IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Династија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Династија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака Обратен редослед
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 15:00
Originally posted by Feromona Feromona напиша:

Se secavam da "Dinastija" se emituvase ednas vo nedelata ,vo ponedelnik na MTV1.
Site luduvavme po likovite na Krisl(linda Evans),Aleksis(Joan Collings),Pamela(Ema Sams),pa Blejk Karington(J.Forsajt),pa tuka bea Adam,Dekster,Stiven itn...
Glavnata faca-Blejk Karington bese rastrgnat pomegu ubavata ,dobrodusna,no naivna Kristl i fatalnata ,intrigantna Aleksis-poranesnata sopruga na Blejk.
Se na se mozese da se vidi raskos i ubavina(se sekavam na ubavinite na Akapulko)sto vo toa vreme bese retkost da se vidi na tv,so ogled na toa sto mnogu cesto se slucuvase na edinstveno postoeckiot kanal gledavme"bubacki".Se secavam na uste edna sapunica koja i "parirase"-Dallas.
Znam da vo moeto oddelenie se delevme plavite devojcina bea Kristl,a crnite Aleksis .Jas bev KRISTL .


Tокму како што и јас ќе напишев.
Кон врв
Feromona Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Feromona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 14:25
Se secavam da "Dinastija" se emituvase ednas vo nedelata ,vo ponedelnik na MTV1.
Site luduvavme po likovite na Krisl(linda Evans),Aleksis(Joan Collings),Pamela(Ema Sams),pa Blejk Karington(J.Forsajt),pa tuka bea Adam,Dekster,Stiven itn...
Glavnata faca-Blejk Karington bese rastrgnat pomegu ubavata ,dobrodusna,no naivna Kristl i fatalnata ,intrigantna Aleksis-poranesnata sopruga na Blejk.
Se na se mozese da se vidi raskos i ubavina(se sekavam na ubavinite na Akapulko)sto vo toa vreme bese retkost da se vidi na tv,so ogled na toa sto mnogu cesto se slucuvase na edinstveno postoeckiot kanal gledavme"bubacki".Se secavam na uste edna sapunica koja i "parirase"-Dallas.
Znam da vo moeto oddelenie se delevme plavite devojcina bea Kristl,a crnite Aleksis .Jas bev KRISTL .
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 01:45
Била популарна овде затоа што тогаш имало само МТВ 1 и 2,а таква сапуница немало дотогаш...Па немале луѓето што да прават,гледале сеир-се соживувале со личностите...Но гледале и раскош,богатство,невидено..
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 01:29
што било толку феноменално во оваа серија од пред дваесет и повеќе години,... па цел свет ја гледал,... ?? баба ми ми кажуваше дека кога и да почнела,... се ределе сите до еден пред тв,... и гледале,... дали до толку била популарна ??
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.