сте ја имале?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 11:09
Prvata plocha koja ja "zapleniv i posvoiv"za sebe od moite roditeli
potochno,od mojot tatko,beshe single  koja odeshe na
45 obrtai,  beshe  Ray Charles,-
Unchain My Heart.I...da,смеењеomotot beshe crno-bel.
Ne se sekjavam bash koja e prvata shto lichno ja kupiv,no bev "posrana"
od radost koga vo London,mnogu podocna go kupiv albumot na The Clash-The Clash Tribute,
kade mi beshe omilenata(i den denes)pesna
Should I Stay or Should I Go....mrak,...













Изменето од mamma - 06.Март.2008 во 13:37

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 13:03
mene prvata ploca LP mi bese podarena ,taa bese od DANIJEL (onoj sto ja pretstavuvase Jugoslavija na pesna na evrovizija), a nekoja godina podocna..potocno nekoj mesec potocno..u Bugarija sam si ja kupiv prvata LP...se sekavam toa bese albumot na MADONNA..LIKE A VIRGIN...ali na b`lgarski imase naslov...KATO DEVA
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 13:35
Zatoa....kupuvajte-originali.....газење%20од%20смеење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 13:42
Originally posted by mamma mamma напиша:

Zatoa....kupuvajte-originali.....газење%20од%20смеење

MAMA ..TOA BESE 80-TE...USTE KAJ NAS NEMASE ORIGINALI...a prv originalen album mi bese od BEASTIE BOYS - PAUL`S BOTIQUE
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 17:58

Мои највредни плочи (пошто се ретки у македонија):







P.S. Мама, јас не ги рачунам 45-ките кои ги наследив од моите родители! (пошто не се ни сеќавам баш најдобро на нив, а сега не знам каде се).


Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 18:33
Aham...togash ke se setam...shto kupuvav намигнувањеsamo....jas seushte si gi chuvam site LP i Single plochi....i nasledenite i onie moi...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 18:43


Е да! И јас моите си ги чувам. И на крај памет не ми паѓа да ги "отуѓам", иако грамофонот ми е одамна пензиониран.
А инаку касетите (кои ги имав милион) го фатија одамна контејнерот! Ама плочите.... нема шанси...
Знам дека еден ден ќе го вратам грамофонот... кога ќе ми се ослободи малку место каде да го ставам!

Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 16:18
Првата плоча ми беше од Јонче Христовски.
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 19:01
jammy,jammy ili taka nesto bese.
You live only ONCE!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 22:48
uuh vo moe vreme nemashe plochi, bea izumreni, ja od kaseti pochnav

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 01:20
[=QUOTEIQ]uuh vo moe vreme nemashe plochi, bea izumreni, ja od kaseti pochnav [/QUOTE]ах тие касети мечтаење и видео касетите и све со лента што беше, сега више ни цд-а никој не купува бре упм
не знам од што живеат цедетеките
и јас си признавам, симнувам музика, ама онаа која тука ја нема нормално

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2009 во 13:17
Незнам од кој изведувач беше,тоа можеби бидејќи беше модификувана да работи и изгледакако часовник...
Кон врв
metallica4ever Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај metallica4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 04:20
Ne sum od vremeto na plocite i nemam kupuvano a inace metallica orginalni cd inja 2 imam :D:D:D
Кон врв
pane_juventus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1048
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pane_juventus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 23:39
Killers od Iron Maiden taka mislam ne se sekavam dobro
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.