IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Биста на Александров во Велес???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Биста на Александров во Велес???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 01:51
grza za sopstvena zemja se izrazuva vo vasata maticna tuka ne
Кон врв
Tome1 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tome1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 11:07
Ne trebe da ima temi-tabu vo edna europska drjava-powerwaj. Ako Todor Aleksandrov   e vistinski patriot-trebe da si poluci pocituvaneto. Inak makedonskoto obstestvo ke bide sekogas razdeleno.Nema edin gram vistina-koja da e postroena vrhu lagi.
Moira,beki nema da me brises...

Tom
Sakam Skopsko
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 11:16
На педер како Александров не му е местото во Македонија. Доста Македонски големи синови се убиени по негова вина, па не можеме да си дозволиме уште и споменик да му подигаме во центарот на Македонија (Мислам на делот што го имаме. Инаку центар на Македонија е Струмица.).

Изменето од Паланчански - 06.Март.2008 во 11:23
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 13:03
Originally posted by Tome1 Tome1 напиша:

Ne trebe da ima temi-tabu vo edna europska drjava-powerwaj. Ako Todor Aleksandrov   e vistinski patriot-trebe da si poluci pocituvaneto. Inak makedonskoto obstestvo ke bide sekogas razdeleno.Nema edin gram vistina-koja da e postroena vrhu lagi.
Moira,beki nema da me brises...

Tom
Sakam Skopsko



Ne Tom, nema da te brisam dokolku pisuvas na makedonski jazik, a gledam brzo go sovladuvas.....na idividi sekoj moze da si go kaze glasno svoeto razmisluvanje ako gi pocituva pravilata

Pozdrav
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 21:29
Originally posted by Паланчански Паланчански напиша:

На педер како Александров не му е местото во Македонија. Доста Македонски големи синови се убиени по негова вина, па не можеме да си дозволиме уште и споменик да му подигаме во центарот на Македонија (Мислам на делот што го имаме. Инаку центар на Македонија е Струмица.).





Ако слушне Александар Македонски каде е центарот на Македонија, незнам како би си поминал.
Зошто ја намалуваш македонија?
Зар нашите предци тоа го заслужија?

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 10:25
За овој настан просто не сакам ни да дискутирам (ми се лошиболен).

Сакам да искоментирам за медиумите во врска со овој настан...мислам дека воопшто не треба да се известува за вакво нешто.

Вака како да ги испромовиравме...и Каров и компанија...толку публицитет.....просто си ја реализираа целта.....

А бе тивко, без галама, оди руши таму и КРАЈ............а не ќе ми прават сеназација од настанот..............лутина
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 10:57
Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by Паланчански Паланчански напиша:

На педер како Александров не му е местото во Македонија. Доста Македонски големи синови се убиени по негова вина, па не можеме да си дозволиме уште и споменик да му подигаме во центарот на Македонија (Мислам на делот што го имаме. Инаку центар на Македонија е Струмица.).
Ако слушне Александар Македонски каде е центарот на Македонија, незнам како би си поминал.Зошто ја намалуваш македонија?Зар нашите предци тоа го заслужија?

Сепак Александар бил освојувач. Вавилон, Персепол, Суза и Ебатанга не се Македонија. Биле и останале туѓи. Македонија е од Шара до Рила, Бело Море и Бистрица.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
Ezan-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Локација: Somalia
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ezan-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 15:21
I uste nesto zosto da ne moze covekot da si stavi spomenik vo svojot dvor sto ima tolku strasno vo toa,toa e negov licen imot i ako saka moze i cel dvor so govna da si go napole,osekal tipot deka treba da mu napravi bista na Aleksandrov i mu napravil i kraj,KAROV e bugarin i taka se oseka tipot
Beautiful Mind

Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 10:59
Originally posted by Ezan-a Ezan-a напиша:

I uste nesto zosto da ne moze covekot da si stavi spomenik vo svojot dvor sto ima tolku strasno vo toa,toa e negov licen imot i ako saka moze i cel dvor so govna da si go napole,osekal tipot deka treba da mu napravi bista na Aleksandrov i mu napravil i kraj,KAROV e bugarin i taka se oseka tipot


ZA TOA SI VO PRAVO!!!
NE E KRIV KAROV TUKU "MAKEDONSKITE" NI MEDIUMI!
car's freack
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 15:22
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Originally posted by Ezan-a Ezan-a напиша:

I uste nesto zosto da ne moze covekot da si stavi spomenik vo svojot dvor sto ima tolku strasno vo toa,toa e negov licen imot i ako saka moze i cel dvor so govna da si go napole,osekal tipot deka treba da mu napravi bista na Aleksandrov i mu napravil i kraj,KAROV e bugarin i taka se oseka tipot


ZA TOA SI VO PRAVO!!!
NE E KRIV KAROV TUKU "MAKEDONSKITE" NI MEDIUMI!




Па тогаш дај во твојот двор да ставиме биста на ДУЧЕ, ако човекот си е во право. Нема ништо да ти прави народот, а за медиумите не ти гарантитам.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:07

ZA TOA SI VO PRAVO!!!
NE E KRIV KAROV TUKU "MAKEDONSKITE" NI MEDIUMI![/QUOTE]Па тогаш дај во твојот двор да ставиме биста на ДУЧЕ, ако човекот си е во право. Нема ништо да ти прави народот, а за медиумите не ти гарантитам.[/QUOT


Slusaj vaka !!!
Da ja gledame realnata slika!!!
Ja ako sakam vo mojot dvor ke stavam bista i na Bakojani bez razlika so nikoj ziv makedonec ne saka da ja vidi!!!
Mojot dvor e moja licna sopstvenost i so baras da gledas ti vo dvorot moj!!!
E sega da stavea bista na javno mesto kako bistata na Mara Buneva vo Skopje togas toa e druga matematika!!!
Ova vo veles bese mediumska farsa!!! koja i jas licno ne ja opravduvam!
car's freack
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:31
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:


ZA TOA SI VO PRAVO!!!
NE E KRIV KAROV TUKU "MAKEDONSKITE" NI MEDIUMI!
Па тогаш дај во твојот двор да ставиме биста на ДУЧЕ, ако човекот си е во право. Нема ништо да ти прави народот, а за медиумите не ти гарантитам.[/QUOT


Slusaj vaka !!!
Da ja gledame realnata slika!!!
Ja ako sakam vo mojot dvor ke stavam bista i na Bakojani bez razlika so nikoj ziv makedonec ne saka da ja vidi!!!
Mojot dvor e moja licna sopstvenost i so baras da gledas ti vo dvorot moj!!!
E sega da stavea bista na javno mesto kako bistata na Mara Buneva vo Skopje togas toa e druga matematika!!!
Ova vo veles bese mediumska farsa!!! koja i jas licno ne ja opravduvam![/QUOTE]



Да, ама кога би бил само твој.
Инаку колку за твоја иформација земјата на која се навоѓа и твојот и мојот двор и сите други дворови е на Република Македонија. Нам замјата ни е дадена на користење- плодоуживање.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 17:09
Originally posted by orlov orlov напиша:

Да, ама кога би бил само твој.
Инаку колку за твоја иформација земјата на која се навоѓа и твојот и мојот двор и сите други дворови е на Република Македонија. Нам замјата ни е дадена на користење- плодоуживање.

 
Јас мислам дека земјиштето е сопственост на имателот на имотниот лист...но се што се наоѓа подлабоко од (мислам) 80 сантиметри подлабоко е сопственост на Државата..освен ако ова што го знам со некој акт е изменето..
намигнувањеголема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 17:15
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Да, ама кога би бил само твој.
Инаку колку за твоја иформација земјата на која се навоѓа и твојот и мојот двор и сите други дворови е на Република Македонија. Нам замјата ни е дадена на користење- плодоуживање.

 
Јас мислам дека земјиштето е сопственост на имателот на имотниот лист...но се што се наоѓа подлабоко од (мислам) 80 сантиметри подлабоко е сопственост на Државата..освен ако ова што го знам со некој акт е изменето..
намигнувањеголема%20насмевка



Pogledni dobro za shto plakjash danok na drzjavata? Dali za sopstvenost ili za davanje na koristenje ili plodouzjivanje.
A, sega poshto na drzjavnite administratori im trebat pari kje ni go prodavaat zemjishteto.
No za toa potoa.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.