IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Династија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Династија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Династија
    Испратена: 02.Март.2008 во 01:29
што било толку феноменално во оваа серија од пред дваесет и повеќе години,... па цел свет ја гледал,... ?? баба ми ми кажуваше дека кога и да почнела,... се ределе сите до еден пред тв,... и гледале,... дали до толку била популарна ??
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 01:45
Била популарна овде затоа што тогаш имало само МТВ 1 и 2,а таква сапуница немало дотогаш...Па немале луѓето што да прават,гледале сеир-се соживувале со личностите...Но гледале и раскош,богатство,невидено..
Кон врв
Feromona Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Feromona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 14:25
Se secavam da "Dinastija" se emituvase ednas vo nedelata ,vo ponedelnik na MTV1.
Site luduvavme po likovite na Krisl(linda Evans),Aleksis(Joan Collings),Pamela(Ema Sams),pa Blejk Karington(J.Forsajt),pa tuka bea Adam,Dekster,Stiven itn...
Glavnata faca-Blejk Karington bese rastrgnat pomegu ubavata ,dobrodusna,no naivna Kristl i fatalnata ,intrigantna Aleksis-poranesnata sopruga na Blejk.
Se na se mozese da se vidi raskos i ubavina(se sekavam na ubavinite na Akapulko)sto vo toa vreme bese retkost da se vidi na tv,so ogled na toa sto mnogu cesto se slucuvase na edinstveno postoeckiot kanal gledavme"bubacki".Se secavam na uste edna sapunica koja i "parirase"-Dallas.
Znam da vo moeto oddelenie se delevme plavite devojcina bea Kristl,a crnite Aleksis .Jas bev KRISTL .
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 15:00
Originally posted by Feromona Feromona напиша:

Se secavam da "Dinastija" se emituvase ednas vo nedelata ,vo ponedelnik na MTV1.
Site luduvavme po likovite na Krisl(linda Evans),Aleksis(Joan Collings),Pamela(Ema Sams),pa Blejk Karington(J.Forsajt),pa tuka bea Adam,Dekster,Stiven itn...
Glavnata faca-Blejk Karington bese rastrgnat pomegu ubavata ,dobrodusna,no naivna Kristl i fatalnata ,intrigantna Aleksis-poranesnata sopruga na Blejk.
Se na se mozese da se vidi raskos i ubavina(se sekavam na ubavinite na Akapulko)sto vo toa vreme bese retkost da se vidi na tv,so ogled na toa sto mnogu cesto se slucuvase na edinstveno postoeckiot kanal gledavme"bubacki".Se secavam na uste edna sapunica koja i "parirase"-Dallas.
Znam da vo moeto oddelenie se delevme plavite devojcina bea Kristl,a crnite Aleksis .Jas bev KRISTL .


Tокму како што и јас ќе напишев.
Кон врв
Feromona Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Feromona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 16:54
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 17:07
А јас пак дури и бев шишана како Кристл и се сеќавам дека мака мачев шишките да ги направам како нејзините.
Ти текнува како и’ беа наместени?

Кон врв
Feromona Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Feromona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 17:15
Ma isto i jas!Ah kolku mi bese krivo sto moite oci se epten crni...a nejzinite kristalno sini.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 17:26
И тоа!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 17:49
МЕНЕ ПОИНТЕРЕСНА МИ БЕШЕ ДИНАСТИЈА НА КАВАДАРЕЧКИ НАЧИН
ОД БУБО ЦАЦКО КАРОВСКИ
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 18:13
E, toa bese serija, za  vreme na nejzinoto emituvanje nemase covek po  ulica
Taa serija se pojavi vo vreme koga nemase konkutencija , taa bese edinstvena  po svojot raskos , bogatstvo. Polna so intrigi,zatkulisni igri   megu dobrata Kristl i losata Aleksis.Ovaa serija nekako dojde  vo pravo vreme i ostana zapametena, iako gi imase site karakteristiki na sapunica.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 19:51
Iskrenao da vi kazam....jas ja dogledav poslednata scena
od edna od epizodite i posle otidov da se poradjam.... црвенеењецрвенеење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 20:06
беше толку интересна, што дури и на радио ја обработија.
Цацко, т.е. Лупчо Бубо Каров беше дел од екипата која ја сработи кавадаречката Династија, пародија која не ги остави рамнодушни слушателите низ цела Македонија.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 21:03
Originally posted by mamma mamma напиша:

Iskrenao da vi kazam....jas ja dogledav poslednata scenaod edna od epizodite i posle otidov da se poradjam.... црвенеењецрвенеење



Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 21:05
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Iskrenao da vi kazam....jas ja dogledav poslednata scenaod edna od epizodite i posle otidov da se poradjam.... црвенеењецрвенеење





NE SE SMEJ...BESHE PETOK(MISLAM) 7 JULI 1988намигнување
MORAV PRVO DA JA DOGLEDAM...MORAV

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.